דפוס דיגיטלי לעומת אופסט- איזה מהם הכי מתאים עבור הפרויקט שלך? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


דפוס דיגיטלי לעומת אופסט- איזה מהם הכי מתאים עבור הפרויקט שלך?

פורסם בתאריך 11/06/2012 ע"י אבי ביטון בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 816 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דפוס דיגיטלי, הדפסת ספרים

הצמיחה בטכנולוגית דפוס דיגיטלי הובילה לפיתוחים טכנולוגיים, להתרחבות ניכרת באפשרויות הדפוס וכן ליצירתן של תבניות יצירתיות במיוחד עבור הדפסה בסדר גודל מסחרי, כמו הדפסת ספרים מגזינים ועיתונים. אולם, יחד עם כל היתרונות הללו הביאה עימה הצמיחה הטכנולוגית גם לא מעט בלבול.


במטרה לקבל החלטה נכונה באשר לשיטת הדפוס המתאימה עבור פרויקט כלשהו, יש צורך בהבנה מעמיקה של היתרונות והחסרונות של הטכנולוגיה הדיגיטלית להדפסה, וכן בהשוואתם מול היתרונות והחסרונות של שיטת הדפוס המסורתית, אופסט.


אופסט- שיטת הדפוס הנפוצה ביותר


שיטת הדפוס אופסט, נחשבת כיום לשיטה הכי מקובלת עבור הדפסות בסדר גודל מסחרי. בשיטת האופסט, תמונת ההדפסה הרצויה נשרפת על סוג של משטח אחיד ולאחר מכן מועברת מן המשטח אל יריעת גומי ומשם אל משטח ההדפסה. תהליך הליתוגרפיה למעשה מבוסס על הדחייה של שני החומרים מים ושמן. התמונה שמיועדת להדפסה, מקבלת דיו מגלגלי הדיו, ואילו האזורים ללא ההדפסות מושכים את המים ובכך למעשה מגנים על עצמם מפני חדירה של דיו.


בשיטה הזו ניתן לערוך מגוון רב של הדפסות מסחריות החל מהדפסה של פליירים או כרטיסי ביקור וכלה בהדפסת עיתונים, הדפסת ספרים וכיוצא בזה.


דפוס דיגיטלי- שלבים בתהליך ההדפסה


השיטה הדיגיטאלית מייתרת מספר רב של צעדים מכאניים אשר בדרך כלל נדרשים עבור הדפסות קונבנציונאליות וביניהן, עשיית סרטים והזרקות צבע. ובכן, השאלה הנשאלת היא איזו שיטה עדיפה ומומלצת יותר עבור הדפסה? התשובה איננה חד משמעית והיא תלויה בכמה גורמים.


יתרונותיה של שיטת ההדפסה הדיגיטלית


ראשית כל הדפסה דיגיטאלית נעשית באופן זהה לחלוטין לחברתה, כמו כן ההדפסות הן יותר מדויקות, אינן משאירות פסולת רבה והוריאציות מועטות, כתוצאה מכך שאין צורך בלאזן את כמות הדיו והמים כל פעם מחדש במהלך שלב הלחיצה (press). כל עוד מדובר בהדפסות בהיקפים קטנים, המחירים יהיו נמוכים, בעוד שהמחיר עבור הדפסה של יחדה בודדת באמצעות שיטת הדפוס אופסט יהיה הרבה יותר יקרה מזו הדיגיטלית, בשל העובדה שעלויות ההתקנה כלולות כבר מראש במחיר ההדפסה.

 

 

אודות אבי ביטון

אבי ביטון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר