הכל על טיפול בשפכים מלוחים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הכל על טיפול בשפכים מלוחים

פורסם בתאריך 11/05/2012 ע"י שירה ט בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 987 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: טיפול בשפכים מלוחים

הכל על טיפול בשפכים מלוחים

כולנו משתמשים במלח מדי יום אפילו בלי שנרגיש, אם זה בבשר שאנו אוכלים, המומלח היטב בשל תהליך ההכשרה שהוא עובר, ואם בחומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם כמו אבקת כביסה המכילה מלחים רבים. אולם למרות השימוש המסיבי בקרב כלל הציבור, לא כולנו מודעים לקושי ששימוש זה גורר אחריו, והוא הקושי של טיפול בשפכים מלוחים.

הבעיה של שפכים מלוחים

כידוע השפכים שאנו מייצרים בבית הפרטי, בחקלאות ובתעשייה שמסביב מגיעים בסופו של דבר אל מתקני טיהור, שם הם עוברים תהליכים ההופכים אותם לקולחים. אולם, תהליך הטיהור שמסלק חומרים מסוכנים כמו דלק, מתכות וחומצות, לא כולל סילוק מלחים. וכך הקולחים שמשמשים להשקיה ומכילים כמויות מלח גדולות גורמים לנזק נרחב. בנוסף, חשבתם פעם מה חומרים מזיקים עלולים לגרום למתקנים, לצינורות ולאנשים העובדים במתקן? כדי שתהליך טיהור שפכים יתבצע בצורה טובה ושהקולחים שיתקבלו בסופו של דבר יהיו באיכות תקינה, השפכים המובלים אל המתקן חייבים לעמוד בסטנדרט מקובל. אחוז הנתרן כמו גם חומרים רבים נוספים חייבים לעמוד במדד קבוע.

הפתרון- טיפול בשפכים מלוחים

כל תעשייה באשר היא אחראית להזרים שפכים באיכות מסויימת על פי התקן. טיפול בשפכים מלוחים הוא בעצם קדם טיפול או טיפול מונע, כך שריכוזים גבוהים של מלחים, שומנים וחומרים מזיקים כלל לא יוזרמו מלכתחילה אל מערכת הביוב. התעשיות בדרך כלל נעזרות בחברות מתמחות המטפלות בנושא זה ואשר מספקות להן שירות מקצועי וספציפי בהתאם לדרישות של אותה תעשייה. ישנם גם אמצעים שונים בשוק שמטרתם לפתור את הבעיה, כמו למשל מתקן לפירוק שומנים שמורכב במפעל עצמו ומפרק את השומנים בטרם השפכים זורמים אל מערכת הביוב. אמצעים של טיפול בשפכים מלוחים עוזרים לשמור על ערך השפכים, ופעמים רבות הם עושים זאת בעזרת פתרונות טכנולוגיים חדישים, ובדרך ירוקה וידידות לסביבה. מדובר אומנם בהוצאה כספית לכל תעשייה אך זהו הכרח ממשי ונתון על פי חוק העוזר לשמור על הסביבה ועל כולנו. הרשויות המטפלות בנושאים הקשורים לתחום הטיפול בשפכים הם כמובן הרשות המקומית, משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ורשות המים.

אודות שירה ט

שירה ט

שירה ט

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר