מדריך לרוכשים דירה מקבלן – חלק 1 | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מדריך לרוכשים דירה מקבלן – חלק 1

פורסם בתאריך 10/31/2012 ע"י גיא מנדלסון בקטגוריה מדריכי קנייה | צפיות: 572 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: נדלן, השקעה, דירות מגורים, השקעה בנדלן, עורך דין מקרקעין, רכישת דירה, מס שבח, מחשבון מס רכישה, מס שבח מקרקעין, עורך דין, מקרקעין, נדל"ן, נדל ן,

 מיהו הקבלן?
לאחר שבחרתם את מיקום הדירה הרצוי לכם ואת סוג הדירה על פי הקריטריונים שקבעתם לעצמכם מראש – כדאי מאוד לבדוק מיהו הקבלן שממנו החלטתם לרכוש את הדירה. בתחילת ההתקשרות עימו, בקשו מהקבלן שיציג בפניכם רשיון קבלן בתוקף, ושימו לב לפרטים המופיעים ברשיון: סיווג מקצועי הקובע באילו ענפים מותר לקבלן לעסוק, והסיווג הכספי הקובע איזה היקף עבודה הקבלן מורשה לבצע.
בהמשך, כדאי לבדוק עבודות קודמות שביצע הקבלן. בקרו בבתים שבנה, בדקו את רמות הגימור בהם ונסו לבדוק עם הדיירים האם עמד הקבלן בהתחייבויותיו כלפיהם. הדבר חשוב בעיקר לאלה מכם הרוכשים דירה "על הנייר" או בשלבים מוקדמים מאוד של בנייה – מצבים שבהם בדרך כלל לא מתאפשר לבחון את התוצאה הסופית ואת טיב ההתקשרות של הקבלן עם הלקוחות.
חשוב ביותר גם לבדוק את מצבו הכלכלי של הקבלן ואולי אף לבדוק פרטים נוספים ברשם החברות של משרד המשפטים. זה יכול לחסוך לא מעט עגמת נפש בהמשך התהליך.
היתר בנייה
בדקו עם הקבלן האם ברשותו היתר בנייה מהרשות המקומית שבה נבנה הנכס. בקבלכם את ההיתר בדקו היטב שהוא אכן ניתן לנכס שבו נמצאת הדירה, ולבסוף בדקו שאין מניעה של נציבות מס הכנסה לרשום את הדירה על שמכם בלשכת רישום מקרקעין.
קבלת הדירה
ראשית, עמדו על כך שתקבלו הודעה מסודרת מראש על קבלת הדירה ושהיא תיעשה על פי הקריטריונים המקובלים. בהמשך, בקשו מהקבלן לנקות היטב את הדירה כדי שתוכלו לבדוק שהכל נעשה כיאות ושאין פגמים בחלקים שונים של הבית. אם תרגישו צורך, ערכו את הבדיקה היסודית עם מהנדס מטעמכם – לפני שתקבלו את הדירה לרשותכם.
בעת הבדיקה בדקו שהריצוף שלם, שאין כתמי רטיבות על הקירות והתקרה, שכל ברזי המים והצנרת תקינים, שהחלונות והדלתות נפתחים ונסגרים כיאות, ושקיים מתח חשמלי בכל שקעי הדירה ושמתגי החשמל פועלים. ערכו פרוטוקול מסירה מפורט בעת הבדיקה, וקבעו בו עם הקבלן את אופן התיקונים והמועדים שבהם הם יבוצעו.
אמנם התחייבות קבלנים לליקויים בדירה היא עד תום השנה הראשונה של מגוריכם, אולם דעו שהחוק מגן עליכם בכל הקשור לליקויים שונים שמתגלים גם מעבר לשנה אחת. כדאי לבדוק את החוק הקשור בכך כדי שישמש אתכם במקרה הצורך.

אודות גיא מנדלסון

עו\\\"ד גיא מנדלסון מתמחה בדיני מקרקעין. בעל תואר ראשון ושני במשפטים. שותף במשרד מ. מנדלסון ושות\\\', המתמחה בנדל\\\"ן ומשקיע נדל\\\"ן בעצמו. מחבר \\\"המדריך לרכישת דירה\\\". לקבלת המדריך במתנה כנסו לכאן. http://mendelson-law.co.il/lp/info.html

גיא מנדלסון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר