ירידה בכמות המשרות לסטודנטים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ירידה בכמות המשרות לסטודנטים

פורסם בתאריך 06/23/2009 ע"י נעמי ג'נה בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 765 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דרושים, עבודה, חיפוש עבודה, דרוש, הצעות עבודה, לוח דרושים, לוחות דרושים, עבודה בחו"ל, עובודת בחו"ל, עובדים, ביקוש עבודה, דרושים היי טק, דרושים סטודנטים, לוח עבודה, מקומועבודה, משרה, משרות, סטודנטים, עבודה לסטודנטים, קורות חיים, קריירה, תע

חייהם של רוב הסטודנטים במדינת ישראל, ידועים כחיים לא קלים, עמידה במבחנים והגשת עבודות דורשים השקעת זמן רבה בחומרי לימוד, מצד שני תשלומי מחייה ושכר לימוד דורשים גם השקעת זמן בעבודה לצורכי מימון שונים. גם אם סטודנט מקבל מלגה כלשהי למימון לימודיו, עליו להקדיש חלק ניכר מזמנו בתרומה לקהילה כדי לקבלה ולרוב המלגה אינה עוזרת לממן את הקפה והעוגה של הבוקר שלא נדבר על שכר הלימוד הגבוה ועלויות המחייה המטורפות.
על מנת שיוכל לעמוד בנטל ולרכוש לעצמו השכלה אקדמאית על הסטודנט לעבוד קשה במהלך תקופת הלימודים, כיום גם המיתון הכלכלי מקשה יותר על חייו של הסטודנט וזה בא לידי ביטוי בעיקר בירידה בכמות היצע המשרות המיועדות לסטודנטים, שהן בדרך כלל משרות חלקיות או משרות במשמרות גמישות המאפשרות שילוב בין לימודים ועבודה.

 

מהניתוח שהתבצע ע"י אתר הדרושים JobMaster על בסיס מעקב אחר נתוני ביקוש משרות לסטודנטים המפורסמות באתר ג'וב מאסטר נמצא כי במאי-יוני 2009 חלה ירידה של כ 17% בממוצע בסך הצעות עבודה המיועדות לסטודנטים בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד (מאי-יוני 2008).

בתוך כלל קטגוריית "משרות לסטודנטים" נעשה פילוח בו חולקו סך המשרות לסטודנטים לשתי קבוצות, קבוצה א' - ביקוש משרות בעלי ערך גבוה לסטודנטים מתחום הלימודים הרלוונטי, משרה לדוגמא : דרושים סטודנטים למשפטים במשרד עורכי דין וכד'.
קבוצה ב' – ביקוש משרות רגילות, ללא קשר לתחום הלימודים, כגון: מכירות, שליחויות, שירות לקוחות וכד'.

הנתונים מצביעים על מגמה מעניינת בה ביקוש משרות המיועדות לסטודנטים מקבוצה א', כלומר מתחום הלימודים הרלוונטי בחודש מאי-יוני 2009 נמצא בירידה בהשוואה למאי-יוני שנה שעברה. הירידה משמעותית ביותר נמצאה בעיקר בביקוש משרות לסטודנטים מתחומי מדעי המחשב, ייצור ותעשיה וכלכלה. לעומת זאת נמצאה עליה קלה בביקוש למשרות המיועדות לסטודנטים מקבוצה ב' – משרות רגילות, כגון: מכירות, שליחויות, שירות לקוחות וכד'.

במקביל עולה מהניתוח כי במאי-יוני 2009 חלה עליה של 32% במספר הכולל של הסטודנטים שמחפשים עבודה, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. חשוב לציין כי הניתוח התבצע ע"י אתר הדרושים JobMaster על בסיס נתוני כמות מחפשי העבודה (מס' קו"ח שונים שנשלחים דרך האתר לפי תחום העבודה).

מאגר הנתונים הגדול של אתר הדרושים JobMaster פעיל כבר מעל 10 שנים, באתר כיום יש כ- 10,000 משרות מקוריות ואמיתיות שמפורסמות ישירות ע"י מעסיקים פוטנציאליים ומאגר של כ- 30,000 קורות חיים מפולחים און ליין באתר, לכן נתונים אלה מאפשרים לקבל תוצאות ניתוח מהימנות ומייצגות של שוק העבודה בישראל.

שי חן, מנהל שיווק ופיתוח אסטרטגי באתר הדרושים JobMaster, נותן כמה עצות מועילות לסטודנטים בנושא חיפוש עבודה: "לחפש עבודה בתור סטודנט זה דבר לא קל, יש מס' מגבלות רב שיש לקחת בחשבון, שעות עבודה גמישות, קירבה לאזור המגורים, קרבה למקום הלימודים, משרה חלקית, משמרות, תנאי העסקה וכו'.


להלן מס' עצות מועילות לסטודנטים:

1.ראשית חשוב להגדיר - מהי מטרת העבודה החדשה? כסף, תהילה, קריירה בתחום אותו אתם לומדים או פשוט אתם מחפשים רק לגמור את החודש?
2.לאחר מכן חשוב להבין – היכן לחפש? כיום אין כלל צורך להוציא כספים מיותרים בחיפוש עבודה באינטרנט, באתר JobMaster תמצאו כיום כ- 10,000 משרות מקוריות ואמיתיות שמפורסמות ישירות ע"י מעסיקים פוטנציאליים וביניהם מגוון של אלפי משרות המיועדות גם לסטודנטים.
3.מצאתם משרה מתאימה? מה עושים? חשוב להשקיע בכתיבת קורות חיים איכותי לפני השליחה למעסיק, קורות החיים הינו כרטיס הביקור שלכם, לכל משרה יש את הדרישות שלה וכמובן שלא כל המשרות זהות במהותן, לכן התאימו קורות חיים לכל משרה לפני השליחה.
4.סיימתם לשפץ את קורות חיים? תתחילו להפיץ אותו לכל משרה שנראית לכם מתאימה ואל תשכחו לכתוב מכתב מקדים – עד חצי עמוד מקסימום, בו תדגישו את הכישורים אשר רלוונטיים לדרישות התפקיד, על מנת להבליט בעיניי המעסיק את הכישורים שלכם מול דרישותיו ולבלוט מול שאר המועמדים.
5.התקשרו אליכם וזימנו אתכם לראיון? תתייחסו לשני הראיונות הראשונים שאתם קובעים כראיונות הכנה. לוקח בדרך כלל זמן עד שתרגישו בטוחים בעצמכם בראיון.”


אתר ג'וב מאסטר www.jobmaster.co.il הינו לוח דרושים המאגד תחתיו אלפי משרות מגוונות, אמיתיות ומקוריות ישירות מהמעסיקים וכל השירות בו למחפשי עבודה ניתן ללא תשלום.

המעסיקים מקבלים קורות חיים של מחפשי עבודה ובמקביל יכולים לבצע חיפוש של מועמדים המתאימים להם במאגר קורות חיים שמפולח לפי כל תחומי התעסוקה בישראל.
באתר Jobmaster.co.il מבקרים מעל מיליון גולשים מידי חודש.

אודות נעמי ג'נה

נעמי ג'נה

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר