עו"ד נגה ויזל: פרשת אברהם הירשנזון וההליך המשפטי עד למתן גזר הדין | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עו"ד נגה ויזל: פרשת אברהם הירשנזון וההליך המשפטי עד למתן גזר הדין

פורסם בתאריך 06/22/2009 ע"י עו"ד נוגה ויזל בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 1001 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עו"ד פלילי נגה ויזל, נוגה ויזל, אברהם הירשנזון, שר אוצר, משפט פלילי, כלא, יתמות, גניבה

כפי שידוע לכם, שר האוצר לשעבר, אברהם הירשזון, הורשע בשבוע שעבר ברוב סעיפי האישום נגדו כשנמצא אשם בגניבת מיליוני שקלים מקופת הסתדרות העובדים הלאומית בשעה שכיהן בתפקיד יושב הראש של הארגון.


מעבר לעבירות בהן הואשם, בית המשפט גם מצא לנכון להעיר על שהירשזון נתן גרסאות שונות במהלך תקופת המשפט, ואפילו הודה בבית המשפט שבחקירתו במשטרה שיקר. עכשיו כשיש לנו כבר הרשעה, עוברים לשלב ההליך המשפטי שלפני גזר הדין.


עדי אופי – ה"אוצר" של הירשזון
בפעם הבאה שהירשזון יופיע בבית המשפט יהיה זה בשלב ההליך המשפטי של הטיעונים לעונש. הירשזון עצמו יעלה לדוכן ויצטרך לשתף אותנו בנסיבות האישיות. אך גזר הדין של הירשזון לא תלוי רק במה שהוא יאמר, אלא גם באותם עדי אופי שיבואו לדבר בזכותו.
סנגוריו של הירשזון גיבשו רשימת עדי אופי, שיבואו להעיד לטובתו בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. ככל הנראה, עדי אופי אלה יהיו בעיקר חבריו לאורך השנים, כגון חברי מרכז הליכוד, בכירים בחברת החשמל ובמשרד האוצר. אני מניחה שהם יתארו אותו כאדם שתרם רבות למדינה, אדם טוב המזוהה עם עשייה ותרומה למדינה ולאזרחיה.


התביעה - עונש כבד! המשפחה – רחמים!
ההליך המשפטי שלפני גזר הדין הוא אם כן שלב הטיעונים לעונש. כל צד ינסה לעשות את המקסימום כדי להשיג את מירב המטרות שהציב לפניו.
התביעה במשפט זה מבקשת לגזור על הירשזון עונש של שבע–שמונה שנות מאסר במטרה להרתיע נבחרי ציבור אחרים למען יראו וייראו.


מנגד, משפחתו של הירשזון עושה ככל שביכולתה כדי להקל על רוע הגזירה, כשהיא מבקשת את רחמי בית המשפט שלא להחמיר בעונשו של אבי המשפחה. בנו של הירשזון התחנן בפני בית המשפט שלא לשלוח את אביו לכלא בטענה שזה יהיה גזר דין מוות עבורו.


במהלך כל המשפט משתדלים בסנגוריה ובמשפחתו של הנאשם להבליט את העובדה כי הירשזון התאלמן מאשתו לפני מספר שנים, והמשפחה עברה משבר כבד. יש ניסיון לפרוט על נושא הילדים שעלולים לחוש סוג של יתמות אם אביהם ילך לכלא. הם בעצמם יישארו ללא אם ובמובנים מסוימים גם ללא אב.


אני מניחה שבית המשפט ישקול כל דבר לגופו, ויכלול במערכת השיקולים שלו גם את המצב המשפחתי של הירשזון.

 

אודות עו"ד נוגה ויזל

עו"ד נוגה ויזל בעלת משרד העוסק בתחום הפלילי ומתמחה בעבירות אלימות במשפחה, עבירות מין, עבירות רכוש ועבירות צווארון לבן. עו"ד נוגה ויזל היא בוגרת הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת sussex באנגליה משנת 1997 עבדה במשטרת ישראל כתובעת וחוקרת במסגרת התפקיד טיפלה במגוון רחב של תיקי עבירות צווארון כחול ולבן והופיעה פעמים רבות בבתי המשפט. ייצגה את המדינה בבית המשפט השלום לנוער, בכתבי אישום שהוגשו נגד בגירים/ קטינים, ובבית המשפט המחוזי מייעצת משפטית ומסייעת באגודת "תאיר" - מרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית אתר הבית: http://www.nogawiesel.com

עו"ד נוגה ויזל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר