יוסי אמודאי - מניית מגדל עלתה וכך השקעתו של אליהו התאזנה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יוסי אמודאי - מניית מגדל עלתה וכך השקעתו של אליהו התאזנה

פורסם בתאריך 10/16/2012 ע"י יוסי אמודאי בקטגוריה אקטואליה | צפיות: 1145 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אגוד, ביטוח, בנק ישראל, בנק לאומי, השקעות, יוסי אמודאי, מגדל, שלמה אליהו.

לפי כתבה שפורסמה השבוע בדה מרקר מדד ת"א פיננסים רשם זינוק של 23% מאז 5 בספטמבר 2012, למרות ירידה של 1.9% שנרשמה ביום חמישי. שלמה אליהו הוא אחד הנהנים הגדולים מהנתונים הללו.

מאת: יוסי אמודאי

 

שלמה אליהו סיכם עם קבוצת ג\'נרלי על התנאים בהם הוא רוכש את השליטה בחברת הביטוח הגדולה – מגדל. במסגרת ההבנות החדשות אליהו קיבל הנחה של 13% מהמחיר בעסקה המקורית מחודש מארס. הוא ישלם 3.55 מיליארד שקל (705 מיליארד יורו) במקום 814 מיליארד יורו.

אליהו השיג הנחה של 500 מיליון שקל. שווי השוק של מגדל משתקף ב5.1 מיליארד שקל, פרמיה של 19.8% על מחיר המניה בשוק בזמן החתימה על ההסכם המחודש לעומת פרמיה של 12.8% שביטה העסקה המקורית.

\"יוסי

נתוני האשראי

דירוג האשראי של ישראל בעולם נותר ברמת A פלוס, מניית מגדל קפצה ב-21% והחברה נסחרת כיום לפי שווקי שוק של 5.1 מיליארד שקל. הזינוק במניה סוגר את הפרמיה על מחיר העסקה. מלבד ההנחה אליהו מקבל רוח גבית בשוקי העולם.

בעקבות הזינוק במניות הבנקים בחודש האחרון משקיעים זרים חזרו לקנות את מניות הבנים ושווי אחזקותיו בבנק אגוד ולאומי עלו ב-450 מיליון שקל תוך חודש. מאז ה-6 בספטמבר מניית לאומי עלתה ב-33% למחיר של 11.95 שקלים, נתון אשר משקף לחברה שווי שוק של 17.6 מיליארד שקל. שווי אחזקותיו של אליהו קפצו בעקבות זה ב418 מיליון שקל עד ל 1.7 מיליארד שקל. מניית אגוד עלתה אף היא ב-20% ושווי אחזקותיו בבנק גדל ב-35 מיליון שקל ל240 מיליון.

סיכומי העסקה

אליהו סיכם עם בנק ישראל על מכירת מניות אגוד בתוך ארבע שנים מסגירת העסקה, נותר לו רק לסגור מול מפקח הבנקים את מכירת מניות לאומי אשר נותרו בידיו. עדיין לא ברור אם הוא יעביר את המניות באופן מיידי לנאמנות ברגע סגירת העסקה או לאחר שלוש שנים, בהתאם לבקשת בנק ישראל.

ההנחה הגדולה לה זכה אליהו נבעה בעקבות גל הירידות שפקד את השווקים בקיץ האחרון ופגע בהון העולמי של אליהו. הפגיעה אפשרו לו לקבל את אישור המפקח על הביטוח לביצוע העסקה. הירידה גם פגעה בשווי של מגדל, שביצעה הפרשה לעתודות הביטוחיות שלה ע"ס 263 מיליון שקל.

אליהו מימן את העסקה בעזרת הון עצמי ואשראי בנקאי. 630 מיליון שקלים שעברו מכיסו לג\'נרלי, הוא יספק הון עצמי נוסף של 600 מיליון שקל. בנק לאומי העניק לו אשראי של 2 מיליארד שקל עבור מתן ערבות אישית, שעבוד חלק ממניות מגדל ונכסים פרטיים. בנק דיסקונט העניק לו אשראי של 350 מיליון שקל, הכול על מנת שהעסקה תצא לפועל.

יוסי אמודאי, מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים, אשראי והלוואות חוץ בנקאיות פרטי קשר:
כתובת - רח\' נורדאו 79, ת"א, 62381
טלפון -
077-5111148
פקס - 077-4949405
מייל -
info@dokinv.co.il

אודות יוסי אמודאי

יוסי אמודאי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר