אינפורמציה אודות הפקות אומנים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אינפורמציה אודות הפקות אומנים

פורסם בתאריך 10/08/2012 ע"י אופיר בן צור בקטגוריה מוזיקה | צפיות: 723 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מפיק מוזיקלי, אולפן הקלטות, הפקות אומנים, הפקת סינגלים, הפקת פלייבקים, מיקס מאסטרינג-מג'יק, הפקות אומנים-מג'יק, הפקת סינגל, הפקת אלבומים מג'יק

 אינפורמציה אודות הפקות אומנים

 

בתחום המוזיקה כל זמר או להקה מוצלחים למעשה פעלו לפי הספר באופי בו ביצעו את תהליך הפקות אומנים. אשר מצריך התמחות רבה בתעשיית המוזיקה הרחבה, כך שנדרשת עבודה עם אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים. המאפשרים יצירה של הפקה מוזיקלית מושלמת וייחודית.


היתרונות הבולטים עם עבודה עם מפיק מוזיקלי איכותי


מאחורי כל זמר מוצלח ניתן יהיה למצוא מפיק מוזיקלי איכותי ומקצועי אשר לווה אותו לאורך כל הדרך.
הפקה מוזיקלית מקצועית דורשת ניהול נכון של ניהול הפרויקט פרט לפן הקריאטיבי של העבודה בין אם מדובר בהפקת אלבום או הפקת סינגלים, יש צורך בניהול המימד האנושי בפרויקט ובמילים אחרות ניהול אנשי הצוות, מאנשי הסאונד ועד נגנים שכירים. ניהול נכון של הפרויקט דורש ארגון תכנון וניהול של כל המשאבים הנדרשים על מנת להשלים את היצירה, כמו ניהול ותכנון הזמן הדרוש לכל חלק כגון: הקלטת שלד, העלאות, פרה פרודקשיין, מיקס מאסטרינג וכו'. כאשר ניהול זה כולל את הכנה של רשימה של הציוד הנדרש, בחירת אולפן הקלטות בו יבוצע הפרויקט וכן בחירת נגנים שכירים ואנשי צוות טכני כך שלמעשה מפיק מוזיקלי דואג לכל הנחוץ לטובת הפרויקט. כמו כן, מפיק מוזיקלי איכותי באפשרותו להבחין בניואנסים הקטנים ולהפוך את השיר ליצירה מלאה. כאשר הוא מתייחס למבנה השיר, לאורך שלו, למהירות שבה הוא מבוצע, לאיכות הסאונד, הנגינה ואף להיבט המסחרי של היצירה המופקת.


מה המשמעות של מיקס מאסטרינג ולשם מה נדרש?


מאחר ובתהליך הפקות אומנים, טכנאי ההקלטה שואף ליצור שיר מצוין בכל פעם, נוצר מצב כתוצאה מכך בו כלל אוסף השירים הם בעלי כוונוני EQ שונים ועוצמות שונות. כך שעל ידי תהליך הפוסט-פרודקשן העונה לשם מיקס מאסטרינג ניתן ליצור אחידות בדיסק על ידי שימוש בקומפרסורים, אקולייזרים וסוגים נוספים של עיבוד דינמי

למידע אודות הפקות אומנים


מהו פלייבק?


פלייבק הוא למעשה הפסקול של השיר כאשר ישנם אנשים רבים השואלים האם יש תוכנת מחשב אשר יכולה להשתיק את הזמר ולייצר פלייבק? ובכן לצערנו אין כזו תוכנה. ועל מנת לייצר פלייבק יש צורך בניגונם של כל הכלים הפסנתר, החצוצרה, כינור, תופים וכו' הקיימים השיר המקורי. הפקת פלייבקים הינה פעולה אשר יכולה להימשך בין שעתיים ל-10 שעות והרי שנתון הזמן תלוי באיכות והקושי של הפלייבק. כיום בשל התפתחות טכנולוגית בתחום המוזיקה ניתן לייצר מגוון רחב של פלייבקים הן קלים והן מורכבים על ידי שימוש בציוד מיוחד אשר יכול לחקות באופן זהה את כלי הנגינה.

 

אודות אופיר בן צור

אופיר בן צור

אופיר בן צור

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר