חקירות מחשב מפורסמות בישראל | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חקירות מחשב מפורסמות בישראל

פורסם בתאריך 10/02/2012 ע"י אורן שץ בקטגוריה אבטחת מידע ופרטיות | צפיות: 948 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: חקירות מחשב, שחזור קבצים, אבטחת מידע

מדינת ישראל מתמודדת בכל יום עם עשרות ניסיונות של האקרים מכל רחבי העולם לפרוץ אל מאגרי המידע הממוחשבים שלה. לא אחת אנו שומעים על האקרים מסעודיה או מצרים שהצליחו להפיל אתרים ישראלים ולשבש את פעילותם. חקירות מחשב מאפשרות איתור של הגורם שביצע את העבודה, שיפור יכולת האבטחה של האתר ורישום של כל המידע שנחשף.

 

פרשת כרטיסי האשראי

 

חשיפת פרטי האשראי של לקוחות ישראלים על ידי האקר סעודי עוררה בהלה בישראל. כל מחזיקי הכרטיסים מיהרו לבדוק האם הכרטיס שלהם מופיע ברשימה והאם בוצעו בו פעולות חריגות. הדיון בפרשה נע סביב אחריותם של אתרי האינטרנט לאבטחת המידע, היכולת להציב מערכות אבטחה חסינות מפני ההאקרים המתוחכמים ותביעות ייצוגיות שהוגשו כנגד חברות האשראי והאתרים שנפגעו.

 

פרשת הסוס הטרויאני 2005

 

הסכנות והרגישות הרבה של התחום פרצה אל תודעת הציבור עם חשיפת פרשת הסוס הטרויאני בשנת 2005. שני האקרים ישראלים בצעו עבודות ריגול תעשייתי והטרדות במשך תקופה ארוכה, חברות מכובדות במשק הישראלי השתמשו בשירותיהם בכדי לקבל מידע יקר ערך על המתחרים. הנזק הכספי ועגמת הנפש שגרמו ההאקרים לאנשים כה רבים שכנעה את בית המשפט לגזור עליהם עונשים של מאסר ממושך וקנסות כספיים.

 

צוות חקירות מחשב

 

מומחים בתחום המחשבים מגויסים כיום אל שורות המשטרה והצבא. חקירות מחשב ועבודות שחזור קבצים, ריגול ואבטחה הם צורך ממשי בהגנה על מדינת ישראל. מחשבים רבים מכילים מידע יקר ערך שעשוי להסב נזקים בלתי הפיכים למדינה, לבתי עסק ולאנשים פרטיים.

 

יש לציין כי חקירות מחשב משמשות גם במקרים בהם מתבקש מעקב יזום אחר גורם מסוים או עובד בעייתי. אנשי המקצוע יוכלו להתקין על המחשב תוכנה לאיסוף ראיות, פיקוח ומעקב ללא מאמץ ניכר. צוותי החקירות מורכבים מאנשי מקצוע מובילים בתחום החומרה והאינטרנט, אדם שמבקש לעסוק בתחום זקוק ליכולת אנליטית וטכנולוגית גבוהה.

 

אנשי הצוות עמלים מסביב לשעון במעקבים אחר טרוריסטים ברשת, נטרול התקפות של האקרים, איסוף מידע ועבודות שחזור חקירתי לאיתור הגורמים העוינים והמידע שנחשף. החוקרים הישראלים מציגים רמה גבוהה של מיומנות וזוכים לביקוש רב בכל רחבי העולם.

 

חקירות מחשב רבות מתבצעות בישראל בכל יום, רוב החקירות מתבצעות תחת מעטה של סודיות מוחלטת ומידור. משטרת ישראל השתמשה בשירותי החוקרים למטרת שחזור מידע וקבצים בחקירת הרצח של בני הזוג מעוז ז"ל מירושלים. החוקרים הצליחו לשחזר מידע שנמחק ממחשבו האישי של החשוד בביצוע מעשי הרצח. המידע שנמצא על מחשבו הפרטי של דניאל מעוז הביא לפריצת דרך בחקירה ומשמש כיום כעדות כנגדו בבית המשפט.

 

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר