מיקרוסופט מול גוגל - קרב ענקיות בפתח | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מיקרוסופט מול גוגל - קרב ענקיות בפתח

פורסם בתאריך 03/13/2008 ע"י עופר שושני בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 1376 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: גוגל, מיקרוסופט, אינטרנט, אינטל

בשוק המחשבים העולמי ישנן כמה שחקניות מרכזיות כשניתן לסמן בבירור את אינטל מיקרוסופט וגוגל כשלוש השחקניות המרכזיות. עד לפני כמה שנים כל אחת מן השלוש המתקדה בתחום משלה: אינטל בייצור שבבים, מיקרוסופט בפיתוח תוכנות וגוגל בתחום החיפוש באינטרנט.  אך בעוד אינטל נשארה בתחום שלה פחות או יותר, החלו השתיים האחרות לפזול אחת אל החצר האחורית של השניה.

לפי המגמה המתפתחת צפוי לנו קרב ענקים בין השתיים בו לא קל להמר על זהות המנצחת. מצד אחד יש את מיקרוסופט, חברה שהפכה למונופול בתחום מערכות ההפעלה והיישומים המשרדיים, ומוצריה נמצאים כמעט בכל מחשב אישי בעולם. המשאבים הכספיים שברשותה ממש דמיוניים ובנוסף לכך עומד בראשה האיש העשיר בעולם. מצד שני יש את גוגל - חברה צעירה, דינמית ותוססת, שקצב הגידול שלה בשנים האחרונות אסטרונומי ושנוחלת הצלחה, לרוב מסחררת, כמעט בכל תחום אליו היא נכנסת.

יש שיאמרו שכניסתן של השתיים אחת למגרש הביתי של השנייה היתה בלתי נמנעת. אחרים יאמרו שהדבר נגרם עקב צעד שעשתה אחת החברות, שפורש ע"י השניה כאיום וגרר את אותו לנקוט צעדים נגדיים.

גוגל המציאה מחדש את תחום הפרסום באינטרנט עם השקת פלטפורמות הפרסום שלה המתבססות לרוב על מודעות טקסט קונטקסטואליות (כאלו שמתאימות את עצמן לתוכן העמוד בו הן נמצאות). זהו שוק שמגלגל מיליארדי דולרים בשנה. מייקרוסופט רוצה כיום נתח שוק משלה בתחום והשיקה פלטפורמה משלה, שכשלה כמעט לחלוטין, הרבה כנראה בשל העובדה שמנוע החיפוש שלה מפגר בהרבה אחרי זה של גוגל. לשם כך פועלת החברה בימים אלו לרכוש ענקית החיפוש יאהו, ונוקטת בעוד צעדים, כמו רכישת חברות קטנות שעוסקות בתחום מיקוד פרסומות לגולשים, אחת מהן מישראל. המהלכים הללו בהחלט יכולים להשתקף כהכרזת מלחמה מנקודת מבטה של גוגל.

עיקר הכנסותיה של מייקרוסופט מגיעות ממערכות ההפעלה ותוכנות היישומים המשרדיים שהיא מפתחת. אלו הלחם והחמאה שלה ובלעדיהם החברה פשוט תקרוס. גוגל השיקה לא מכבר חבילת יישומים משרדיים מקוונת שמאפשרת לגולש לעבוד על מסמכים מכל מקום בו יש חיבור אינטרנט. נתון משמועותי נוסף הוא שהיא מציעה את השירות בחינם! בנוסף גוגל מפתחת מערכת הפעלה לטלפונים סלולריים בשם אנדרויד. זוהי מערכת מבוססת קוד פתוח שאמורה להתאים לכל הפלאפונים בשוק. גם מערכת הפעלה זאת תוצע בחינם והיא עשוייה למחוק לחלוטין את מערכת ההפעלה WINDOWS CE של מייקרוסופט. החשש הגדול של מייקרוסופט הוא כמובן ממציאות בו גוגל תציע גם מערכת הפעלה חינמית. כל אלו הם צעדים שעשויים להשתקף כהכרזת מלמחה מנקודת מבטה של גוגל.

אנו עומדים אם כן בפתחו של קרב בין שתי ענקיות, שתוצאותיו עשויות לשנות את פני תעשיית המחשוב כפי שאנו מכירים אותם כיום.

 

אודות עופר שושני

עופר שושני

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר