קצת על סגנונות התיפוף השונים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קצת על סגנונות התיפוף השונים

פורסם בתאריך 09/03/2012 ע"י אופיר בן צור בקטגוריה מוזיקה | צפיות: 1672 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: סדנאות תופים

 קצת על סגנונות התיפוף השונים

 

כיום אנשים המעוניינים להרחיב את הידע והמיומנות שלהם בתחום התיפוף, ישמחו לגלות כי קיימות סדנאות תופים אשר מאפשרות לימוד על תופים כאשר הן מעניקות ידע המרחיב את היצירתיות והאלתור בחשיבה מוזיקלית. כך שהמשתתפים אשר באו ללא שום מיומנות וידע בנושא התופים יצאו מסדנא זו לא רק עם ידע רחב אודות הסגנונות השונים של התיפוף אלה גם בעלי מיומנות בתיפוף בצורה יוצאת דופן.


ישנם מגוון סוגי תיפוף אשר ניתן ללמוד ב-סדנאות תופים והם:


תיפוף גוף - הינו סגנון תיפוף אשר התפתח ע"י העבדים השחורים ממערב אפריקה בארצות הברית, כאשר סגנון זה בתפתח בעקבות איסור של הילידים בארצות הברית על האפריקאים להשתמש בתופים ובכלי נגינה, וזאת מחשש לקודים חבויים ולמעשי כשפים. וכך אותם אפריקאים בשל חוסר בכלי הקשה החלו לפתח את התיפוף גוף.


תיפוף ברזילאי - הינו תיפוף אשר התפתח בברזיל כאשר ניתן יהיה לראות תיפוף מסוג זה מלווה ריקודי קאפוארה ועוד. כאשר תיפוף זה מתבצע על ידי מגוון כלי הקשה ברזילאים כגון: רפיניקי, סורדו, קאישה, טמבורין, רעשנים ופעמונים. תיפוף מסוג זה מתבצע בקבוצות, וניתן לומר שתיפוף זה הינו קרנבל תוסס וסוחף המלווה בהרבה כיף. סגנון זה של תיפוף ניתן למצוא ב-סדנאות תופים.


תיפוף קובני - הינו תיפוף אשר התפתח בקובה המאופיינת בצלילים קיצביים ורומנטים, כאשר בסגנון זה קיימים מגוון כלי הקשה מדהימים כגון: קונגס, בונגוס, טימבלס וקמפנה, כך שב-סדנאות תופים ניתן יהיה ללמוד על מגוון כלים אלה כשהתיפוף מתבצע בקבוצות.


תיפוף ים תיכוני - הינו תיפוף אשר התפתח במזרח התיכון וזה מבוצע על ידי כלי ההקשה המוכר הקרוי בשם "דרבוקה", חשוב להבין כי צורת התיפוף בדרבוקה, הינה קלה ופשוטה. כאשר ב-סדנאות תופים ניתן יהיה ללמוד על טכניקת התיפוף בדרבוקה, תוך כדי פיתוח היכולות האישיות וחוש הקצב עם למידת מקצבים שונים ממדינות הים התיכון כגון: טורקיה, מצרים, מרוקו, פרס, יוון, עירק ועוד.


תיפוף על סט תופים - הינו סגנון התיפוף הכי מוכר ונפוץ בעולם כאשר סגנון זה למעשה ניתן יהיה למצוא בכל להקה ולהקה. כמו כן בסדנא לתיפוף ניתן יהיה ללמוד על טכניקת התיפוף במערכת תופיף תוך כדי שיפור של מוטוריקה וקואורדינציה, כך שיהיה ניתן לפתח ולבנות חוש קצב וללמוד על מגוון המקצבים והסגנונות כגון: רוק, פופ, היפ-הופ, ג'אז, בלוז, פאנק, מטאל ועוד.

אודות אופיר בן צור

אופיר בן צור

אופיר בן צור

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר