שיפוצים בחמישה צעדים חשובים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שיפוצים בחמישה צעדים חשובים

פורסם בתאריך 08/30/2012 ע"י יורם פרקט בקטגוריה בית | צפיות: 534 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פרקטים, פרקט, עיצוב פנים, שיפוצים, בית, ריצוף, פרקטים למינציה, פרקט עץ

כל מחשבה על בית יוצרת אסוציאציות  אחרות אצל כל אחד אבל כולם רוצים את בית החלומות. אבל בדרך לבית החלומות רובנו מתגוררים בדירות רגילות שעם מעט עיצוב פנים ושיפוצים קלים נוכל להעניק לדירה מראה חדש לחלוטין.

 

רהיטים לבית

אי אפשר להתייחס לחידוש מראה הבית בלי לקחת בחשבון את נושא הרהיטים שבתוך הבית וחידושם. רהיטים חדשים מעט אבזור ומוצרי נוי יעניקו מימד חדש למראה הבית. חשוב לתת את הדעת לרהיטים השונים כדי שישתלבו זה בזה בסגנון העיצובי ויתאימו לסגנון אותו רוצים להעניק. אפשר לבחור סגנון ריהוט שונה לכל אחד מהחדרים. בכל מקרה, יש צורך להתאים סגנון ריהוט לאביזרים השונים.

מנורות ותאורה לבית

פעמים רבות אנשים מזלזלים בחשיבות תאורה בבית כאילו זה דבר סתמי שנועד לנוחיות גרידא אבל בחירת תאורה נכונה יכולה לשנות לגמרי את האוירה בדירה. כיום יש אפשרויות שונות לתאורה ביתית. החל מנורות רגילות, פלוריסאנט, נורות הלוגן והחידוש האחרון נורות חסכוניות. גם להתאמת נברשות ומנורות יש חלק משמעותי בעיצוב הבית . פריט נוי קטן או מנורה יכולה להיות אביזר עיצובי ממדרגה ראשונה. הדבר האחרון בדרך כלל לאחר כל מה שמרכיב את עיצוב הפנים הוא פריטי נוי ואבזור קטנים יותר שמעניקים את החותם הייחודי לאותו מקום.

צבע לבית וסיוד הקירות

חלק משיפוצים הוא חידוש עיצוב הבית לכל מה שקשור בשלד. סיוד חידוש וצביעת קירות הבית. בנושא סיוד וצביעת הקירות נציין בעבר קירות אותו חדר כולו באותו צבע וגוון. כיום הופך מאד אופנתי לעשות קיר אחד, שניים או חלק מקיר כלשהו בצבע מסויים ויתר קירות החדר בצבע שונה. יש בעצם יותר אפשרויות מבעבר ומבחר גדול יותר של צבעים גוונים וטקסטורות.

חלונות ודלתות

יש משמעות גם לבחירה בסוג החלונות, בגודלם ובצורתם. תריסים. בעבר היה מבחר די מוגבל של חלונות ותריסים ולרוב הדירות היתה צורה די דומה. כיום יש שפע אפשרויות גם בנושא זה. לגבי דלתות יש לתת משקל חשוב מאד לדלת החיצונית כי אחרי הכל היא פתח הבית והרושם הראשוני שנוצר. ומובן שגם לבחירת דלתות הפנים של הבית ושל חדרי הבית יש משקל. בחלונות קיימים חידושים של חלונות קלילים ונוחים לניקוי ולתפעול במראה חדיש ויפה.

פרקטים וריצוף

השינוי הכי מדהים קרה בארץ בנושאי ריצוף הבית שממצב של רצפת בלטות קונוונציונלית אחידה לכל הביתים הפך רכיב זה של ריצוף לבעל אפשרויות רבות ומגוונות. הרצפה היא בהחלט רכיב חשוב ביותר במראה עיצוב הפנים הביתי.

בחירת ריצוף שונה היא בלבד יכולה לשנות מקצה לקצה את מראה אותו מקום בדיוק. כיום ניתן לבחור בין ריצוף קרמיקה, שיש, PVC, בטון מוחלק או רצפת פרקטים. רצפת פרקטים הופכת מאד אופנתית ומבוקשת בשנים האחרונות.

בבחירת ריצוף קרמיקה יש לבחור בין קרמיקה איכותית ובעלת גודל מתאים לחלל השטח. רצפת שיש היא קרה ואלגנטית. בבחירת ריצוף פרקטים יש לבחור בין פרקט עץ לבין פרקט למינציה סינטטי. כיום ניתן לבחור סוגי ריצוף שונים לחדרים השונים בבית ולהעניק לכל מקום עיצוב ייחודי משלו.

סיכום - שיפוצים ועיצוב הבית


יש חשיבות לכל חמשת הנושאים שביחד הופכים את עיצוב פנים הבית למה הוא. בית עם ריהוט יפה אך שבו קירות מלוכלכים יראה רע. דירה עם חלונות רעועים לא יכולה להיות יפה.

אבל גם שינוי קטן יכול לעשות הבדל גדול. לא תמיד חייבים לשנות בבת אחת את כל חמשת המרכיבים לחידוש הבית. אם למשל נחליף את ריצוף הקרמיקה ברצפת פרקטים המראה מיד יהיה שונה לחלוטין.

חשוב להתאים את סגנון הבית בין כל חמשת הרכיבים כלומר אם עושים פרקטים בבית למשל כדאי להתאים אותם לסגנון הריהוט ואפילו לסגנון החלונות והדלתות, הצבע בקיר למשל יכול להשתלב עם הפנלים של הפרקטים כך שהכל יראה כמקשה אחת.

לא חייבים להיות מעצב פנים דגול כדי לתת סגנון ועיצוב לבית. די בשינוי קל של מספר מרכיבים. קצת צבע, רצפת פרקטים כבר המקום יראה שונה.

תתחדשו


יורם פרקט מכירה והתקנה

טל: 050-9911998
מוותיקי ענף הפרקטים בארץ
נגר מעצב פנים ומומחה לפרקטים

 

 

 

 

 

© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט ואין לעשות שימוש בתוכן ללא רשות וללא קרדיט ראוי למחבר.

 

אודות יורם פרקט

יורם פרקט

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר