אבחון פסיכודידקטי | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אבחון פסיכודידקטי

פורסם בתאריך 08/12/2012 ע"י noah asadofulus בקטגוריה חינוך ולימודים | צפיות: 761 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אבחון פסיכודידקטי, מבחן פסיכודידקטי, אבחון פסיכולוגי, מבחן פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי אבחון שמיועד לקהל רחב באוכלוסיה ומטרתו לאבחן ולנתח בעיות קשב וריכוז לטפל ולהתמודד עם הבעיות בעיקר כאשר מדובר במוסד לימודי כגון בית ספר או מוסד אקדמאי.
היום ניתן לראות כי ישנם יותר ויותר אנשים שצריכים ועוברים אבחון פסיכולוגי על מנת להגיע למצב האופטימלי שבו הם מתמודדים מול מוסדות להשכלה בצורה ובדרך הנוחה ביותר על ידי קבלת הקלות כמו הארכת זמן, הקראת מבחנים, וביצוע מבחנים בעל פה.
כל אלו ניתנים רק לאחר ביצוע אבחון פסיכולוגי אשר מתבצע בצורה יסודית על ידי צוות מקצועי שהוכשר וקיבל את הכלים לביצוע אבחון פסיכולוגי.
ילדים ומבוגרים רבים משתמשים היום באחד האמצעים הנפוצים ביותר לאחר אבחון פסיכולוגי ואמצעי זה נקרא רטלין שמטרתו להשפיע על הפרעות הקשב והריכוז שאובחנו ולתת לאותו גורם להרגיש יותר בנוח במהלך ההתמודדות שלו עם מוסדות לימודיים.
אבחון פסיכודידקטי זהו אבחון נלווה לאבחון פסיכולוגי ומטרתו היא לאבחן לעומק את התוצאות לאחר אבחון פסיכולוגי במידה וישנה השערה כי הגורמים לאותם ליקויים הם גורמים פסיכולוגיים ולכן זהו אבחון פסיכודידקטי שמבוסס על אבחון פסיכולוגי רק שמעורב בו גורם פסיכולוג מוסמך.
החשש כי ישנם גורמים פסיכולוגיים שמהם נובעים הליקויים יכולים להיות מושפעים ממספר רב של מקרים אליהם נחשף המאובחן לאורך חייו כאשר אותם מקרים השאירו משקעים וכתוצאה מהם משפיעים על היכולות הלימודיות של המאובחן.
בהתבסס על אותן תוצאות אבחון פסיכודידקטי ניתנים למאובחן אפשרויות רבות ביניהן תרופתיות כמו שהזכרנו כבר כגון רטלין ובנוסף ניתנות הקלות משמעותיות להתמודדות מול מבחנים במוסדות להשכלה אם בבית הספר או באוניברסיטה.
ההקלות המוצעות לאותם מאובחנים כוללות בתוכן הארכת זמן, בחינות בעל פה ואפילו במידת הצורך ביטול סעיפים שלמים מהמבחנים אותם הוא צריך לעבור.
הקלות אלו שהוקצו לאחר אבחון פסיכודידקטי נותנים לאותם מאובחנים את האפשרות לצמצם פערים עם שאר האוכלוסיה שאינה סובלת מליקויים שמאופיינים בהפרעות קשב וריכוז ובצורה זו מאפשרת להם להגיע להשגים מקצועיים למרות אותן מגבלות.
כיום ישנם מוסדות רבים אשר נותנים את השירות של אבחון פסיכולוגי וכמו כן אבחון פסיכודידקטי לאותם אנשים בפריסה רחבה מאוד ארצית ואף עולמית, אותם גורמים מוסמכים ומורשים לתת את המענה לאותם אנשים שעוברים אבחון פסיכודידקטי.

אודות noah asadofulus

המאמר מוגש על ידי עידו גונן, תכנים עיניניים לעסקים.

noah asadofulus

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר