יש דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יש דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד

פורסם בתאריך 08/08/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה חינוך ולימודים | צפיות: 1989 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: קורס פסיכומטרי, ירין שחף, high-q, wallstreet

השכלה הגבוהה בארצנו ניתן ללמוד במגוון עצום של נושאים, תואר ראשון יש ברשותכם ללמוד כיום בתחום התקשורת, הפסיכולוגיה, המחשבים, המשפט וכן הלאה. כל מי שרוצה ללמוד לתואר ראשון שיקלוט כי מדובר במאמץ של לפחות שלוש שנים ולפחות מהוצאה של שלושים אלף שקלים לתואר כולו, כמובן שיש תארים נחשקים יותר ונחשקים פחות אך מה שחשוב באמת הוא שתלמדו נושא שמסקרן אתכם ושבו אתם רוצים לעבוד לאורך חייכם.

מדוע לימודי תואר ראשון חשובים כל כך?

תואר ראשון מוענק לסטודנטים שסיימו את תקופת הלימודים שלהם בהצלחה, התואר מוענק לרוב במסגרת לימודים שנמשכת לאורך כשלוש שנים אבל יש תוכניות לימודים לתואר ראשון שנמשכים גם כארבע שנים ואף חמש שנים כמו במקרה של לימודי אדריכלות. לימודי תואר ראשון מהווים את הבסיס להמשך לימודים במוסדות המאושרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, בסיום הלימודים ולאחר שעמדו הסטודנטים בהצלחה במבחנים הם יהיו מוכנים להשתלב במקומות עבודה ולהמשיך ללימודי תואר שני.

פעם, מקומות עבודה היו מוכנים לקלוט אנשים ללא תואר ראשון למקומות תעסוקה רבים אולם זה לא המצב היום, היום ברוב מקומות העבודה בהם מחפשים לקבל לשורתם עובדים יש דרישה לתואר ראשון בתחומים מסויימים או פשוט לתואר ראשון. מאחר ויש ביקוש רב ללימודי תואר ראשון, תנאי הקבלה הוחמרו עם השנים. בגלל זה, הרבה בני אדם מעדיפים ללכת לקורסי פסיכומטרי איכותיים כדי שיצליחו להתקבל לכל תוכנית לימודים שיבקשו. בנוסף, על מנת לקבל ציון טוב בפרק האנגלית- מה שיוביל בסופו של יום לפטור אקדמי, הרבה בוחרים לשפר את האנגלית שלהם בכל מיני קורסי אנגלית למיניהם.

למען האמת, לפעמים זה לא באמת חשוב באיזה תחום לימודים תבחרו בתואר הראשון במידה ואינכם סגורים על רצונכם, הדבר העיקרי הוא הוא שתרכשו ידע לתואר ראשון בכדי שתקבלו הזדמנות להשתלב במקומות עבודה מבוקשות יותר ובודאי להרוויח יותר כסף – בעלי תואר ראשון לרוב מתוגמלים יותר מאלו שאין להם תואר ראשון.

עם זאת, ישנם תפקידים שאינם מצריכים תואר ראשון ועדיין אפשר להרוויח משכורת מכובדת לאחר לקיחת אחד או יותר קורסים בתחום המבוקש. כך למשל, כל אחד יכול לקחת שיעורי איפור ולהתחיל לעבוד כמאפר מקצועי, גם ללא תואר אקדמי כלשהו.

בנוסף, אם בחרתם ללמוד תואר ראשון מבלי שהייתם בטוחים כי זהו התחום בו תרצו לעסוק בהמשך חייכם, תמיד תוכלו לבחור במסגרת לימודים אחרת לתואר השני.

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר