פרקטים – הדבר הגדול הבא ! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרקטים – הדבר הגדול הבא !

פורסם בתאריך 06/10/2009 ע"י אבי דיזיינר בקטגוריה שיפוצים | צפיות: 685 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פרקטים, פרקט, חיפוי רצפה, פרקטים עץ, פרקטים למינציה

פרקטים הם אחד הכלים האינטגראליים המשמשים אנשים רבים למטרות עיצוב הבית. פרקטים מעניקים טאצ' עיצובי ומשרים אווירה נעימה על הבית כולו, וכיום ניתן להבחין ביותר ויותר בתים אשר משלבים פרקטים בעיצובם. פרקטים יכולים לכסות את רצפת הבית כולו ויכולים להיות גם משולבים יחד עם ריצוף קרמי רגיל, כך או כך נוכחותם של פרקטים בבית משדרגים את מראה הבית באופן חסר תחרות.

המראה היוקרתי שיש לפרקטים אינו בהכרח מעיד על עלותם, וכיום ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של פרקטים באיכויות שונות ובמחירים שונים המתאימים לכל כיס.

אילו פרקטים קיימים

פרקטים נחלקים לשני סוגים- פרקטים עשויים עץ טבעי ופרקטים סינטטיים.
פרקטים עץ טבעי אלה פרקטים אשר עשויים מאה אחוז עץ אציל דוגמאת עץ גושני, עץ אלון, דובדבן וכיוצא בזה. מחירם של פרקטים טבעיים גבוה יותר מעלותם של פרקטים סינטטיים, והם גם מצריכים יותר תחזוקה, יחד עם זאת, פרקטים טבעיים הם בעלי מראה מאוד יוקרתי ועומצתי. גם קבוצת הפרקטים הטבעיים נחלקת לכמה קבוצות כאשר ההבדלים בין סוגי פרקטים טבעיים באים לידי ביטוי בכמות שכבות העץ שישנן בפרקט. ישנם פרקטים טבעיים אשר עשויים שכבה אחת וישנם כאלה אשר עשויים ממספר שכבות. פרקטים טבעיים אשר מיוצרים ממספר שכבות עץ משלבים בדרך כלל בנוסף לעץ האציל גם עץ לבן בתוכם.

פרקטים סינטטיים, להבדיל מפרקטים טבעיים עשויים חומר דמוי עץ ולא מעץ טבעי במאה אחוז. חמר דמוי העץ - אשר נקרא בשם HDF הוא למעשה תרכובת שבבי עץ דחוסים. פרקטים סינטטיים, או בשמם הנוסף- פרקטים למינציה נגישים מאוד מבחינת העלות שלהם וקלים מאוד לתחזוקה, הם עמידים בפני כתמים, שריטות ועוד מיני מפגעים, ודומים מאוד מבחינת המראה שלהם למראה של פרקטים עשויים עץ טבעי.

תחזוקה של פרקטים

ברמה היומיומית, תחזוקה של שני סוגי הפרקטים, הן פרקטים טבעיים והן פרקטים למינציה, היא מאוד פשוטה. די בפעולת טיטוא וניגוב עם סמרטוט לח על מנת לשמור על ניקיון הפרקט. מי שחפץ בכך יכול גם לבצע פעולת פוליש על הפרקטים שבביתו בעזרת תכישרים ביתיים שונים אחת לפרק זמן מסויים.
מעבר לתחזוקה היומיומית פרקטים זקוקים לפעולות שימור וחידוש אחת לכמה שנים, פרקטים טבעיים נזקקים לחידוש בתדירות גבוהה יותר מפרקטים סינטטיים והוא מסתכם בהחלפת השכבה העליונה של הפרקט בשכבה חדשה.

התקנה של פרקטים

התקנת פרקטים יכולה להתבצע בכמה אופנים. הראשון הוא הדבקה של שכבות הפרקט ישירות לרצפה. האופן השני שבו ניתן לבצע התקנה של פרקטים הוא באמצעות התקנה צפה-כלומר התקנה של שכבות פרקטים המשודכים אחד לשני באמצעות קליפסים על גבי שכבת ספוג אשר יושבת על הרצפה. אופן נוסף הוא באמצעות התקנה על ידי מסמור. לפני שאתם בוחרים שיטת התקנת פרקטים כדאי להתייעץ עם בעל מקצוע על מנת שיוכל להנחות לשיטת ההתקנה היעילה ביותר עבור סוג הפרקט וסוג הרצפה עליה הוא מותקן. השיטה הנפוצה ביותר להתקנת פרקטים היא על ידי הדבקה, דבר אשר מאפשר ביצוע תיקונים נקודתיים בפרקט מבלי להסיר את כל משטח הפרקט, יוצר בידוד מושלם ומונע תזוזות של לוחות פרקטים .

 

אודות אבי דיזיינר

עיצוב הבית

אבי דיזיינר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר