חכמת חיים- הרב פינטו שליטא | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חכמת חיים- הרב פינטו שליטא

פורסם בתאריך 07/24/2012 ע"י shlomi benjamin בקטגוריה דת ואמונה | צפיות: 1554 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הרב פינטו, החיזוק היומי,

"אלה הדברים אשר דבר משה אל כל ישראל בעבר הירדן". משה רבנו, רבנן של כל ישראל, עומד בשערי ארץ ישראל, לפני הכניסה לארץ הקודש וחוזר ומסכם את כל התורה כולה ברמזים ובפרוש את כל אשר עברו בני ישראל ואת כל דקדוקי ורמזי התורה. וספר זה ספר דברים נקרא משנה תורה, סיכום התורה הקדושה. וקשה מדוע משה רבנו, באחרית ימיו, צריך שוב לעמוד ולסכם את התורה הקדושה, התורה תורת חיים, תורת אמת, עומד כנגדם ומדוע ולמה לסכם שוב את התורה הקדושה ?. ואפשר לבאר ולאמר יסוד גדול: הנה כבוד תלמידי חכמים וגדולי וצדיקי עם ישראל גדול ביותר הוא ולכל מילה ומילה וכל לימוד או דבר תורה היוצא מפי הרב עמוק וטמון בו עולמות גדולים.

וידע האדם שלא רק מה ששומע האדם מרבו זה התורה אשר למד והבין אלא כשלומד האדם מצדיק תורה התורה הזאת היא כמו זרע הנזרע באדמה וממנו יצמח הרבה, מהתורה והסודות תורה אשר היו טמונים באותה שעה בדעתו ובנפשו של הרב. ולכן הקפידו בעם ישראל שהרבי שמלמד את הילדים הקטנים את אותיות הא'-ב' יהיה צדיק וחסיד וטהור בדעת ישרה וטהורה, משום שכוח האותיות הם הזרע הנזרע במוחו של הילד ומה שהיה בדעת הרב המלמדו את האותיות נזרעים בנפש הילד הקטן. והנה משה רבנו, רבנן של כל עם ישראל, עומד בסוף ימיו ויודע שקם דור חדש אשר נולדו אחרי מתן תורה והם לא עמדו בהר סיני ולא ראו את כל האותות והניסים והנפלאות ומבקש משה להחדיר בנפשם עמוק עמוק את התורה הקדושה ורק על ידי שהוא בעצמו יזרע ויחזור וישנה וישלש את התורה הקדושה התורה תזרע בהם ואף בכל הדורות לאחר מכן אשר בכל שנה ברוב עם הדרת מלך ישבו ויקראו בתורה את משנה תורה, סיכום תורתנו הקדושה על ידי רבנן של כל ישראל.

והנה מצאנו בגמרא במסכת חגיגה מה כוחה של תורה הנלמדת על ידי רב קדוש וצדיק יכולה להשפיע ועד להיכן נכנסת לעומק הנפש של האדם. הגמרא מספרת שלרבנו הקדוש רבי יהודה הנשיא היו שני שכנים אילמים, לפי מ"ד אחד בני ביתו של רבי יוחנן בן גודגודה או לפי מ"ד שני בני אחותו של רבי יוחנן ולפי ספר הגלגולים היו הם נשמות אלדד ומדד. ושני אילמים אלו היו מקפידים ללכת לכל שיעור של רבנו הקדוש ובכל מקום אשר רבי מוסר שיעור הגיעו הם ראשונים וישבו מראשית השיעור ועד סופו. אחרי שנים רבות רבי הקדוש הצטער משני השכנים האילמים האלו, התפלל עליהם והתפקחו והנה פלא גדול שני האילמים האלו ידעו לחזור על כל תורתו של רבי הקדוש וכל מה שאמר במשך שנים בשיעורים שלו, חזרו על הכל. וקשה, איך נעשה נס גדול כזה שידעו לחזור על הכל מה קרה להם ומהיכן הכוח הזה?.

אלא פה נלמד יסוד גדול, כשלומדים תורה מצדיק נקשרים לא רק לשמיעת התורה של הצדיק אלא נקשרים לנשמתו של הצדיק ומשם הנפש מבינה ויודעת. ולכן משה רבנו חזר שוב על כל התורה, שיכנס עמוק בנשמות עם ישראל ויהיו חקוקים לזכרון עולם ומשה שפיר כאמר. וביותר בימים אלו, ימי חורבן בית המקדש, נשתדל לדבוק בתורתינו הקדושה ובצדיקי אמת ובתורתם. ונזכה לגאולה שלמה בקרוב ממש

אודות shlomi benjamin

shlomi benjamin

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר