יעילות מבחן טובה לאבחון הפרעות קשב וריכוז | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


יעילות מבחן טובה לאבחון הפרעות קשב וריכוז

פורסם בתאריך 07/15/2012 ע"י noah asadofulus בקטגוריה חינוך ולימודים | צפיות: 983 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מבחן טובה, אבחון טובה, הפרעות קשב וריכוז, אבחון הפרעות קשב וריכוז

מבחן טובה זהו אחד המבחנים הנפוצים והמבוססים ביותר כיום בתחום האבחון לבעיית הפרעות קשב וריכוז.
מבחן טובה מטרתו לראות את רמת הקושי וההתמודדות מול אתגרים יומיומיים איתם מתמודד התלמיד בחיי היומיום ומתבטאים בהפרעות קשב וריכוז או איפראקטיביות.
העובדה כי יש בידינו היום את היכולת לאבחן באמצעות מבחן טובה את הבעיה ולתת לה טיפול מותאם היא חשובה ביותר מכיוון שילדים שסובלים מבעיית הפרעות קשב וריכוז מתמודדים עם בעיה קשה מאוד שגורמת לאי נוחות לעצמם וגם לסובבים אותם.
בשנים האחרונות ישנו הד גדול מאוד בתקשורת לגבי צורת ההתמודדות אל מול תופעת הפרעות קשב וריכוז וזה הוא השימוש בתרופת הריטלין שישנם חילוקי דעות רבים האם יש לתת לילדים תרופה זו על בסיס יומיומי.

אבחון הפרעות קשב וריכוז על ידי מבחן טובה

הפרעות קשב וריכוז מאובחנות על ידי מבחן טובה שמגדיר במפורש האם הילד סובל מקושי זה או שישנם גורמים אחרים שאותם ניתן לבדוק באמצעות מבחנים אחרים שמותאמים לאותו תחום שאנו חוששים כי הוא סובל מהם.
מבחן טובה זה הוא מבחן אליו ניתן לפנות באופן אישי או באמצעות הפנייה מקופות החולים שנותנות מענה ומתנהלות מול מרכזים מקצועיים שנותנים את השירות למבחן.
חשוב מאוד לדעת כי במידה ותפנה לביצוע מבחן טובה באופן אישי ולא על ידי הפנייה מקופת החולים יהיה עליך לשלם סכומים גבוהים בהרבה ולפעמים אף יותר מאלפיים שקלים.

אם ננסה להבין מה הם הפרעות קשב וריכוז ניתקל בתחום או בעיה נרחבת ביותר שאין לה הגדרה אחת ומתפרסת על סעיפים רבים שאותם נצטרך לאבחן לפעמים על ידי אבחונים פשוטים ובסיסיים אך לפעמים נצטרך להעמיק את האבחון ולהגיע למצב של טיפול ואבחנה פסיכולוגית שביכולתה לתת תמונה מעמיקה יותר בהתאם למצב המטופל.
חששות ההורים מכך שילדם אובחן וצריך לצרוך את התרופה הם רבים ומובנים מכיוון שישנה אפשרות כי יהיו השלכות על כך בעתיד ולא תמיד ניתן לדעת עם מה יצטרך הילד להתמודד.

הדרך המומלצת להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז

הדרך הטובה ביותר להוריד כל ספק לגבי ליקויים שאיתם הילד מתמודד היא לגשת ולעשות את מבחן טובה ולקבל חוות דעת מקצועית על ידי צוות טיפולי שהוכשר לעשות זאת באותם המרכזים ולא לקחת את האחריות על כך בכוחות עצמכם מחשש כי לקיחת צעד לא נכון יכול לפגוע בילד וכמובן גם בסובבים אותו.

 

אודות noah asadofulus

המאמר מוגש על ידי עידו גונן,

תכנים עיניניים לעסקים.

noah asadofulus

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר