עיצוב מוצרים רפואיים- טכנולוגיית העתיד כבר כאן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עיצוב מוצרים רפואיים- טכנולוגיית העתיד כבר כאן

פורסם בתאריך 07/13/2012 ע"י דניאל שמשון בקטגוריה מדע וטכנולוגיה | צפיות: 1894 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פיתוח פטנטים, , עיצוב מוצר, מכשיר עזר רפואי

קידמה טכנולוגית מפתיעה
הקידמה הטכנולוגית אליה הגיעה האנושות בשנים האחרונות היא אדירה. בכל מאה ובכל עשור מתקדמת האנושות אלפי צעדים קדימה מבחינת הטכנולוגיה שלה. בעבר היו אלה המכוניות והחשמל שנחשבו לשיא הטכנולוגי. באמצע מאה ה-20 היה זה המחשב שהדהים את האנושות כולה בפיתוחים ובאפשרויות שהוא פתח לפני אוכלוסיית העולם. בשנות האלפיים הקדמה הטכנולוגית באה לידי ביטוי בפיתוח האייפון והאייפד.
התחום שבו הקידמה הטכנולוגית הכי מסייעת לאיכות החיים שלנו או יותר נכון להארכת החיים עצמם ולשימורם זוהי הטכנולוגיה הרפואית. פיתוח פטנטים בתחום הרפואה כולל מגוון רחב מאוד של מוצרים החל מתרופות ועד תחבושות וכיסאות גלגלים. פיתוח פטנטים רפואיים הוא תחום מאוד רווחי והרבה חברות בכל העולם משקיעות בו. חלק חשוב בתחום של פיתוח פטנטים רפואיים הוא העיצוב של המוצר הרפואי.


עיצוב מוצר רפואי
עיצוב מוצר רפואי מצריך רגישות אסתטית לצד הקפדה על הבטיחות והיעילות של התרופה. חשוב מאוד להקפיד על שהעיצוב של המוצר הרפואי לא יסכן את החולה או יוריד מהיעילות של התרופה. עיצוב מוצר רפואי יכול גם מאוד לסייע ביעלות של התרופה את מכשיר העזר הרפואי. העיצוב יכול לסייע בכך שהוא הופך את השימוש במוצר הרפואי לנעים ונוח יותר. אנשים רבים ובמיוחד ילדים חוששים להשתמש במוצרים רפואיים בגלל העיצוב הקר והמנוכר שלהם. דוגמא למוצר רפואי שהעיצוב שלו הגביר את המוכנות של הילדים להשתמש בו הוא פלסטר. בשוק קיימים פלסטרים עם דמויות מצוירות שמקלות על הילדים לחבוש אותם אחרי שהם נפצעים.


עיצוב מוצרים רפואיים – מה יהיו הפטנטים של העתיד?
חיזוי של הפטנטים הרפואיים בשנים הבאות היא משימה כמעט בלתי אפשית. ניתן להניח שהמוצרים הרפואיים של העתיד יהיו מעוצבים בצורה אסתטית מקופדת מאוד. ניתן לחלום שאולי סוף סוף ימציאו את גלולת הפלא שתאריך את תוחלת החיים עד אין קץ. עולם הרפואה הוא עולם דינמי מאוד שכל הזמן מתפתח ומשתנה. כמו שהרפואה של היום היא לא הרפואה שהייתה לפני עשרים שנה, סביר להניח שהרפואה שתהיה בעוד עשרים שנה מהיום תהיה גם היא שונה ממה שאנחנו מכירים.
 

אודות דניאל שמשון

דניאל שמשון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר