היתרון של המשחקים עבור ילדים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


היתרון של המשחקים עבור ילדים

פורסם בתאריך 06/24/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה חינוך | צפיות: 1867 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משחקים, משחקים להורדה, משחקי רשת, משחקים לילדים‎

הרבה הורים מפחדים שמכיוון שילדיהם יושבים שעות מול המחשב, ללא חברה של ילדים שונים או חברה של ההורים, זה לא בריא לילד. הם גם חוששים שהאינטראקציה החברתית של ילדיהם נפגעת. בדור ההורים, הבילוי החברתי ותרבות הפנאי כילדים סבבה סביב בילוי בחוץ, בשכונה עם החברים. משחקים לילדים היו משחקים ששוחקו בחוץ בחברת ילדים ולא מול המחשב. זאת לא הייתה תקופה שכל ילד היה סגור בביתו משחק על המחשב הביתי או מתכתב ומעדכן את הפייסבוק.

גם אם אתם כהורים לא גדלתם על משחקי מחשב ואתם חוששים שהם עשויים לגרום נזק לילדים - אין לכם מה לדאוג כל עוד הילדים משחקים בצורה סבירה ובהשגחה של מבוגר מידי פעם, וגם נפגשים עם חברים. כך משחקי הרשת יכולים רק לתרום לילדים ולא להזיק להם.

למידה בעזרת משחקי אינטרנט

משחקים הם מקור לא רע לאינטראקציה חברתית גם בעולם האינטרנט. תחילה, ניתן להזמין לשחק עם חברים שאוהבים ולשחק את המשחק , און ליין מול ילדים נוספים או רק מול המחשב. אין חוויה נחמדה מלשלב טכנולוגיה של משחקים לילדים במחשב עם אינטראקציה חברתית חיונית. משחק כזה משפר את התקשורת של הילד ומעצים יכולות עבודה בצוות.

אתם כהורים מעודדים את ילדכם ללמוד ולהתפתח. אתם לא עושים זאת מתוך יהירות או קפדנות, למעשה אתם פשוט מודעים לעובדה שהחיים בעולם המודרני הם קשים ותחרותיים, ואתם מבקשים שהילד יגיע לבגרות עם כל הכלים שיעזרו לו להיות בנוי לחיים.
משחק אינטרנט הוא הדרך הנכונה ביותר ללמוד בגיל צעיר וגם בגיל מבוגר יותר. אם אתם מודאגים מזה שהילד יושב לבד שעות ארוכות מול המחשב ולא נמצא בחברה של ילדים אחרים – זאת לא בעיה! דאגה זו ניתן לפתור על ידי תיאום אם החברים של הילדים ישחקו יחדיו אחר הצהריים במחשב.

לשחק יחד עם חברים

יש לציין שהמשחקים האלה רשתיים, כלומר הילדים משחקים מול ילדים אחרים ברשת וכן משוחחים איתם תוך כדי משחק. ישנם משחקים להורדה אשר מעודדים קודם כל מהירות תגובה, קואורדינציה, תכנון לטווח ארוך, בניית אסטרטגיה ומוטוריקה עדינה. כך יוצא שאין פסול במשחקי רשת והם אפילו מועילים! בפעם הבא שאתם מאיימים לסגור המחשב לילדים תזכרו שהמשחקים האלה הם נדבך מלמידה אפקטיבית של הילד שלכם על ידי משחק מחשב.

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר