מהו צמיד טניס? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מהו צמיד טניס?

פורסם בתאריך 06/05/2009 ע"י דניאל יחביץ בקטגוריה תרבות הפנאי | צפיות: 656 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תכשיטים, תכשיט, יהלום, זהב, כסף, טבעת, טבעות, יהלומים, צמיד

יש הרואים בשמות וכינויים דבר אקראי, כאילו במקרה נבחר שם מסויים לאדם או לחפץ מסויים. אך התבוננות יותר מעמיקה מגלה שברוב המקרים ניתן לראות קשר ישיר בין המושא לבין שמו.

בניגוד לאנשים שבהם ניתן לתלות את הקשר בין השם לאדם בכך שהאדם מושפע משמו במשך הזמן, הרי שלכאורה תכשיטים אינם מושפעים משמם אלא נעשים בצורה מלאכותית, ולכן יהיו שיחשבו שתכשיט לא בהכרח קשור לשמו. אלא שאם נבחן את הנושא וניקח את "צמיד טניס" כדוגמה, ניתן לראות בבירור כיצד כינוי מוצלח שמתאים לאופי התכשיט יכול להתלבש כמו עדי מהודר ולהלום את התכשיט בצורה מושלמת.

רגע לפני שנברר את מקורו של הכינוי הלא שגרתי נסביר מהו צמיד היהלומים המכונה "צמיד טניס".

"צמיד טניס" הינו צמיד זהב או צמיד כסף שמשובץ לכל אורכו בעשרות יהלומים זעירים. היהלומים המשובצים בצמיד זהים אחד לשני ויוצרים החזר של האור כך שהצמיד תמיד נראה כמנצנץ בעדינות. היהלומים המשובצים בתבנית אחידה מעניקים לצמיד מראה של רשת יהלומים עדינה וגמישה שמצליחים יחד עם ההילה הברורה של עושר גם להקרין תחושה של עדינות ואלגנטיות שקשה לקבל מתכשיט אחר.

לכאורה שמו של התכשיט המכונה "צמיד טניס" אינו קשור כלל לטניס, ותחקיר יראה כי כינוי זה נדבק לצמיד בצורה אקראית לחלוטין. אולם, מעשה שהיה כך היה. באחד ממשחקי הטניס בשנת 1987 ביקשה שחקנית הטניס קריס אברט (Chris Evert) לעצור את המשחק באמצעו לכמה דקות כדי שיתאפשר לה לחפש את הצמיד שנפל לה במהלך המשחק. לכאורה נראה שמדובר במאורע אקראי לחלוטין שהיה צריך להישכח ושלא היה אמור לעורר תהודה כלשהי.

אלא שכאשר התדמית האלגנטית והנקייה של משחק הטניס נתקלה בתכשיט המהודר, היא התלבשה בצורה מושלמת על ה-תכשיט והעשירה אותו. הקשר בין השניים גרם לכך שניתן היה לראות את הגמישות של השחקנים משתקפת ביהלומים הנעים על הזרוע ולחוש את היוקרה ותדמית העושר שקורנים ממשחק הטניס המשתקפים באור הנשבר בעשרות היהלומים המשובצים בצמידים אלו.

לאור זאת, צמיד טניס הוא דוגמה יפה בה ניתן להבחין כיצד כינוי המכיל בתוכו תמונת עולם מלאה, יכול להיתפס ולהשלים תכשיט בצורה מושלמת ולהגדיר אותו בצורה בה אף שם מלאכותי לא יוכל לעשות. מצד אחד הכינוי מעשיר את היוקרה של משחק הטניס ומצד שני מעצים את ההילה הקורנת מצמיד יהלומים.

הכינוי האקראי "צמיד טניס" הוא שמוסיף לתכשיט יוקרתי את הנגיעה האחרונה שנדרשה כדי ליצור תכשיט מושלם.
 

אודות דניאל יחביץ

דניאל יחביץ

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר