רשיון עסק | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


רשיון עסק

פורסם בתאריך 06/14/2012 ע"י אסף אביב בקטגוריה שירותים עסקיים | צפיות: 5231 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רישוי עסקים, רישיון עסק, רישוי עסקים במרכז

 

בתהליך רישוי עסקים במרכז כמו בכל מקום אחר בארץ יש לקבל את אישור המשרדים השונים, משרד הבריאות, התמ'ת, איכות הסביבה ומנגנוני הבטיחות ומשרדיהם כמו המשטרה ומכבי האש. ללא אישור רשמי מכל אחד מהמשרדים לא ניתן להתקדם בקבלת רשיון העסק.

 

רישוי עסקים בכלל ורישוי עסקים במרכז בפרט, אינו הליך פשוט. הבירוקרטיה המוכרת לנו היטב מסובכת בכל מקום בארץ ובעיקר בערים הגדולות. זאת כאשר ההתדיינות על כל אישור ומסמך נעשית מול רשויות ועיריות גדולות מאד בהם קשה מאד לזכות ביחס אישי ובליווי בשלבי התהליך.

 

שלב אחרון בהליך רישוי עסקים במרכז

לאחר הגשת כל הבקשות והנפקת כל האישורים יש לחזור אל משרדי הרישוי ולהגישם כיחידה אחת לצורך קבלת הרישיון הזמני או הקבוע.

 

ההגעה לשלב האחרון היא רגע מאושר, אך לא כולם זוכים לחגוג אותו. הוועדה המאשרת יכולה להחליט כי אחד האישורים או הטפסים שהועברו לרשותה אינם קבילים או מדוייקים ולכן פוסלת כאחד את הבקשה לרישיון. על הוועדה מוטלת החובה לנמק את סיבת הדחייה לבקשת הרישיון ולכוון את בעל העסק לתיקון הבעיה באם ניתן לפתור אותה.

 

בשלב הזה נפתח שוב תיק הבקשה ועל בעל העסק לעשות הכל על מנת להשיג שוב את האישור הדרוש, הפעם בהתאם לבקשת הוועדה. במקרה והבקשה לא נדחתה אלא אושרה על ידי הוועדה מתקבל רשיון העסק בדואר בתוך כמה שבועות לשמחת כל הנוגעים בדבר.

 

מעבירים את הבירוקרטיה לידיים מקצועיות

בישראל ישנן חברות מקצועית המעניקות מניסיונם ומן הידע האישי שלהן לבעלי עסקים המעוניינים לקבל סיוע בתהליך הבירוקראטי הסבוך של השגת רשיון העסק.

 

השירותים המוצעים על ידי חברות הרישוי הפרטיות כוללים ליווי צמוד בתהליך, ייעוץ משפטי, שירותי ביקורת תברואה ובטיחות, תכנון עריכה והגשה של תוכניות מקדמיות לאישור יועץ נגישות במקרה של הנגשת העסק לנכים, שירותי תכנון וייעוץ למבנים, אינסטלציה וכו'. כמו כן ניתן לקבל הדרכות שונות לעובדים בנושאי תברואה, כיבוי אש ועוד.

 

אין ספק כי מי שמעוניין לחסוך את כאב הראש, הריצות, הבירורים והמעבר בין פקידים ברשויות השונות, השגת האישורים והטפסים וכל יתר המורכבויות הנדרשות בתהליך הנפקת רשיון עסק מוטב כי יפנה אל אחת החברות הללו ויקצר תהליכים. עלות השירות לעיתים קרובות קטנה מעלות הכוללת של טיפול אישי ברשיון העסק ללא ידע וניסיון מוקדם.

 

אודות אסף אביב

ונוס פרסום מתמחים בפיתוח, עיצוב וייצור של פתרונות קריאטיביים יוצאי דופן למיתוג בנקודות המכירה, בשוק המוסדי והפרטי. הכנסו לאתר הבית http://www.vmi.co.il

אסף אביב

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר