מתחילים את החיים ברגל ימין ומשקיעים בלימודים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מתחילים את החיים ברגל ימין ומשקיעים בלימודים

פורסם בתאריך 06/11/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 1873 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודי צילום, קורס צילום למתחילים, קורס צילום, לימוד צילום‎

אין זה משנה אם סיימתם תיכון או שהרגע השתחררתם מהצבא – סביר שתחליטו להתחיל ללמוד במוסד לימודים אקדמי ולהתחיל את הדרך לכיווון העתיד המקצועי בלי לבזבז הרבה זמן. אבל עולה השאלה: מה בדיוק ללמוד? איפה משקיעים? אם אתם בשלב זה לומדים בבית הספר – על איזה מקצועות כדאי לשים דגש?
במאמר זה החלטנו לחקור מספר דרישות סף לתכלית קבלה ללימודים גבוהים ולפרט עליהן קצת יותר – כדי שיהיה קל יותר להכריע איפה משקיעים.

באיזה נושאים מומלץ להשקיע?

זה נכון – מי שלומד בזמן התיכון ומסיים את הבגרויות כמו שצריך בציון מוצלח מחזיק ברוב הגורמים שצריך בעבור להשתלב במסדרונות האקדמיה. סביר להניח שיש מקצועות יותר מהותיים ממקצועות אחרים – ואם ישנם תחומים שאפשר ללמוד בכל הרצינות והמאמץ – ודאי שיהיו גם תחומי לימוד שאפשרי ללמוד קצת יותר ולהמשיך הלאה.
בין הדברים החשובים רצוי להזכיר לימודי מתמטיקה, לימודי אנגלית ושפות שונות, לשון ולימודי השפה כבסיס, וחוץ מזה כל תלמיד והעדפותיו הלימודיות. מי שמעוניין להיכנס למקצועות הלימוד של המדעים, ראוי שילמד מקצועות כמו כימיה ויגביר את יכולותיו במתמטיקה ואנגלית. מי שמחפש את הכיוון האנושי, יחפוץ לחזק מקצועות כמו פסיכולוגיה. עדיף לבדוק מראש מהן דרישות הקבלה בכל מחלקה עבור כל מקצוע ואחרי זה לפסוק באיזה תחום משקיעים.

כיצד ללמוד לבגרויות בצורה טובה?

כאמור, גם מבחני הבגרות שונים אחד מהשני במידת החשיבות שלהן. מעבר למה שנלמד בבתי ספר, המוני אנשים מעדיפים לעבור את הבגרויות בצורה הטובה ביותר כבר בפעם הראשונה או ללטש מקצועות ספציפיים בדיעבד, רק לאחר השירות הצבאי לדוגמא. אחרי שקלטו מה הכרחי ומה לשפר על מנת להתקבל לאיזה מוסד לימודים שרוצים – ועדיין צריכים עזרה, ניתן לחפש ברשת האינטרנט חברות שמציעות סיוע שיעורי הכנה לבגרויות בצורה ייחודית.
מוסדות לימוד כמו איי קיו בגרויות למשל מציעות סדנאות להכנה לבגרות במצבור עצום של מקצועות, חשובים יותר ופחות. כל אחד יכול ליצור קשר עם אחת התעשיות שמתגברות לבגרות ולהנות משיטה קצת שונה שמשלימה את הנלמד בבית הספר התיכון (מדי פעם הרמה פשוט לא מספקת).

לשם מה יש פסיכומטרי?

אמנם יש חילופי דברים רבים בנוגע לצורך של המבחן הפסיכומטרי, עדיין מדובר בשיטה המקובלת ביותר. גם פה הכוונה היא שהתלמיד ילמד לבד, אף על פי כן זה לא תמיד מתאפשר וקל. מכוני לימוד כמו היי קיו פסיכומטרי ואחרים מעבירים קורס שלם שכולל מעבר על שאלות והחומרים – כי שמי שזקוק לציון פסיכומטרי גבוה כדי להתקבל לא יהיה מוגבל בשום צורה.

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר