כיצד לעבור בהצלחה את מבחן אמירם | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כיצד לעבור בהצלחה את מבחן אמירם

פורסם בתאריך 05/28/2012 ע"י מוטי ביטון בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 2513 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מבחן אמיר, מבחן אמירם, מבחן אמירם לדוגמא, מבחן אמיר לדוגמא

מבחן אמירם
העיפרון נשבר? המחק אבד? עזבו. אין צורך לא בזה ולא בזה. מבחן אמירם הבודק את רמת הידע שלכם באנגלית הוא מבחן ממוחשב. המבחן נערך מול מחשב והמענה על השאלות הוא באמצעות המקלדת.
מבחן אמירם הוא מבחן ממיין, שמטרתו לקבוע לאילו קורסים באנגלית תשובצו במהלך הלימודים. ציון גבוה יותר יקנה לכם פטור מקורסים רבים יותר. ציון גבוה במיוחד יקנה לכם פטור מכל הקורסים באנגלית במהלך הלימודים.
לא בכל מוסד לימודים ניתן לגשת למבחן אמירם, אולם רוב המכללות מאפשרות לגשת למבחן וכן האוניברסיטה הפתוחה.
מבנה המבחן
בבחינה מופיעים שלושה סוגים של שאלות, כאשר לכל שאלה מוקצב זמן בנפרד. הזמן המוקצב לכל שאלה נע בין שתיים לארבע דקות. כמו כן, בשאלות הבנת הנקרא מוקצב זמן נפרד לקריאת הטקסט. השאלות מופיעות בזו אחר זו ללא הפסקה. משך המבחן יכול להשתנות מנבחן לנבחן והוא עומד בממוצע על שעה אחת.
גם אם אינכם יודעים את התשובה הנכונה עדיף לנחש, מאחר שאי מתן תשובה כמוהו כתשובה שגויה. לעומת זאת, אם ניחשתם נכון תזכו במלוא הניקוד לאותה השאלה.
הכנה למבחן
כמו בכל מבחן, התרגול המועיל ביותר הוא לפתור מבחני אמיר לדוגמא. מבחן אמירם לדוגמא מאפשר לנו להתרשם מסוגי השאלות, רמת הקושי ומסגרת הזמן הייחודיים למבחן זה.
הואיל והמבחן מתבצע מול מחשב – קל להתכונן לקראתו ב... מחשב. אם תתרגלו מראש לקרוא את השאלות מהמסך, יהיה לכם קל יותר וטבעי יותר לעשות זאת במבחן האמיתי. בדומה למבחן הפסיכומטרי, מבחן אמירם אינו בוחן אותנו בדקדוק, תחביר או הבעה. מטרתו המוצהרת של המבחן היא לבדוק הבנה רחבה של אוצר מילים והבנת הנקרא. לכן, מומלץ בחום לשנן מילים באנגלית לקראת הבחינה ולשפר את מיומנות הקריאה.
לימוד מילים למבחן אמירם
המילים המופיעות במבחן אמירם הן מילים מעולם האקדמיה. לדוגמא, מילים מהתחומים: ביולוגיה, רפואה, היסטוריה, פוליטיקה וגאוגרפיה. יש לשים דגש על לימוד מילים אלה. כדאי לפתור מבחני אמירם לדוגמא כדי להתרשם מאופי המילים המופיעות בו.
חשיבות מכרעת ישנה ללימוד מילות קישור ומילות יחס, המהוות את השלד המבני של המשפט באנגלית. שאלות רבות בבחינה בוחנות אותנו בדיוק על ההבנה של המילים האלה.
מבחן אדפטיבי
המאפיין הייחודי של מבחן אמירם הוא היותו מבחן אדפטיבי, המתאים את עצמו לנבחן. על פי תשובות הנבחן המערכת מעריכה את רמתו ובוחרת את השאלות הבאות המוצגות לו. כלומר, נבחן שענה על יותר שאלות נכון, יקבל בהמשך שאלות קשות יותר, ולהיפך. מכאן אפשר להבין ששאלות קשות במיוחד הם סימן טוב, המעיד על מענה נכון של יותר שאלות.
שיהיה בהצלחה!

אודות מוטי ביטון

מוטי ביטון

מוטי ביטון

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר