תחומי האחריות של מנהל רשתות במשרדי העסק | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תחומי האחריות של מנהל רשתות במשרדי העסק

פורסם בתאריך 05/02/2012 ע"י אריאל כהן בקטגוריה אבטחת מידע ופרטיות | צפיות: 5232 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שרת וירטואלי, VPS, מחשוב ענן, מיחשוב ענן


מנהל רשתות הוא אדם אינטגרלי בכל ארגון בינוני או גדול. מדובר באדם שעבר התמקצעות ויש לו ידע להתמודד עם מגוון אתגרים שקשורים ספציפית לתחום התקשורת לעסקים. אבל מה בדיוק מנהל רשתות תקשורת עושה הלכה למעשה? מה בדיוק נמצא בטיפול שלו?
מנהלים רבים לא מבינים למה הם צריכים להעסיק מנהל רשתות מוצלח וכזה שיש לו יכולות ולוקחים עובד לא מנוסה לעבודה הזאת. כתוצאה מכך, תפקודו השוטף של העסק יורד בגלל בעיות כאלה ואחרות וחוסר יכולת לצמוח ולהתקדם.
כדי להימנע ממצבים בהם העסק נתקע בגלל מחסור באדם מוצלח, רצינו להציג בהזדמנות זאת חלק מנושאי התעסוקה של מנהל הרשת במשרדי העסק. קריאה מהנה ומועילה!

סיוע למשתמשים פשוטים

קיימים בעלי עסקים שרואים במנהל רשתות תקשורת איש תמיכה. אמנם מדובר באדם שיכול לסייע לעובדים אחרים בתקלות מחשבים, אבל רצוי לשים לב שיכולותיו הן יותר ממה שדרוש מאיש תמיכה, ובגלל זה מוטב לתת לו לטפל בנושאים שדורשים את יכולותיו בצורה בלעדית.
נכון – יש בכוחו לסייע כשעובד לא מסוגל להתחבר לאינטרנט, אבל בשביל הסדר הטוב רצוי שהוא יהיה כפוף להנהלת החברה ויטפל בנושאים הגדולים. הרי כדי להפעיל מחדש מחשב תקוע לא צריך איש מקצוע, אבל להתקין VPS (שרת וירטואלי פרטי) לא כל אחד ידע ובהתאם לכך כדאי שהעובד שמוסמך לכך יעסוק במשימות המתאימות לרמתו המקצועית.

טיפול ברשתות והתקנתן

לב ליבו של התפקיד הוא באופן לא מפתיע הטיפול ברשתות, התמודדות עם תקלות בהן והגדרה תקינה שלהן. רשת בפרט ותקשורת בכלל היא אבן הפינה של עסק מודרני – היכולת לנהל את העסק תלויה במידה משמעותית בחיבור לרשת ובין המחשבים עצמם. בדרך זו מתבצע שיתוף קבצים (ותובנות) בין עובדי החברה, מתנהלת תקשורת פנים (ולפעמים אף חוץ) ארגונית ובכלל מדובר בכלי חשוב מאין כמוהו.
כדי לשמור על רשת מחשוב יציבה, דרוש אדם רציני שינהל אותה. מנהל הרשת יתמודד עם ניתוקים ותקלות, ידע לספק יכולות תקשורת למחשבים חדשים בארגון ובאופן עקיף יהיה אחראי באופן ישיר על קצב הגדילה של החברה. אפשר למצוא עסקים שדורשים ציוד מתקדם כמו שרת וירטואלי לשם הגברת התפוקה, ומנהל רשתות התקשורת חייב לדעת כיצד להתקין ולדאוג לתחזוקה של שרת מעין זה.

הטמעת יכולות טכנולוגיות במשרדי העסק

בית עסק לא יכול לא להתקדם ולהישאר כתמול שלשום. מנהל רשתות תקשורת יעיל ידע להבין כל הזמן בטכנולוגיות חדשות ושיטות חדשות לבצע ולייעל – וידע להציג את היתרונות בפני מנהליו. רצוי גם שידע להכניס את הטכנולוגיה החדשה בתוך העסק וגם להמשיך לתחזק אותה בעתיד.
בעלי עסקים רבים לא יודעים עדיין כיצד המחשוב יכול לסייע להם – לדוגמא, האם בחנתם איך פרוייקט כמו שדרוג התשתית או עבודה עם מחשוב ענן במסגרת העסק יכולה לסייע לכם? האם אתם יודעים בכלל מה זה בכלל או איך מבצעים את הדבר הזה?
מהסיבות האלה, צריך אדם ייעודי שידע להתמודד עם האתגרים הללו ולסייע לבעל העסק להוליך את העסק כולו רחוק יותר.

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר