קל להוריד מחירים, קשה להעלות אותם לאחר מכן. מוטו בעסקים! | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


קל להוריד מחירים, קשה להעלות אותם לאחר מכן. מוטו בעסקים!

פורסם בתאריך 05/25/2009 ע"י גלי חיימוביץ' בקטגוריה עסקים וכלכלה | צפיות: 787 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: מחירים, פרסום, שיווק, מבצע, הוזלה, מתנה

1. ראשית יש להגביל תמיד את הורדת המחירים בזמן. אחרי שהורדנו מחירים, זה מאד קשה להעלות אותם שוב מבלי להתרסק ואפשרי רק במאמץ רב הכולל פעולות שיווקיות רבות ולפעמים יקרות. למשל: "סוף חודש חם – בשבוע האחרון של החודש הורדנו את המחירים!", "שלמו רק 99 ₪ בחודש, למשך חצי שנה" (בזק) או סתם להכריז על תאריך יעד למבצע.

2. הורדת המחירים מקושרת לאירוע אמיתי או מומצא. למה? כדאי וצריך שתהיה סיבה להורדת מחירים. כך לפחות מחפים על המטרה האמיתית, שלכשעצמה לפעמים מראה על חולשה. בכל עסק שייצא במבצע להורדת המחירים עלול להיתקל בלקוחות שיחשבו לעצמם "הוא בטח פושט את הרגל" או "הוא בטח נתקע עם מלאי לא טוב ומנסה להיפטר ממנו" – תמיד יהיו כאלה, מהם אני מציע להתעלם ולהמשיך במלוא העצמה בקידום ושיווק. כמובן, ככל שהאירוע טוב יותר כך יהיו פחות רעיונות ציניים מצד הלקוחות.

מה שעוזר במציאת אירוע טוב יהיה הכרת קהל היעד. למשל בעסק לייעוץ עסקי, כמו שלי, קהל היעד הוא בעלי עסקים ואני יכול לדעת מה יהיה רלוונטי עבורם – כרגע זה המיתון, כיצד מעלים את המכירות וכו'. את הנושאים הרלוונטיים מוצאים על ידי ביצוע סקר לקהל היעד של כל עסק. אפילו בנק יכול להוריד מחירים עם אירוע המיתון הרלוונטי: "ראינו שהמיתון פגע בך, אנו מגישים 25% עזרה ראשונה – הורדנו את הריבית!".

כמובן יש את הדוגמאות הקלאסיות שאינן מתיישנות, רק מיפות על-ידי רעיונות קופי-רייטינג יצירתיים: "סוף עונה – כל המוצרים בחצי מחיר", "בואו להכיר את המוצר החדש שלנו – לכבודו 15% הנחה על כל המוצרים", יש לנו יום הולדת – אנחנו נותנים לך מתנה: חצי מחיר על כל המוצרים והשירותים". אפילו במשפט בנאלי כמו "בעל הבית השתגע", יש אירוע ומי אמר שבשיטות של שוק לא מוכרים? דווקא בשוק עושים יופי של עסקים. שמעתי פרסומת ברדיו בימים האחרונים, בה הודיעו שהזמינו קוסם והוא העלים את מע"מ למספר ימים – אירוע מומצא לחלוטין אבל נשמע טוב ומציג אכפתיות ללקוח ושירות טוב ולא ניסיון נואש למכור ולהציל את כבוד העסק.

3. לא לקרוא לילד בשמו. כשם שכל אדם הוא אינדיבידואל כך גם כל עסק שונה ומצריך פעולות מדויקות בזמנים ספציפיים. יש עסקים שהורדות מחירים עלולות לגרום להרמת גבה אצל הלקוחות, לפיכך הייתי מציג את השינוי כהטבות השוות כסף. "קנה 3 מוצרים וקבל את הרביעי בחצי מחיר", "קנה 3 ושלם רק על שניים", "לקוחות המצטרפים היום מקבלים שירות נוסף מתנה והלקוחות הקיימים מקבלים הטבות מיוחדות בשווי X ₪".

אלה כמה נקודות להתחשב בהן אם אין ברירה וחייבים להוריד מחירים וחשוב לזכור: תמיד לשדר עוצמה. הורדות מחירים חייבות להיות משולבות בקמפיין שיווק וקידום חכם ולא בזבזני, גם לנושא הזה יש חוקים, שטוב יהיה לדעת אותם לשגשוג העסק.

אודות גלי חיימוביץ'

עדי פלאוט, מנכ"ל ובעלים של קבוצת קומליין. קבוצה בת 3 חברות: קומליין יעוץ עסקי, קומסקיור וקומפון.

גלי חיימוביץ'

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר