אדריכל: שאלות נפוצות וחשובות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אדריכל: שאלות נפוצות וחשובות

פורסם בתאריך 04/10/2012 ע"י אביב יועצים בקטגוריה עיצוב חוץ ואדריכלות | צפיות: 476 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אדריכל, אדריכלים, ארכיטקט, ארכיטקטים

 כאשר אנחנו מנהלים שיחת חולין עם אנשים זרים, שואלים לעיסוקם ומקבלים את התשובה "אני אדריכל", רובנו מתרשמים. אנחנו מסתקרנים ורוצים לדעת עוד על המקצוע המכובד הזה. ארכיטקט הוא אחד המקצועות, שילדים אומרים שהם רוצים להיות כאשר הם יהיו גדולים. המקצוע הזה נאמר בנשימה אחת עם "רופא, עורך דין, וטרינר, טייס, מדען טילים". רובנו לא מגשימים את החלומות האלו כשאנחנו גדלים. רוב האנשים עוסקים במקצועות יבשים למדיי, שלמרבה הצער אינם מצריכים דמיון רב ויצירתיות. 

אילו מקומות מצריכים אדריכל? כל מקום שבו אנשים גרים, עובדים, לומדים, נופשים, עושים שופינג, נפגשים, אוכלים. 

מהו בעצם אדריכל? ההגדרה הקרה לעבודתו של אדריכל היא עיצוב חלל. אך די להביט במונומנטים יפהפיים כמגדל אייפל, טאג' מאהל, הקולוסאום ועוד מבנים רבים, בשביל להבין שההגדרה הזו לא חובקת את מלוא המקצוע. אם כך, בואו ננסה הגדרה אחרת: אדריכלים הופכים מקום כלשהוא למקום מלא אווירה, מקום עם הלך רוח שמשפיע ישירות על מחשבותינו, תחושתנו והרגשתנו. אדריכלים הם בנאים, אנשי רוח, יוצרים, מדענים ומתמטיקאים. 

אדריכלים משפיעים על חיינו משמעותית. מיכלאנג'לו, לדוגמה, עיצב את העולם לא פחות משייקספיר. אנחנו, העם ה"פשוט", נושאים עינינו מעלה אל אדריכלים, שאמורים לעצב לנו סביבות מגורים ועבודה חדשות, המגיבות לסביבה המשתנה והדינמית. אדריכל צריך להיות מעורה בטרנדים החדשים ביותר, היד שלו תמיד נמצאת על הדופק בחיפוש אחר מעיין הנעורים. 

במה מתמחה אדריכל? אדריכלים רבים בוחרים להתמקצע בדברים ספציפיים: חלקם מקדישים עצמם לבתים, אחרים למבנים ממשלתיים, למלונות ולמתחמי נופש, משרדי היי טק ועוד מבנים. אדריכל נוטה לבחור בהתמחות שמעניינת אותו מבחינה יצירתית ואינטלקטואלית. הוא בוחר בתחום, שהוא מרגיש שיוציא ממנו את הטוב ביותר. יש אדריכלים שנהנים מוורסטיליות של פרויקטים מזדמנים: ידם בהכל והם נהנים לחוות יצירת סוגים שונים של מבנים. 


האם כל אדריכל פותח משרד משלו? יש אדריכלים רבים העובדים כשכירים, אך על כל חמישה כאלו יש אחד אשר יצא לדרך עצמאית משלו. הדבר תלוי מאוד באופיו של אותו אדריכל. אם הוא נושא תכונות אופי כיוזמה, חוש עסקי מפותח ואחריות, הוא ללא ספק יתפתה לפתוח עסק משלו. 

מה אדריכל עושה עם סיום לימודיו? הוותק של האדריכל משפיע רבות על סוג עבודתו. 
אדריכליםשהם "דגים טריים" שיצאו רק עכשיו לשוק, ימצאו עצמם הרבה פעמים עושים עבודה טכנית שחורה, לטובת אדריכל מנוסה יותר. מדובר בתקופה לא קלה, אשר פשוט צריך לעבור אותה כדי להגיע לרובדים הגבוהים והמעניינים יותר של אדריכלות. כמובן שלא פשוט לבצע מטלות משעממות ויבשות אחרי שנים רבות של לימודים, בהם התלמידים התנסו במגוון משימות יצירתיות הדורשות סיעור מוחין וכישורים טכניים. 

אודות אביב יועצים

אביב יועצים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר