אדריכל: טעויות שיש להימנע מהן בעיצוב הבית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אדריכל: טעויות שיש להימנע מהן בעיצוב הבית

פורסם בתאריך 04/10/2012 ע"י אביב יועצים בקטגוריה עיצוב חוץ ואדריכלות | צפיות: 385 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אדריכל, אדריכלים, ארכיטקט, ארכיטקטים

לאור הבקשות הרבות, החלטנו להקדיש מאמר מיוחד אודות טעויות, שיש להימנע מהן בעיצוב הבית. 

התייעצנו עם אדריכל, כדי להגיש לכם 7 טעויות נפוצות שאנשים עושים:

אי שימוש במראה - אנשים רבים מוותרים על האשליה האופטית הנפלאה ביותר - מראה. מראות אינן זוכות למלוא הערכה, אך הן יכולות לתת אשליה של חדר מרווח וגדול יותר. בנוסף, הן מכניסות המון אור הביתה, מאחר והן משקפות את האור.

הקצבת מעט מידי זמן עבור תהליך העיצוב - אנשים רבים חושבים כי תהליך עבודה עם ארכיטקט אורך יום-יומיים, מקסימום שבוע. אך למעשה, תהליך עיצוב מוצלח מצריך זמן לתכנון וביצוע. גם אם תבחרו לעבוד ללא אדריכל, עליכם להתאזר בסבלנות רבה ולא לרוץ לחנויות ולקנות פריטי ריהוט, שתתחרטו עליהם אחר כך. היו סבלניים.

צביעת הקירות לפני רכישת הרהיטים - צבעים נוטים להשפיע מאוד על עיצוב החדר, ולכן אל תמהרו ברכישתם. אחרי שתצבעו את הקירות - לא יהיה לכם קל לשנות את הצבע. מדובר בהחלטה חשובה מאוד שקשה לשנותה.
אדריכלים מייעצים לבחור קודם את הריהוט ורק אחר כך להתאים את צבע הקירות אליו. קחו איתכם דוגמאות בדים אל חנויות הצבע, כדי לבחור את הצבע המושלם.

הימנעות מטבע - אדריכלים ממליצים להכניס את הטבע הביתה, אם באמצעות שילוב של צמחים או אם באמצעות הסטת הווילונות הכבדים הצידה ופתיחת החלונות לרווחה. טבע הוא חלק בלתי נפרד מאדריכלות. המבנים היפים ביותר הם אלה שמתמזגים בהרמוניה מושלמת עם סביבתם.

רכישת ריהוט מבלי לבדוק את מידות חדר - ישראלים רבים רוכשים ריהוט אשר כלל לא מתאים לחדר. אם אתם אוהבים ריהוט גדול ורחב ידיים - וודאו כי הסלון אכן מתאים לגודל שכזה! כמובן, חשוב מאוד לוודא שהריהוט יצליח להיכנס דרך הדלת.

חוסר התאמה צבעונית - אנשים רבים לא יודעים כיצד להתנהג עם צבע. הם נוטים להגזים בשימוש בו, מתוך מחשבה שהצבע היחיד שקובע את האווירה הוא צבע הקירות. קחו בחשבון כי גם צבע הרהיטים משפיע מאוד על האווירה. אדריכלים מיומנים מאוד בשימוש בצבע והם יקפידו על שימוש בפלטת צבעים מחמיאה, אשר אינה מוגזמת וגם אינה חיוורת.

שימוש ביותר מידי ריהוט בחדר השינה - ידוע כי החדר משפיע על מצב הרוח. לכן, אם חדר השינה שלכם עמוס בשידות, ספות, סלסילות עיתונים וכו' - מה הפלא שגם אתם מרגישים מוטרדים ועמוסים. השאירו שפע של מרחב לתזוזה. אל תמקמו שום רהיט שיפריע במעברים. הימנעו מהנטייה הנפוצה למלא כל חלל ריק. חשוב כי חדר השינה שלכם יהיה מקדש לרוגע ולשלווה. 

אודות אביב יועצים

אביב יועצים

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר