סוככים - אז והיום | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


סוככים - אז והיום

פורסם בתאריך 04/09/2012 ע"י שמוליק דורינבאום בקטגוריה עיצוב חוץ ואדריכלות | צפיות: 547 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: סוככים

בסוף יום עבודה בעל חנות מגלגל את הסוכך שלו כלפי קיר המבנה שלו ומסמל למעשה את סיום יום העבודה. אלו הן תמונות מוכרות של החיים העירוניים באמריקה בעבר ובהווה. במשך מאתיים שנה סוככים לא רק שיחקו תפקיד ספציפי אלא סייעו בהגדרת האופי החזותי של החנויות עליהן הן סוככו.

ההיסטוריה העתיקה של ה סוככים

לסוככים תכונות בנייה פשוטות להפליא ועל כן הם השתנו מעט מאוד במהלך ההיסטוריה. ישנן רשומות שמצביעות על שימוש ראשוני ע"י המצרים הקדמונים שהשתמשו בסוככים עשויים בד כדי לחסות על דוכנים בשוק. באימפריה הרומית השתמשו בסוככי בד גדולים כדי לחסות על פינות הישיבה בתיאטראות, באצטדיונים ואף בקולוסאום. כאשר סוככים החלו להופיע במהלך המאה ה – 19 ברחבי חנויות בצפון אמריקה הם היו בנויים מחומרה בסיסית כמו יתדות עץ או ברזל יצוק שנקבעו על שפת המדרכה. במחצית השנייה של המאה ה – 19 צינור ברזל, ששימש באותה תקופה לצרכי אינסטלציה, הפך לחומר פופולארי עבור מסגרת הסוכך. הקלות בה הותאם לתבניות שונות הפך זמין לציבור הרחב במחירים זולים.

סוככים במאה ה – 20

פיתוח הסוככים בתחילת המאה התמקד בשיפור יעילותם ובצורך להפוך אותם למוצר המותאם אישית יותר במגוון תצורות ראווה וסגנונות. הטכנולוגיה של ייצור הבד ששימוש לכיסוי הסוככים השתנתה מעט במהלך השנים. כאשר התרבו המקרים בהם נשרפו הסוככים כתוצאה מהשלכת סיגריות או נהרסו כתוצאה מהגשם צצו להם אלטרנטיביות כמו שימוש בפלסטיק ופוליאסטר.

סוככים היום

ההסתמכות החדשה על מסגרות אלומיניום וכיסוי פלסטיק דרבנו את תעשיית הסוככים להתפתח במהלך שנות השבעים והשמונים. הסוככים היום שונים מאלו של מאה לפני שכן יש להם מסגרת קבועה עשויה אלומיניום או פלדה מצופה באבץ. היום סוככים מגיעים בשלל צורות, גדלים, מסגרות ובדים. סוכך קבוע, רבע עגול, עם תאורה אחורית, סוככים הכוללים שמות חברה, לוגו, מספרי טלפון. מסעדות ורשתות מסחריות משתמשות היום בסוככים מוארים עם גרפיקה כדי למשוך לקוחות חדשים. מלבד בקניונים סוככים מופיעים באזורים עסקיים ובשכונות מגורים.

סוככים והסביבה

למרות שהאפקטיביות שלהם יכולה להיות מושפעת מגורמים רבים כמו אווירה, גודל חלון וסוג זכוכית יתרונות יעילות האנרגיה של הסוככים ברורים. לפי משרד האנרגיה האמריקאי סוככים יכולים להפחית חום ברמה של עד 65% לחלונות הפונים דרומה ו – 77% לחלונות הפונים לכיוון מזרח. סוככים יכולים להפחית את הלחץ על מערכות מיזוג אוויר קיימות. כתוצאה מכך ניתן לחסוך עלויות רכש ותפעול.

לסיכום

כמו כל רכיב בנייה חיצוני מודרני אחר (גגות, חלונות) הסוככים חשופים לשמש, רוח, גשם, שלג וזיהום אוויר. הם דורשים תשומת לב קבועה, תחזוקה ותיקון. כמו כן, תפקידם המקורי השתנה מתפקיד פונקציונאלי לחסות מהשמש לתפקיד שיווקי שמטרתו, בנוסף לעיל, למשוך לקוחות לעסקים של בעלו.

אודות שמוליק דורינבאום

מאמר זה נכתב ע\"י כותב תכנים מקצועי בחברת

שמוליק דורינבאום

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר