שילוח בינלאומי באמצעות חברות בלדרות, איזו כדאי וכיצד להמנע מגבייה מנופחת | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


שילוח בינלאומי באמצעות חברות בלדרות, איזו כדאי וכיצד להמנע מגבייה מנופחת

פורסם בתאריך 03/12/2012 ע"י צח סחר בקטגוריה אומנות | צפיות: 853 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: DHL, UPS, שילוח בינלאומי, בלדרות, דואר אקספרס, מסירה מדלת לדלת, משלוח לחול, door to door, פדקס, FEDEX

לאור הצורך הגובר בשילוח מטענים קטנים (חבילות ודברי דפוס) בין מדינות, נגישות השירותים והאפשרויות להזמין כמעט כל מוצר מכל מקום בעולם, א טבעי שחברות הבלדרות יצמחו וישגשגו, לטובת כל הצדדים.

 

לאחר בחינה מדוקדקת, לאורך זמן, לאחר השוואה יסודית של עלויות השילוח כאשר בעל עסק מבקש לשכור את שירותיה של חברת שילוח בינלאומית באמצעות סניף מקומי, הגעתי למסקנה המתבקשת כי העלות גבוהה בפער משמעותי לעומת העברת התשלום לחו"ל כאשר הוא כולל כבר את עלות השילוח.

נתקלתי אף במקרה בו חברת בלדרות ניפחה את משקל החבילה בכ30 אחוזים. לרוב, אותן חברות נוהגות בשולח באופן מכובד יותר ושוקלות את החבילה טרם הטסתו. לאחר ההגעה ההנחה היא שמקבל החבילה לא יעלה על דעתו לשקול את המשלוח ויעדיף לחתום על קבלתה, לשלם את שנדרש ולעבור לסדר היום.

המסקנה המתבקשת (כאמור) העדיפו להעביר את התשלום עבור החבילה לשולח כאשר הוא מגלך בתוכו את עלות השילוח !!!

עם זאת, לא פעם (ואף לא פעמיים....) מצאתי עצמי משלם ממיטב כספי לצורך קבלת חבילה במשלוח מהיר אלא שלמרות שחברות הבלדרות במדינות המקור (מהן מתבצע המשלוח) עושות כל שביכולתן לספק את צרכי הלקוח, דווקא לאחר הגעת המשלוח ארצה מתחילה מסכת ייסורים ארוכה ומייגעת שמטרתה לא פעם - ניצול ציני של העובדה כי הלקוח שבוי בידיה של חברת הבלדרות.

ההנחה הנ"ל באה לידי ביטוי באמצעות גבייה בגין שירותים אשר נכפים כל הלקוח, המצאות שונות ומשונות ומעל לכל, בסופו של תהליך נדרש הלקוח לשלם סכום מטורף לפעמים פי 4 מאשר עלות שחרור באמצעות עמיל מכס. זאת למרות שהתחייבו לשולח על מסירה מדלת לדלת - Door to Door.

תגובתה של חברת DHL (במקרה דנן): אלה המחירים שלנו, אם תרצה שהמשלוח לא יישלח בחזרה לחו"ל עלייך לשלם את הסכום הנ"ל (כמובן לא כולל מע"מ, אגרות ושאר תשלומים הגיוניים ולגיטימיים). יתרה מכך, נציגי החברה ניסו למכור לי שירות "קבלת אישור לטובין" ב350 שח שניתן לקבלו בחינם ללא כל בעיה. זאת מתוך הנחה שדחיפות המשלוח תאפשר להשיג תשואה מקסימלית מהמשלוח המצוי בידיהם.

המסקנה במקרה זה - העדיפו דווקא משלוח באמצעות חברות הוגנות יותר, בררו מראש וככלל, במידה והמשלוח אינו כה דחוף, העדיפו לשלחו בדואר רשום - Registrated Mail

למרות האמור, מצאתי לנכון לשבח את חברת FedEx, אמנם מדובר בפעמיים בלבד אך בהחלט סיפקה את הסחורה...
 

אודות צח סחר

צח סחר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר