מהי אדריכלות? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


מהי אדריכלות?

פורסם בתאריך 02/14/2012 ע"י kinneret ov בקטגוריה עיצוב חוץ ואדריכלות | צפיות: 669 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אדריכלות, עיצוב פנים, בנייה ירוקה

 
אדריכלות מהווה קשת רחבה על תחומים, בהם נכללים ובולטים בעיקר תכנון ועיצוב חללים שונים. השילוב של שני תחומים אלו, בא לידי ביטוי על ידי רמת פרטים המתגלה או נסתרת מן העין. לכן, אדריכלות מאופיינת בירידה לרמת הפרטים הגבוהה ביותר של המבנה או החלל.

כמו במקצועות הרפואה ועריכת הדין, גם במקצוע אדריכלות, קיימות מספר התמחויות, בהם יכולים להתמקצע העוסקים בתחום זה. על התמחויות אלו, נמנים התמחויות כגון, אדריכלות נוף, תכנון ערים, אדריכלות פנים, עיצוב גינות ועוד. למעשה, האדריכל כבעל מקצוע, בשונה מאשר המקצועות החופשיים, אינו עובד לבדו בתכנון ועיצוב המבנה או החלל, אלא בליווי של בעלי מקצוע נוספים, המשתייכים לתחום ההתכנון, הבנייה והעיצוב, שיעבדו תחת פיקוחו והוראותיו בשטח. בהתאם לכך, תפקיד האדריכל, תפס משמעות ואחריות רבה בקרב השנים, שכן מדובר על אדם אחד שבנוסף לתפקידו כאדריכל, הוא גם עוסק בניהול של מספר בעלי מקצוע מתחומים שונים וגם מתנהל מול בקשות הלקוח או הלקוחות שלו.

אדריכלות היא למעשה נושא מורכב, זאת משום שהיא עוסקת ומתקשרת גם לעולמות אחרים, כגון אומנות, מתמטיקה, מדע, טכנולוגיה ופילוסופיה. כתוצאה מכך, ניתן לראות שאנשים רבים שבוחרים ללמוד אדריכלות, מתאפיינים ביצירתיות וחדשנות, שקרוב לוודאי תתבטא בעבודת התכנון והעיצוב שלהם למבנה או החלל. יתרה מזאת, אדריכלות מבוססת גם על תחום האומנות הבא לידי שלמות בעבודת האדריכל, על פי התאגדות המרכיבים הפנימיים והחיצוניים של החלל, כמו הדלתות, התאורה, החלונות ועוד.

אם נחזור קצת אחורה בשנים, נראה שמקצוע אדריכלות, נוצר על מנת לענות על צרכים אנושיים שונים, בהם ניתן למצוא מחסה והגנה מפני מזג האוויר, הענקת תחושת ביטחון ופרטיות. יחד עם זאת, ההתפתחות התעשייתית והטכנולוגית, שהתרחשה במהלך השנים ועדיין בתנופה, הביאה עימה עיצוב אדריכלי, שגם נועד לענות על צרכים אנושיים אך גם על צרכים אסתטיים, שכן כיום העיצוב לחללים או מבנים פרטיים הוא כמה שיותר מינימליסטי וחלק. יתרה מזאת, ישנם מבנים מרכזיים, בהם עדיין שולט המענה והצורך לספק צרכים אנושיים, יותר מן העיצוב והאסתטיקה, המאפיינים דווקא את המבנים הפרטיים.

 

אודות kinneret ov

kinneret ov

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר