עורך דין ירושה - חלוקת רכוש | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עורך דין ירושה - חלוקת רכוש

פורסם בתאריך 02/02/2012 ע"י ניסים ויצמן בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 629 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עורך דין ירושה, עו"ד ירושה, עורך דין, חלוקת רכוש, עיזבונות, ירושה, עו"ד, צוואה, עורך דין צוואה

עורך דין ירושה

אדם מוריש את כספו ונכסיו לאחר מותו ע"י צוואה שערך לפני פטירתו או ע"י חלוקת ירושתו על פי חוק, כתיבת הירושה או הצוואה נעשית ע"י עורך דין ירושה.

כאשר מחלקים את הירושה על פי חוק - למעשה הצוואה ניתנת על פי חלוקה שנבנתה לפי חוק - חלוקה על פי דין, אך בפועל קיימות משפחות שלא בקשר אם בני המשפחה הקרובים לפי חלוקת החוק, קיימים אנשים שאין להם משפחה והם מעדיפים להוריש לתאגיד מסוים את רכושם, קיימים מצבים בהם אדם מעדיף להעביר את ירושתו לילד אחד ולילד השני להעביר חלק קטן יותר ועוד... כל אדם זכאי לקבוע את ירושתו ולחלק אותה על פי רצונו האישי ע"י עריכת צוואה באופן אישי או בעזרת עורך דין ירושה.

את הירושה ניתן ליישם ע"י השגת צו קיום צוואה במקרה בו המנוח השאיר צוואה בכתב או בפני עדים או בפני רשות, בעל פה בפני סמכות משפטית או בפני שני עדים, צוואה אשר מפרטת איזה חלק יקבל כל אחד ואחת לפי רצונו ושיקולו האישי. את הירושה ניתן ליישם ע"י השגת צו קיום ירושה במקרה בו המנוח לא השאיר אחריו צוואה, הירושה תתחלק על פי דין.

עורך דין ירושה - אופן חלוקת הירושה על פי דין: בן או בת זוגו של המוריש, ילדיו, נכדיו, סביו, אחיו, אחייניו ודודיו. בין בני זוג נכללים גם ידועים בציבור,

כאשר בן הזוג מקבל מחצית מהעיזבון את המיטלטלין ומכונית לשימוש פרטי. שאר העיזבון מתחלק כך: בן זוג יורש מחצית מהעיזבון כאשר המנוח השאיר אחריו ילדים או נכדים או הורים. כאשר המנוח השאיר אחריו סבים, אחים ואחייניות, בן הזוג יורש שני שליש מהעיזבון. כאשר המנוח לא השאיר אחריו עוד יורשים, בן הזוג יורש את כל העיזבון.

עורך דין ירושה - צו ירושה:

דרישה לצו ירושה ניתן להגיש בלשכת רשם הירושות בשלושה העתקים + המסמכים המקוריים + תשלום שובר אגרה מרשם הירושה. צו ירושה נועד בכדי להכריז על היורשים החוקיים, אין צורך בפירוט הנכסים. לאחר הגשת צו ירושה לרשם הירושות, עורך דין ירושה המטפל בתיק יפרסם את הבקשה בעיתון יומי. אם קיים אדם אשר ברצונו להביע התנגדות לצו הירושה, הוא רשאי לעשות זאת תוך 14 יום ממועד הפרסום הראשוני בעיתון.

אם אתם מעוניינים בעריכת צוואה, רצוי להתייעץ עם עו"ד ירושה בכדי שהוא יסביר לכם את הדרך הטובה והנכונה ביותר לרישום הירושה והפקדת הצוואה בבטחה. אם אתם מעוניינים למנוע מריבות בין בני משפחה, הוצאות מיותרות וכן הליכי משפט מיותרים כל מה שעליכם לעשות הוא להתייעץ עם עורך דין ירושה מתמחה בדיני ירושות וצוואות.

אודות ניסים ויצמן

ניסים ויצמן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר