החיזוק היומי הרב פינטו | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


החיזוק היומי הרב פינטו

פורסם בתאריך 02/02/2012 ע"י shiran biton בקטגוריה דת ואמונה | צפיות: 897 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דת, אמונה, הרב פינטו, פינטו, יאשיהו, ניסים, יהדות,

 בס"ד

 

מאת האדמו"ר יאשיהו יוסף פינטו שליט"א - יום ה'

הנה השבוע חולף ומתקרבים לשבת קודש ולשיעור המרכזי בהיכל הישיבה הקדושה באשדוד. ובכל שבוע ושבוע אשר זוכים למסור את השיעור בהיכל הישיבה באשדוד, יש בליבנו שמחה גדולה ביותר, מרגישים בשיעור הזה את דברי חז"ל: "ישמחו השמים ותגל הארץ", השמים שמחים ובארץ יש התעלות ורוממות גדולה בזמן התאספות בשיעור זה, זמן של לימוד זכות על עם ישראל, מי כעמך ישראל, אברהם יגל יצחק ירנן יעקב ובניו ינוחו בו. זהו זמן של לימוד זכות גדול איך מאות ואלפים רבים שומעים ומתחזקים בדבר ה'.
והנה חשבנו לבאר ולאמר, מצאנו בפרשת השבוע: "וילכו שלושת ימים במדבר ולא מצאו מים ויבואו מרתה ולא יכלו לשתות מים ממרה כי מרים הם ויורהו ה' עץ וישלך אל המים וימתקו המים שם שם לו חוק ומשפט ושם ניסהו".
ובגמרא מסכת בבא קמא פ"ב: דורשי רשומות אמרו אין מים אלא תורה שנאמר: "הוי כל צמא לכו למים". ומכיון שהלכו שלושת ימים ללא תורה נלאו, עמדו נביאים שבינהם ותיקנו להם שיהיו קוראין בשבת בספר תורה וביום שני וחמישי בכדי שלא ילכו שלושת ימים בלי תורה.
וצריך להקשות מי אלו "דורשי רשומות"?.

רש"י פירש: דורשי מקראות. ורש"י במסכת ברכות כ"ד פירש דורשי רשומות קשרים וסתומים הכלולים בתורה ע"כ. והנה עדיין לא מובן מי הם אותם דורשי הרשומות המובאים פה.
והנה מצאנו בעוד מקום את השם דורשי רשומות, הגמרא במסכת סנהדרין ק"ד: ירבעם אחאב ומנשה אין להם חלק לעולם הבא. כך אומרת הגמרא, הגמרא ממשיכה ואומרת: דורשי רשומות היו אומרים כולם יש להם חלק לעולם הבא.
ושוב נקשה מי אלו אותם דורשי רשומות ?.

אלא יסוד גדול אפשר לבאר ולאמר, הנה ירבעם אחאב ומנשה עשו עבירות קשות ביותר והחטיאו את הרבים ובאמת בהתבוננות ראשונה אין להם חלק לעולם הבא, אך אותם דורשי רשומות דרשו ואמרו שבכל יהודי יש נקודה אחת קדושה אשר נשארת אצלו בכל זמן וזה: "כל ישראל יש להם חלק לעולם הבא". כל ישראל, אפילו לרשעים שבישראל יש חלק לעולם הבא, משום שיש את הנקודה המיוחדת בנפש היהודי שנשארת. ואף אצל ירבעם ואחאב ומנשה נשארה הנקודה הזאת.

וזה מה שהגמרא אומרת רבי עקיבא היה דורש תילי תילין של הלכות על כל קוץ שבתורה. ונקשה על מה היה צריך לדרוש כל כך על כל קוץ שבתורה?, אלא הפירוש על כל קוץ, אפילו נקודה הקטנה ביותר של כל נשמה יהודית לחפש את הזכות לעורר בשמים שתעמוד עם נשמות ישראל.

וזה מה שביארו בשם הבעל שם טוב: "אם יהיה נידחך בקצה השמים משם יקחך ה' וכו'". וקשה מדוע מקצה השמים צריך לאמר מקצה הארץ ?.
אלא, יש נקודות בנפש האדם החוטא אשר אי אפשר לראות אותם בארץ ורק בשמים רואים אותם ולכן נאמר בקצה השמים.
ואלו דורשי רשומות, אותם צדיקים שדורשים על הרשומות, הנקודות הקטנות ביותר, להיות מליצי יושר על עם ישראל.
וזה עומק וילכו שלושה ימים במדבר ולא מצאו מים ואלו דורשי הרשומות, שדרשו זה על המים שזה תורה אשר מחזקת את הזכות של האדם להתקיים.
הנה מחפשים אנו מים, זכויות אשר דורשי רשומות אלו המחפשים זכויות לאדם, יעמדו וימליצו יושר בעדינו ובעד כל הקהל הקדוש ונזכה לישועות ונחמות ובשורות טובות.

אודות shiran biton

shiran biton

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר