הלנת שכר - פיצוי מרבי עורך דין לעניין הלנת שכר עובד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


הלנת שכר - פיצוי מרבי עורך דין לעניין הלנת שכר עובד

פורסם בתאריך 01/31/2012 ע"י ניסים ויצמן בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 767 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: הלנת שכר, עיכוב משכורת לעובד, פיצוי פיטורין, עורך דין, עו"ד

הלנת שכר

עובדים רבים עסוקים בלעבוד ואינם מודעים לחוקים ודיני עבודה הקיימים, בשל כל שהעובדים אינם בקיאים בזכויותיהם לפי חוק, מעסיקים רבים מנצלים זאת לטובתם. דוגמא לכך היא הלנת שכר, החוק קובע כי איחור ב - 9 ימים לאחר מועד תשלום שכר העבודה יחשב כהלנת שכר.

חישוב פיצויי הלנת שכר

הלנת שכר הינה עבירה על חוק הגנת השכר. על המעסיק חלה חובה לשלם את שכר העובד בסוף כל חודש עבודה, לפי החוק ניתן לאחר עד 9 ימים ממועד התשלום. מעסיקים רבים מושכים את המשכורת עד ה- 10 לחודש ואף התרגלו לשלם את המשכורת באופן קבוע בעשירי או התשיעי לחודש שלאחר חודש סיום העבודה.

במקרה בו המעסיק משלם לכם משכורת באיחור שעובר את ה- 10 לחודש, באופן שחוזר על עצמו ולא טעות חד פעמית. אתם זכאים לתבוע את זכויותיכם להלנת שכר בתוספת של פיצויי כספי של 5% אחוזים מהשכר ו - 10% עבור כל שבוע איחור בתוספת הפרשי הצמדה מיום העיכוב של המשכורת עד יום התשלום ו - 20% מכל הסכום של הלנת שכר לעובד.

המטרה העיקרית בחוק הגנת השכר היא הבטחת תשלום השכר לעובד בזמן, החישוב להלנת שכר נקבע בסעיפי החוק. רצוי להתכתב עם המעביד בדואר האלקטרוני או במכתב, על הלנת השכר שהורעה לכם בכדי לקבל תגובתו לכך, בכדי שתוכלו להקל בדיון בנושא הלנת שכר.

התיישנות הלנת שכר

בכדי שלא תתיישן הלנת כר על העובד להגיש תביעה לבית דין לעבודה בתוך שנה מיום הלנת שכר, או תוך 60 יום מיום קבלת הפיצוי. במקרים מסוימים בית הדין לעבודה מאריך לעובד את התקופה ל - 90 יום.

הלנת שכר לא תיחשב במקרה של טעות כנה של המעביד, או במקרה שלמעביד לא היה אפשרות שליטה בשכר המולן, חילוקי דעות בעניין גובה החוב, ניתן להפחית פיצויי הלנת שכר או לבטל אותם, בתנאי שהסכום שעליו אין מחלוקת שולם בזמן. במצבים שמקום העבודה עבר פשיטת רגל או פירוק תאגיד חל פטור מתשלום פיצויי הלנת שכר.

אם אתם חושבים שבוצעה לכם הרעת תנאים - הלנת שכר, אם לא שילמו לכם את המשכורות בזמן באופן שחוזר על עצמו, עליכם לפעול לקבלת זכויותיכם על פי חוק, ליווי וייצוג ע"י עורך דין עבודה מתמחה תתרום רבות לתביעתכם לפיצוי בעקבות הלנת שכר. בהצלחה.

אודות ניסים ויצמן

ניסים ויצמן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר