אודות הזמרת - אופירה גלוסקא | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


אודות הזמרת - אופירה גלוסקא

פורסם בתאריך 05/08/2009 ע"י מוטי דביר בקטגוריה מוזיקה | צפיות: 964 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: שירה בציבור, ערבי שירה, זמר עברי, מוזיקה ישראלית, מוסיקה, מאמרים, אירועים שמחות, ערבי זמר, תרבות פנאי בידור, זמרים, זמרות, אמני בידור, הפעלות, הפקות, פורומים, בילוי, אמנים, קהילות, סיפורים קצרים, יצירתיות, שיווק, פרסום, תחביבים, היסטוריה.

אופירה גלוסקא החלה את דרכה האמנותית ב- 1969 בצוות ההווי של נח"ל, בשירים כמו "חורשת האקליפטוס" ו"זמר שכזה". גלוסקא השתתפה גם בתוכניתה ה- 21 של להקת הנח"ל, שהועלתה באותה שנה, כסולנית בשיר "שלווה" וכזמרת קולות הרקע הגבוהים בשיר "החיים היפים" ששר סולן הלהקה מוטי פליישר.
הזמרת נולדה ב- 1949 בשכונת פג'ה בפ"ת. וכבר מגיל צעיר בלט כישרון השירה שלה והיא החלה ללמוד פיתוח קול. גלוסקא חלמה לשרת בלהקת הנח"ל ולפני גיוסה ניגשה לבחינות ללהקה, חרף דעתה של המורה לפיתוח קול, שהזהירה אותה כי השירות בלהקה צבאית יהרוס את קולה וימנע ממנה לשיר אופרות.
היא התקבלה והחלה את דרכה ב- "צוות הווי הנח"ל (1968) ולאחר מכן בלהקת בנח"ל עצמה במסגרתה השתתפה כסולנית בתכנית שהכילה את השירים "קרנבל בנח"ל", "שלווה", "בשמלה אדומה" ו- "החיים היפים".
לאחר שירותה הצבאי השתתפה בהצגות תיאטרון, הופיעה עם להקת ענבל ושרה כסולנית עם להקת המחול הייצוגית "שלום", איתה נסעה למסע הופעות מסביב לעולם.
הצלחתה של גלוסקא ופרסומה הגיעו כאשר הופיע במגוון הפקות ופסטיבלים שהניבו להיטים. בפסטיבל הזמר והפזמון ביצעה את השיר "ציון הלוא תשאלי". בפסטיבל הזמר בסגנון עדות המזרח "למנצח שיר מזמור" ואת "לכה דודי", בשני את "כי מציון תצא תורה" ובשלישי את "הבלדה על אסתריקה אברבנאל" ברביעי שרה את "בנעים זמירות" בפסטיבל החסידי ביצעה את "ובניי ירושלים", "עושה שלום", "ענני" והיה גם את פסטיבל שירי הילדים ופסטיבל שירי יידיש.
באמצע שנות ה- 70 השתתפה במופע "טוב לאהוב" שמתוכו הצליח במיוחד שיר ששרה סולו "הפגישה" שהולחן ע"י קובי אשרת למילים שכתב דן אלמגור. במופע שרה את "אשת הדייג" שתורגם מיוונית.
באותן שנים השתתפה גלוסקא בהפקות שונות.היא הקליטה שירים לאלבומי אוסף שונים, בין היתר לשירי תנועות הנוער, שירי כינרת , שירי נעמי שמר, שירי לוחמי הגטאות ושרה את שיריו של מרדכי זעירא - שירו של זייד (פעם ועוד) ו"שיר המגן והמרי" בתכנית: "משירי ארץ ישראל הישנה".
בשנת 2000 יצא אלבום אוסף ראשון משיריה, המופיעים בו בהקלטות מקוריות המשקפים את הסגנונות המוסיקליים המגוונים שבהם התנסתה. לקראת צאת האלבום היא הקליטה את השיר החדש "ברכי" שכתבו לה חמוטל בן זאב ומני קוממי.
לאופירה מופע משותף אם בנה שגיא - 'כשאמא באה הנה'.
עד כאן חלקו הראשון של המאמר.
בעוד מספר ימים,אפרסם עבורכם את המאמר השני אודות אופירה גלוסקא.
בברכה
מוטי דביר- "צמד הווי ובידור"
http://www.havayvebidur.com

 

אודות מוטי דביר

מוטי דביר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר