עורך דין לתאונות דרכים ותאונות עבודה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עורך דין לתאונות דרכים ותאונות עבודה

פורסם בתאריך 01/23/2012 ע"י ניסים ויצמן בקטגוריה חוק ומשפט | צפיות: 632 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עורך דין תאונות דרכים, עורכי דין תאונות דרכים, עו"ד תאונות דרכים, עו"ד, עורך דין

עורך דין לתאונות דרכים:

אנשים נחשפים כל הזמן לפגיעה בתאונות דרכים, לא פעם קורה שמישהו כמעט נכנס ברכב בו אנו נוהגים, או באופניים, אנו חשופים לפגיעות אלו מידי יום ביומו גם אם אנו הולכי רגל תמימים ועד נהגי אופנועים מהירים.

תאונות דרכים קורות בעקבות חוסר תשומת לב בנהיגה, נהיגה בשכרות, נהיגה תחת עייפות, דיבור בטלפון נייד, אי ציות לתמרורים, תאונות יכולות לקרות גם מכביש לקוי, תמרורים שאינם ברורים, חוסר שדה ראייה ועוד... תאונות דרכים קשות הן אירוע שבהחלט לא קל לעבור אותו לא רק לנפגע אלה גם למשפחתו, לרוב הנפגע מרגיש יותר רע כאשר הוא נזקק לתמיכת המשפחה ומרגיש נטל עליהם.

לתאונות דרכים ישנן השלכות רבות כמו: אשפוז בבית חולים, נכות, הפסד ימי עבודה ופגיעה קשה ביכולת השתכרותו של הנפגע. לפי כך נקבע בחוק כי אדם הנפגע מתאונת דרכים זכאי לפיצוי כספי בגין הנזק שנגרם ולא לפי האישום בתאונה.

הפיצוי נועד לתת לנפגע את האפשרות להתאושש מהתאונה ולחזור לשגרת חייו. האחראים על מתן הפיצוי לנפגע הם חברת הביטוח והמוסד לביטוח לאומי, בכדי לקבל מהם את הפיצוי עליכם לדרוש את הפיצוי בעזרת עורך דין תאונות דרכים מתמחה.

עורך דין לתאונות דרכים ותאונות עבודה:

תאונה הינה פגיעה באדם בגופו או בנזק לרכושו, תאונה יכולה לקרות מנפילה, מעידה, החלקה, התפוצצות, התלקחות ועוד... תאונת דרכים היא תאונה שהיה בה פגיעה בנזק גופני או ברכוש בתנאי שהיה בה רכב מנועי אחד לפחות. תאונת עבודה היא תאונה שקרתה בדרך לעבודה, בעבודה או בחזרה ממנה, תאונת עבודה לא תיחשב אם הנפגע סטה מן המסלול הרגיל בו הוא עובר בדרכו או בחזרתו מהעבודה. על הפיצוי לתאונת עבודה מכסים גם החברה המבטחת וגם המשרד לביטוח לאומי.

פנייה בזמן לעו"ד תאונות דרכים:

לאחר תאונת דרכים רצוי לא לדבר עם חוקר חברת הביטוח, עליכם לזכור כי חברת הביטוח היא זו שנתבעת, בעקבות כך החוקרים שלה יציגו את עצמם כרוצים בטובת הנפגע, אך לא כך הדבר, מטרתם היא למנוע את קבלת הזיכוי הכספי של הנפגעים בתאונה, או למזער את התביעה לסכום נמוך מאוד, חוקרים אלו מצלמים ומקליטים את הנפגעים ללא ידיעתם ולאחר מכן משתמשים כראייה בבית המשפט, אינכם שכולים בזמן התאונה ולכן רצוי לשמור את הפרטים המדויקים למייצג שלכם שהינו עורך דין תאונות דרכים.

בכלל לא מומלץ לספר על פרטי התאונה לאחרים, הם יכולים להיות החוקרים בעצמם, לכן כדאי להתייעץ רק עם עו"ד תאונות דרכים אשר מתמחה בתחום הנזיקין. תאונת דרכים אפשר להגיש תביע לפיצויים כל עוד לא עבר חוק ההתיישנות - 7 שנים מיום התאונה.

לקטין יחשב חוק ההתיישנות מגיל 18 ומעלה, אם האדם הנפגע לקה בנפשו חוק ההתיישנות חל עליו מיום שהליקוי עבר או שמונה עליו אפוטרופוס. בכל מקרה כדאי להתייעץ על כך עם עורך דין תאונות דרכים, פנייה בזמן קרוב לתאונה היא העדיפה ביותר מכיוון שבזמן זה הזיכרון עדיין טרי, המסמכים והעדים עדכניים וכדומה.

נפגעת במקום ציבורי או בשטח פרטי פנה לעו"ד תאונות דרכים מתמחה:

הרבה אנשים אינם מודעים לכך שכל פגיעה במקום ציבורי מקנה להם את הזכות לדרוש פיצוי כספי בגין נזקי הגוף שנגרם להם, אם מבעלי המקום או החברה המבטחת את המקום, הרשות המקומית או החברה המבטחת.

אפשר וניתן לתבוע כל נזק גופני שנגרם בשטח ציבורי, אם בנפילה במדרכה, בכביש, בפארק, בבית מלון, במועדון ספורט, או בכל מקום ציבורי. ברחובות העירייה היא שאחראית על תקינות ומניעת מפגעים, כאשר אדם נפגע עקב אי תקינות ואי הצבת תמרור המזהיר על כך הנפגע זכאי לפיצוי כספי על הנזק שנגרם לו. על הנפגע להוכיח את נפילתו עקב אי תקינות בשטח אשר בתחום העירייה, כאשר יש בידיו המסמכים המעידים על הטיפול והסיבה ממנה הוא נפגע.

חשוב מאוד לתעד את הכל בשלב המוקדם ביותר שלא יהיו טענות שהמצב לא היה כך, חשוב גם לגבות עדויות מעדים אם אפשר בכתב או במייל ולשלוח את כל הפרטים למשרד עורך דין תאונות דרכים המייצג שלכם.

כאשר יש בידכם את התיעוד ואת המסמכים המעידים על הנפילה עליכם לפנות למשרד עו"ד לתאונות דרכים מתמחה בנזקי גוף. בהצלחה בתביעתכם לפיצוי כספי.

אודות ניסים ויצמן

ניסים ויצמן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר