לימודי פסיכומטרי - רלוונטי מתמיד | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודי פסיכומטרי - רלוונטי מתמיד

פורסם בתאריך 12/29/2011 ע"י אריאל כהן בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 916 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודי פסיכומטרי, קורס פסיכומטרי, פסיכומטרי, הכנה לפסיכומטרי

כל אדם שחפץ להתחיל את חייו במישור הלימודי, ייאלץ לעבור בשלב כלשהו את הבחינה הפסיכומטרית. הבחינה הפסיכומטרית מהווה כלי המיון השכיח והמקובל ללימודים אוניברסיטאיים במדינת ישראל, ואף על פי חילוקי הדיעות לגבי מתכונת הבדיקה ואמינותה - בינתיים, אין בנמצא אפשרות אלטרנטיבית רצינית להפגין יכולת לפני ההירשמות למוסד אקדמי. בסיכום זה נבחן את מאפייני הבחינה הפסיכומטרית.

בשביל מה לקחת קורס הכנה לפסיכומטרי בכלליות?

בטח שמעתם אודות "ההוא שקולט לבדו וקיבל ציון טוב". אמת, למידה עצמאית הינה ברת קיימא: חומר הלימוד עצמו אינו ברמה גבוהה במיוחד וכל אחד שיש לו בגרות מלאה, סביר להניח שיוכל להתמודד עם הפסיכומטרי. אלא שהבחינה אינה מודדת בקיאות אבל בעיקר התמודדות עם תרחישים. המבחן עצמו הוא מלחיץ, מגביל מאוד מבחינת זמן ומבקש תפיסה "מחוץ לקופסא" - אלו סגולות שלא מצויות באמתחתו של כל אחד. משום כך, חברות רבות מציעות מסלולי לימודי פסיכומטרי ששמים דגש על צורות של עבודה נכונה ונתינת כלים ומשאבים לפיצוח זריז של תרגילים. יכולות אלו אינם ברשות הציבור, ובהתאם לכך רצוי ללמוד מהמקצוענים באיזה אופן פותרים תרגיל בשניות בודדות.

מה חומר הלימוד בקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית?

המשתתפים במסלול קורס פסיכומטרי נכנסים לפי המקובל למסלול חינוך ערוך מראש, שנוסח על סמך ידע רב של המכון עצמו, הצוות, המתלמדים וכולי. ברוב הקורסים, באופן כללי, מתחילים מסגירת פערי ידע בשביל מי שרמתו בחלק ממקצועות המבחן הפסיכומטרי נמוכה מההכרחי. לאחר מכן, הקורס יתרכז בהנחלת שיטות וטריקים לפתרון תרגילים: החל מסקירה שטחית של טקסט ארוך כדי לתפוס את עיקר הדברים - ועד לפיצוח תרגילים מתמטיים מסובכים ברגעים בודדים ועצות לשינון יעיל. התלמיד, בסופו של דבר, רוכש את הפריבילגיה להבין את השיטות האלו ולא להסתמך על יכולותיו בלבד - אלא גם על הידע המצטבר של מכון ההתכוננות לפסיכומטרי.

לסיכום, למותר להגיד שביכולתנו לייעץ על קורס פסיכומטרי לכל מי שמעוניין שתהיה לו נקודת פתיחה טובה במסלול האקדמי הנבחר. ציון טוב בפסיכומטרי יתן עליונות בהירשמות למסלולי חינוך דרושים ויציע אפשרויות רבות. לא מדובר בידע וטו לא אלא בשיטות ויכולות, מסגרת לימוד ותוכנית לימודים יעילה - בגלל זה ההרשמה לקורס בהחלט מומלצת. ניפגש באולם ההרצאות!

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר