משחקי מחשב קלאסיים בדפדפן | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


משחקי מחשב קלאסיים בדפדפן

פורסם בתאריך 12/12/2011 ע"י אריאל כהן בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 2104 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: באבלס, באבל טראבל 2, בועות בצרורות 2, משחקי רשת

במהלך התקופה האחרונה, עם התעצמות משחקי הרשת, אנחנו עדים להתפתחויות ושיפורים באיכות המשחקים שניתן לשחק ברשת. משחקי הרשת כרגע מתפארים בגראפיקה מרהיבה, קול לא חובבני, שליטה מדוייקת וכולי. אולם מה לגבי אלו מקרבנו שמחליטים להעביר את זמנם עם משחקים ששיחקנו בזמן שהיינו ילדים?
בדיוק לדרישה הזו נכתבו בשנים האחרונות מהדורות מודרניות למשחקים ותיקים. מהדורות אלו נותנות לנו אפשרות להיזכר באופן המשחק הקלאסי שצמחנו עליו, במסגרת הטכנולוגיה העכשווית ובקלות השימוש שמשחקי דפדפן זוכים לה. מאמר זה יסקור כמה מהמשחקים הישנים שזכרנו לטובה ויציין את יתרונותיהם היחסיים.

קודם, המשחק המכונה באבלס הוא אחד מהמשחקים הכי פופולריים בעולם, כבר זמן רב. משחק זה, ששורשיו נמצאים עוד בשנות ה-80, הינו משחק קל מאוד מבחינת סגנון המשחק, אך דורש התמקצעות כדי להצטיין בו. בבסיסו של המשחק, השחקן מונחה לגבש רצפים של 3 בועות או יותר באותו צבע, תוך שימת לב בשיקולי השלב וחשיבה טקטית לגבי הצעדים הבאים. המשחק קיבל מגוון חלקי המשך, חיקויים ומהדורות - דבר המוכיח את הצלחתו של המשחק בשוק. זהו משחק שאינו דורש השקעת זמן מרובה, ולמותר להתחיל ולסיים משחק לאורך כמה דקות בודדות.

עוד משחק שנוצר לפני כשלושה עשורים וקיבל גרסה מחודשת בימים אלו מכונה באבל טראבל 2. באבל טראבל 2 הוא משחק ההמשך המפורסם לסדרת משחקים נודעת, והוא החלק המזוהה יותר במסגרת הסדרה הזו. המשחק הנדון החל כמשחק שעולה כסף, אותו אנו זוכרים מהיכלי משחקים בקניונים, והוא שוחק עם ג'ויסטיק וכפתורי ירי. במסגרת משחק זה, הקרוי בעברית "בועות בצרורות 2”, על השחקן לנפץ בועות מקפצות ברחבי המסך במגוון כלי נשק - על מנת לגרום לבועות לא לפגוע בשחקן.

משחק דפדפן זה תובע מהשחקן מהירות תגובה וראייה מקדימה. בועות בצרורות 2 מכיל שפע חיזוקים ושיפורים אותם יכול השחקן לקחת, וכך נוצר מצב שבו השחקן צריך לחזות קודם מצבים מסובכים בהם יהיה עליו להסתייע בבונוסים אלו.
בגלל הפופולריות הגדולה שהמשחק קיבל ברחבי העולם, גרסאות פלאש נוצרו כדי לספק פתרון לצורך - כך שכעת אין יותר הכרח להכניס מטבעות אל תוך מכונות משחק או להתאים את המחשב האישי להרצת משחקים ותיקים. כל מה שיש צורך לעשות הוא לגשת לעמוד המשחק, ללחוץ על כפתור ההפעלה ולהתחיל לשחק באופן מיידי ופשוט!

אודות אריאל כהן

אריאל כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר