פסיכומטרי היום הגדול הגיע | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פסיכומטרי היום הגדול הגיע

פורסם בתאריך 12/07/2011 ע"י חיים קסלר בקטגוריה פסיכומטרי ומבחני כניסה | צפיות: 516 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פסיכומטרי, מבחן פסיכומטרי, קורס פסיכומטרי, פורום פסיכומטרי

 אחת השאלות הנפוצות מצד תלמידים הנבחנים בפסיכומטרי היא האם ללמוד עד לרגע האחרון ומה לעשות יום לפני המבחן. ההתעסקות ביום הגדול רבה מאוד, וכדי לנסות ולהקל על התלמידים ננסה להביא לכם כמה גישות שונות שאולי תסייענה לכם עם הלחץ כמו גם עם הפרפרים בבטן יום לפני המבחן.

 

פסיכומטרי, הגענו ליום המבחן!

לאחר הקורס הארוך, השאלות, התשובות וכמובן התרגולים, לאחר ששוטטתם באותו פורום פסיכומטרי כזה או אחר ולאחר החודשים האלה הגעתם ליום שלפני. עכשיו השאלה הנשאלת היא האם כדאי לנסות ולפתור שוב עוד מבחן אחד או שניים או שמא כל החומר מהחודשים האחרונים מספיק.

 

גישות פסיכומטרי

גישה אחת גורסת כי יש להסתכל על אותו יום לפני פסיכומטרי כעל יום מתנה לימודי. כלומר, לנסות ולפתור עוד ועוד מבחנים. אחד התלמידים איתם שוחחנו טוען כי יום לפני המבחן הוא הצליח לפתור שני מבחנים כאשר הימים האחרונים של הקורס עצמו הוקדשו כמובן למרתון פסיכומטרי שהורכב מפתרון מבחנים שונים. הוא מציין כי עוד היום הנוסף העניק לו את היכולת להביט על היום הגדול כעל "עוד יום במרתון", מה שאומר שהלחצים ירדו קצת. הוא סיפר שבמידה והיה מניח לעט יום לפני היום הגדול האפקט לא היה זהה.

 

חופש פסיכומטרי

לעומתו תלמידים אחרים טוענים שהעדיפו להעביר את "היום לפני" בביקור קצרצר בבית קפה שכונתי כמו גם בבית. מעין חופשה שלא עשו בה דבר. חלקם ציינו כי התרכזו אפילו במדיטציה, העיקר לנסות ולנקות את הראש משאלות פסיכומטרי כאלה ואחרות.

 

מה מתאים?

הגישה הרווחת היא שכל אחד בעצם פועל לפי האינסטינקט האישי שלו. חשוב מאוד שלא לתת לשאננות לגבור, פסיכומטרי כאמור אמור לקבוע את עתידכם האקדמי. הלומדים בקורס יקבלו הנחיות ממדריכי פסיכומטרי ויוכלו לשאול שאלות בכל הנוגע ליום הגדול שלפני. בהצלחה!                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

 

אודות חיים קסלר

חיים קסלר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר