חברת אבטחה - כיצד ניתן לפתור את בעיית האלימות באצטדיוני הכדורגל | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


חברת אבטחה - כיצד ניתן לפתור את בעיית האלימות באצטדיוני הכדורגל

פורסם בתאריך 10/29/2011 ע"י בני טל בקטגוריה כדורגל | צפיות: 961 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: בני טל, חברת שמירה ואבטחה, חברת אבטחה, מאבטח אישים

מדינת ישראל, המדינה שעברה מספר כה רב של מלחמות בשנותיה הקצרות, נאלצת למרבה הצער לקיים מלחמה כמעט יומיומית נוספת, דווקא כנגד אנשם מתוכה – אוהדי הכדורגל. קומץ אוהדים קיצוניים, ממגוון הקבוצות בליגת הכדורגל הישראלית, משליטים טרור במגרשים ומחוצה להם ונראה לעיתים, כי כוחות הבטחון עומדים חסרי אונים מולם.

רק בחודש האחרון נתקלנו במספר מקרים, ביניהם: זריקת רימון עשן המכיל גז מדמיע, כפי הנראה, על ידי אוהדי הפועל באר שבע וריסוס כתובות נאצה על ידי אוהדי הפועל תל אביב – כנגד מספר גורמים וקבוצות בליגה.

המצב הקיים, למרות שאיננו חדש, מתאפשר בעיקר לאור העובדה כי משטרת ישראל איננה עוד אחראית לאבטחת אצטדיוני הכדורגל בזמן משחקים – אלא רק שומרת על הסדר בסביבה החיצונית להם. אבטחת האצטדיונים בזמן המשחקים, הוטלה על חברות פרטיות וסדרנים חסרי הכשרה ולא חמושים, אשר לרוב נראה שמעדיפים שלא לנקוט בפעולות כנגד האוהדים מחשש לעימות אלים. בנוסף, בישראל אין סדרניות באצטדיונים, מה שמביא לכך שלא ניתן לבצע חיפוש על נשים בכניסה לאצטדיונים ובכך הן משמשות לעיתים קרובות להברחת אמצעים כגון סכינים, רימונים ושאר מיני מזיקים.

סכנת פח"ע משמעותית

אם נקביל את המצב לכדורגל האנגלי, אשר אוהדיו ידועים כבין האוהדים הפרועים ביותר בעולם, שם המשטרה היא זו שמאבטחת את המשחקים בעזרת כמות אדירה של שוטרים במדים, כוחות אבטחה אזרחיים ושוטרים סמויים היושבים בתוך הקהל ומתריעים כאשר ישנו חשד לתכנונו של אירוע אלים. בנוסף לכל אלו, ישנם כוחות אבטחה רכובים על סוסים מסביב לאצטדיון ויחידות ימ"מ בהיכון בסביבה הקרובה גם כן.

אחת הבעיות הגדולות באבטחת האצטדיונים בארץ היא שיטת ה"חבר מביא חבר", אשר גורמת לכך שהסדרנים והמאבטחים עצמם, הם בחלק לא קטן מהמקרים, אלו שמכניסים את חבריהם לאצטדיון ללא בידוק כלל, מה שמסכן את הקהל לא רק מאוהדים סוררים, אלא מגורמי פח"ע לאומניים אשר עשויים לנסות ולהוציא לפועל פיגוע באצטדיון עצמו.

המשטרה חייבת לחזור למגרשים

לדעתי, משטרת ישראל, אשר כפי הנראה החליטה לסגת מאבטחת האצטדיונים משיקולי תקציב, חייבת לחזור לאבטח את המשחקים. בנוסף לשוטרים הכחולים ולסמויים, יש להכשיר סדרנים בקורסים משטרתיים תקופתיים לאבטחת אצטדיוני כדורגל ולא להסתפק בעובדים של חברות קבלן ללא הכשרה, אלא להביא מאבטחים מקצועיים מחברת שמירה ואבטחה מנוסה.

את השוטרים הסמויים יש להציב הן ביציעים הבעייתיים והן סביב האצטדיון ובחניוניו, בכדי לאתר את האוהדים בזמן שהם מכינים עצמם להברחת החזיזים, הרימונים וכו'.

נוסף על זאת, יש לרשת את כל האסטדיונים בכמה שיותר מצלמות אבטחה, אשר יאפשרו מעקב בזמן אמת וכמובן כהוכחה לאשמתו של אוהד זה או אחר ולהבאתו לדין לאחר ביצוע המעשה.

שם המשחק הוא יד קשה ונוקשה, אשר בשילוב של מערכת בטחון איכותית של חברת אבטחה ושמירה ומערכת משפט לא ותרנית, תעזור למגר כמה שיותר את האלימות המזעזעת ממגרשי הכדורגל בארץ. בדיוק כפי שלא מפנים את מגן דוד אדום מן האצטדיונים, כך גם האבטחה צריכה להיות בידי המשטרה.

אל"מ בני טל, הינו הבעלים של חברת האבטחה BTSecurity, בעל ניסיון רב באבטחת אישים (מאבטח אישים)ומבצעי אבטחה מיוחדים
 

אודות בני טל

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי לפרטים נוספים : http://www.bts-security.com

בני טל

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר