פרגולות | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


פרגולות

פורסם בתאריך 04/12/2009 ע"י מערכת לוגו רהיט בקטגוריה עיצוב פנים | צפיות: 559 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פרגולות, פרגולה

פרגולות ודקים
עיצוב סביבתי לגינה ולחצר הינו עניין רציני שנועד להיות מטופל בידיהם האמונות של מקצוענים. בעלי מקצוע המנוסים במגוון עצום של אפשרויות, מתייחסים לכל מגבלות השטח, ומעצבים את האזור תוך התחשבות בהצללה, בכיווני השמיים, סגנון הבית וגודל פינת הישיבה.

פרגולה מעץ
מענה נפלא לסיכוך והצללה פרקטי ומעוצב. הפרגולות מחברות את הגינה עם פנים הבית, ומהוות פתרון מצוין לקירוי הכניסה לבית, או להפיכת הגינה ליחידה עצמאית. כיום ניתן לבחור מגוון עצום של עצים המשמשים לבניית פרגולות, לפני הבניה מומלץ להתייעץ עם מומחה לעץ,אשר ידע להתאים את סוג העץ למטרה,הן מבחינת המיקום והחשיפה לשמש, והן על פי התקציב.

כיוון שהפרגולה חשופה לשמש ישירה במשך היום, ישנה חשיבות רבה לבנייתהמחומרים איכותיים, למטרה זו משתמשים בעץ רב שכבתי, עץ גושני, כמו: אורן, אגוז , טיק, איפאה או אלון. הטרנד הלוהט הוא שילוב של קורות מתכת מגולוונות כמסגרת לפרגולה, המעניקות מראה קליליותר של הפרגולה, והתאמה מושלמת לגווניי הבית או פתחי האלומיניום.טרנד נוסף הינו תליית הפרגולה ללא רגליים, פרגולה כזו מעניקה גם מראה קליל ומונעת הפרעה על ידי עמודים.


פרגולה אלומיניום
פרגולות אלומיניום פתרון נוסף למקומות מוארים וחמים בבית, כמו החזית המערבית של הבית, כיוון שמצד זה אור השמש יכול לחדור, בשעות מסוימות מתחת לפרגולה, פרגולה מאלומיניום, בעלת כנפיים קבועות .מדובר בכנפי הצללה מאלומיניום או מפח מגולוון וצבוע.


פרגולה חשמלית
תפקידן של מערכות ההצללה הוא להגן על משטחי הזכוכית הגדולים שלא יחדירו אל פנים המבנה את החום השורר בחוץ, כמו גם את הבוהק ואת הקרינה. אך בראש ובראשונה תפקידן של מערכות אלו לסנן את קרני השמש, להפחית את רמת הבוהק,ואף לאפשר פרטיות לשוהים במבנה, אם וכאשר היא נדרשת. הפרגולה החשמלית בעלת שלבים מסתובבים באופן חשמלי לכל זווית רצויה, מאפשרים חשיפה של השמיים וחדירת אור טבעי, אך גם סגירה מוחלטת מפני הגשם ופרטיות.


הטיית השלבים מתבצעת באופן חשמלי באמצעות מנוע שקט ואטום למים. מי הגשמים מתנקזים לפרופילים מיוחדים בצידי הפרגולה.


תחזוקת פרגולות
פרגולות עץ דורשות תחזוקה, בהתאם למיקומם וחשיפתם לשמש וללחות. יש לטפל בקורות העץ על בסיס שוטף, בחומרים המייצבים את העץ ומגנים עליו מפני פגעים. כדאי לנקות את הפרגולה מדי חצי שנה, באמצעות חומרים המיועדים לכך, ואחת לשנה או שנתיים להזמין איש מקצוע לחידוש וצביעה יסודית של העץ.


דקים
מתאימים מאוד לנוף הים תיכוני ולאקלים החם של ישראל. המראה הטבעי, הגוון החמים, והתאמתו למגוון סגנונות עיצוב, הפכו את רצפת הדק לפופולארית ונפוצה בישראל, כמו בעולם כולו. רצפת העץ שומרת על טמפרטורה נעימה, מתאימה לכל חלקי הבית ומחוצה לו, ניתן להשתמש בה גם כבסיס לקומת גלריה, בשל חוזקה ומשקלה הנמוך. לריצוף משטחים מתאימים עצים כמו אורן, איפאה, טיק בורמזי, ודקים מחורצים המיוחדים לבריכות שחיה ולמדרגות למניעת החלקה. משטחי דק, ניתן כיום לשלב חומרים שונים כחלק מהמשטח: פסי נירוסטה או מתכת ופח מנוקב, ושילוב אלמנטים טבעיים כגון חלוקי נחל.


 

אודות מערכת לוגו רהיט

לגו רהיט - פורטל רהיטיםועיצוב הבית

מערכת לוגו רהיט

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר