ריפוי קנדידה ללא אנטיביוטיקה | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


ריפוי קנדידה ללא אנטיביוטיקה

פורסם בתאריך 07/09/2011 ע"י תמר טובי בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 972 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: קנדידה, טיפול בקנדידה, אבחון קנדידה, דיאטת קנדידה, פטריה, פטריית קנדידה, זיהום פטרייתי

קנדידה היא פטריית שמר המהווה חלק מפלורת המעי בגופינו. בסביבת מעיים בריאה, קנדידה שוכנת בסימביוזה עם מגוון רחב של מיקרואורגניזמים אחרים. כאשר האיזון מופר, קנדידה צומחת ביתר על חשבון החיידקים הידידותיים במעיים, ונפגעות פעילויות חשובות.

קנדידה בד"כ מתיישבת על איברים ספציפיים כגון הנרתיק – אצל נשים, בפה ובמעיים. אולם, כאשר הקנדידה מתרבה היא שולחת שלוחות ארוכות שיכולות לפרוץ את דופן המעי ולחזור אל זרם הדם אל איברים ומערכות שונות בגוף. יתר על כן, פטריית קנדידה פולטת למעלה משבעים סוגים שונים של רעלנים הגורמים להפרעות בריאותיות ותגובות אלרגיות שונות בקרב הסובלים מהזיהום.

כיום מוכרים מעל למאה סוגים שונים של קנדידה שמהם 20 יכולים לגרום למחלות שונות ומגוון רחב של תסמינים ותופעות המשתנות מאדם לאדם.

מהם הגורמים שמפרים את האיזון?

הגורמים המפרים את האיזון הינם רבים, וכוללים: שימוש ממושך באנטיביוטיקה, שימוש בתרופות מסוג קורטיקוסטרואידים, נטילת גלולות למניעת היריון, מצב נפשי רעוע, הפרעות במערכת העיכול, שינויים הורמונאליים, תזונה עשירה בסוכרים פשוטים ועוד.

טיפול סימפטומטי בלבד (כמו טיפול בתרופות אנטיביוטיות) אינו פתרון לטווח הארוך ואף עשוי לגרום נזק בטווח הארוך. כיום קיימות מספר שיטות טבעיות ללא שימוש בתרופות ובחומרים כימיים שפותרים את בעיית הקנדידה באופן יעיל ובטוח.

טיפול בהידרותרפיה

כמו כל בדומה לכל פטרייה אחרת, גם הקנדידה היא פטרייה בעלת כושר עמידות גבוהה שנצמדת לדפנות המעיים,תכונה המקשה על סילוקה. הטיפול בהידרותרפיה הינו הטיפול היעיל ביותר לריפוי קנדידה. שיטת ההידרותרפיה מזרזת את תהליך שחרור פטריית הקנדידה מדפנות המעי , ומאפשרת ספיגה יעילה יותר של כל התרופות ותוספי המזון שנדרשים במשך הטיפול וע"י כך מגבירה את השפעתם. ההידרותרפיה היא כמו מקלחת פנימית: היא משחררת את הגודש במעיים ומטהרת את המעי הגס כך שאחרי הטיפול יש תחושת הקלה מיידית הנובעת מירידת תחושת בטן נפוחה. הקנדידה גורמת להצטברות פסולת במעי (גם אצל אנשים עם יציאות סדירות) ויכולה להגיע עד ל-10 ק"ג. פסולת הנמצאת במעיים למשך זמן רב, עלולה לתסוס ולהירקב ואף להיספג חזרה לתוך הגוף. שכבת הפסולת הזאת משמשת מצע מזון עבור פטריית הקנדידה שניזונה ממנה ומהווה קרקע פוריה לשגשוגה. טיפול בהידרותרפיה מאפשר פינוי מיידי של פסולת רעילה שהצטברה בגוף במשך חודשים רבים (ואף שנים!) במקרים מסוימים, הטיפול בהידרותרפיה גורם להשתחררות קן הקנדידה מתוך דפנות המעיים.

דיאטת קנדידה:

הרפואה הקונבנציונאלית מציעה אינספור אסכולות טיפול – החל ממתן תרופות אנטי פטרייתיות, משחות וכמוסות פרוביוטיות ועד לשימוש במכשיר הביקום (רפואה ביו אנרגטית) הפופולארי. הרפואה הטבעית מתמודדת עם זיהום מסוג קנדידה באמצעות שינויים תזונתיים שמטרתם להרעיב את הפטרייה הניזונה מפחמימות פשוטות ולשקם את פלורת המעי תוך יצירת סביבה של חיידקים ידידותיים ושחזור האיזון. כיום מרבית המטפלים בקנדידה, הן האלטרנטיביים והן הקונבנציונליים, מכירים בחשיבותה של התזונה במניעת התפשטות פטריית קנדידה.
העיקרון המנחה של דיאטת קנדידה מחלק את התפריט לשניים: מזונות אסורים ומזונות מותרים (פירוט בהמשך).
בראש רשימת המזונות האסורים עומדים הסוכר והקמח הלבן. מזונות אילו אסורים בתכלית מאחר ופטריית קנדידה משגשגת על מצע סוכרים ופחמימות פשוטות המעודדות את צמיחתה וגורמות להתדרדרות בחומרת המצב. ההימנעות מסוכר וקמח לבן קשה שבעתיים – בעוד שבדיאטה רגילה הפחתת צריכת מזונות אילו קשה בשל סיבות התמכרותיות (התזונה המערבית עשירה בפחמימות מעובדות וסוכרים פשוטים המזיקים לבריאותינו וגורמים לעלייה במשקל), בדיאטת קנדידה ההתמודדות היא כפולה מאחר והפטרייה גם מגבירה את הדחף לצרוך מזונות מתוקים ועתירי פחמימות.
זאת ועוד, בנוסך להשפעתם השלילית של סוכרים מעובדים על הבריאות הידועה זה מזמן, הקנדידה משחררת רעלים לגוף כתוצאה מפירוק אותם סוכרים ממנה היא ניזונה.

אבחון במכשיר הביקום - רפואת תדרים

אין ספק שהטיפול עומד ונופל על האבחון הנכון.
האבחון בביקום (תרפיית ביורזוננס) הוא המפתח לכל השלבים הבאים. הביקום הוא מכשיר תדרים משוכלל מתחום הרפואה הביו אנרגטית, אשר רואה בגוף ובנשמה מערכת מורכבת של אנרגיית חיים. בעזרת רפואה ביו-אנרגטית ניתן לאבחן מחלות שונות בהתבסס על הידע בתדירויות האנרגיה השונות שמקורן בגוף, הניתנות למדידה.
מקור המכשיר הוא בגרמניה ועושים בו שימוש גם לרפואה קונבנציונלית עיקרון האבחון במכשיר הביקום מבוסס על סריקת התדרים העצמיים של כל האיברים הפנימיים, מרדיאנים, חומרים שונים בגוף, חיידקים ווירוסים. תאים ואיברים משדרים תדרים ייחודיים (הזהים בכל בני האדם) שבאמצעותם הם מקיימים תקשורת עם התאים האחרים בסביבתו ועם רקמות ואברים אחרים בגוף. תדרים אלה נקראים תדרים "בריאים" – הומוגניים.
כאשר התאים בגוף ו/או האברים מופרעים או מותקפים ע"י גורמי מחלות כמו: אלרגנים, רעלנים, חיידקים, פטריות, קרינות ועוד, מופיעים בגוף תדרים נוספים של הגורמים האלה שמפריעים לפעולתם התקינה של התאים ו/או האברים וגורמים לנזקים בריאותיים ולחוסר איזון. תדרים אלא נקראים תדרים פתולוגיים – דיס-הרמוניים.
באמצעות קריאת התנודות האלקטרומגנטיות מגופו של הנבדק, הביקום מגלה היכן מסתמן חוסר האיזון בגוף ומהו מקורו : דלקת, אלרגיה, וירוס, חיידק, טפיל, נזק מחיסונים, הצטברות של מתכות כבדות, אבנים, גידולים ועוד.
לאחר אבחון המטופל דרך הביקום, הוא מקבל הדרכה להמשך טיפול והפניה לבדיקות מעמיקות יותר במידת הצורך.
מהלך האבחון במכשיר הביקום הינו פשוט ואינו כולל פעולה פולשנית, ללא כאב או תופעות. כמובן שמפנים לבדיקות יותר מעמיקות ברגע שמתעורר חשד להדבקת קנדידה בעקבות הבדיקה עם הביקום.

אודות תמר טובי

תמר טובי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר