עיצוב גינות עשה זאת בעצמך | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


עיצוב גינות עשה זאת בעצמך

פורסם בתאריך 07/08/2011 ע"י פיצוץ אטרקציות לאירועים בקטגוריה גינון | צפיות: 1494 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: עיצוב גינות, עיצוב גינה, עיצוב גינה פרטית

בשנים האחרונות מתפתחת מגמה של ביצוע שיפוצים ורענון מראה הבית בכוחות עצמנו. רשתות 'עשה זאת בעצמך' הפרוסות ברחבי הארץ, חנויות מתמחות והרבה חומר והסברים מפורטים באינטרנט מביאים אותנו עוד ועוד למלאכה עצמית שלא ממש תלויה באנשי מקצוע חיצוניים. מעבר לשיפוץ פנים הבית, מתפשטת מגמה זאת גם החוצה – אל החצר. עיצוב גינות עשה זאת בעצמך, המהווה חלק בלתי נפרד מהבית ומשטח המחייה, צובר תאוצה הולכת וגוברת, ומציע מגוון רחב של סגנונות ואפשרויות, לכל טעם ובכל תקציב.

עיצוב גינות עשה זאת בעצמך אינו דבר פשוט אך הוא בהחלט מתאפשר עבור הגנן החובב. מדובר בעצם על טיפוח החצר, שתילת צמחים ומדשאות ואבזור הגינה באמצעות אלמנטים דקורטיביים שונים. וכמו לקראת כל משימה מורכבת, מומלץ להיערך אליה בהתאם, לקבל המלצות, לערוך מדידות, לבצע סקר שוק, להקצות תקציב ולחשוב על הסגנון המבוקש במסגרת עיצוב גינות עשה זאת בעצמך.

שטח אחד - מטרות שונות

הגינה הפרטית טומנת בחובה אפשרויות ומטרות שונות, המתאימות לסגנון החיים של בעליה. לדוגמה, עיצוב גינה של משפחה מרובת ילדים יהיה שונה במהותו מגינה של זוג מבוגר המרבה לארח. עיצוב גינות מצריך קודם כל מחשבה ותכנון למי מיועדת הגינה ומה היא תכיל. בדרך כלל תכלול הגינה מדשאה, אזור מרוצף לריהוט, צמחייה ואלמנטים דקורטיביים, אלא שהכמות והגודל שלהם ישתנו מגינה אחת לשנייה.

עיצוב גינות באופן עצמאי מתבצע לרוב תוך התמקדות באלמנט עיקרי אחד, כמו מדשאה רחבת ידיים או מרפסת, ובאזור דקורטיבי, כגון מסלעות או בריכת נוי. עיצוב גינות עם דשא סינטטי לדוגמא נבנה מסביב לאלמנט עיקרי זה ומשלים אותו, לדוגמה: אם עיקר הגינה היא מרפסת מרוצפת שבה שוהים בני המשפחה לרוב תתפוס מרפסת זאת שטח גדול מן הגינה, על חשבון צמחייה מיוחדת או עציצים. לעומת זאת, אם עיקר הגינה היא מדשאה רחבת ידיים יוקטן השטח שמוקצה לחיפוי בדק או לבריכות נוי.

התאמה מלאה לתנאי השטח

עיצוב גינות עשה זאת בעצמך מחייב התייעצות בנוגע להתאמה של הצמחייה לתנאי השטח, וזאת בכדי ליצור גינה פורחת ולמנוע בזבוז עלויות. משתלות ישמחו לספק מידע חשוב זה ולהתאים ללקוח פרחים, דשא וצמחים נוספים. כמו כן, מומלץ לרכוש אדמה ודשנים איכותיים שיעשירו את האדמה. כדאי גם להתעניין בנוגע למערכות השקיה, לכוון לחסכון במים, ולהתכונן להגעתם של מזיקים לגינה הפרטית. עיצוב גינות עשה זאת בעצמך המסתמך על מידע זה יבוצע בקלות, ללא בזבוז של משאבים, כסף או זמן.

מומלץ שלא "להיאבק" בתנאי השטח במסגרת עיצוב גינות עשה זאת בעצמך ולהקפיד להתאים את הצמחייה ואת האלמנטים הדקורטיביים לשטח הנתון. לדוגמה, אין טעם לנסות ולהזיז ביוב או להגביה שטח נמוך יותר, אלא להפוך את החיסרון ליתרון עיצובי. אפשרויות נוספות במסגרת עיצוב גינות הוא לטפח את הגינה בהתאם למגמות אופנתיות, כמו חיפוי בעץ, שתילת צמחייה מיוחדת או בנייה של בריכות נוי.
 

אודות פיצוץ אטרקציות לאירועים

פיצוץ אטרקציות לאירועים

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר