תואר ראשון באוניברסיטה – סיכויי תעסוקה גבוהים יותר? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


תואר ראשון באוניברסיטה – סיכויי תעסוקה גבוהים יותר?

פורסם בתאריך 06/14/2011 ע"י אדווה בללי בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 511 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: תואר ראשון

 

מכללות ואוניברסיטאות הן כיום תחנה נפוצה ופופולארית מאוד בחייו של הישראלי הצעיר הממוצע. אי שם אחרי השחרור מהצבא והטיול הגדול בחו"ל פונים כמעט כל הצעירים הישראלים למסלול לימודים גבוהים כזה או אחר, כאשר מגוון המכללות והאוניברסיטאות בארץ מספקות להם אינספור אפשרויות לימודים, כמו גם כמה התלבטויות רציניות. אחת מההתלבטויות הללו היא השאלה הנצחית – האם ללכת ללמוד תואר ראשון באוניברסיטה או במכללה? למרבית המכללות קל יותר להתקבל מאשר לאוניברסיטה, אך התואר בהן נחשב פחות (או לפחות כך אומרים..), במכללות מסוימות חיי החברה תוססים ומעניינים יותר מאשר באוניברסיטה, אך מסלולי לימוד מסוימים ניתן למצוא רק באוניברסיטאות, וכך הלאה...

בעוד ההתלבטות בין אוניברסיטה למכללה היא לגיטימית וקשה, כנראה השאלה המכריעה מבחינתם של מרבית הסטודנטים הצעירים היא – היכן סיכויי התעסוקה שלי לאחר בתואר יהיו גבוהים יותר? האם הסטיגמה לפיה סיכויי התעסוקה של בוגרי אוניברסיטה גבוהה מאלו של בוגרי מכללות היא נכונה?

ובכן, התשובה לכך אינה ברורה לחלוטין. ישנם מעסיקים רבים במשק שאכן מעדיפים בבירור בוגרי אוניברסיטאות על פני בוגרי מכללות, שכן תנאי הקבלה (ולעיתים גם לימודי התואר עצמם) גבוהים ותובעניים יותר באוניברסיטה, מה שעשוי לרמז על רמה גבוהה יותר של הבוגרים. עם זאת, ניתן למצוא גם לא מעט מעסיקים אשר אינם מתחשבים בהכרח בשיקול הזה, ומעדיפים לבחון מועמדים שונים לעבודה על פי כישוריהם האישיים ותו לא.

האם ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה? היכן סיכויי התעסוקה לאחר התואר יהיו גבוהים יותר? בעוד מרבית המשק נוטה לומר "אוניברסיטה", הסטאטוס הזה הולך ונחלש בשנים האחרונות. בעוד אוניברסיטאות רבות סובלות מהיעדר תקציב חמור אשר בא לכדי ביטוי בקיצוץ בשעות הלימוד ובהשקעה המושמת בכל מחזור ומחזור, מכללות פרטיות רבות דווקא משגשגות ומספקות לסטודנטים תנאים טובים בהרה מאלו שמספקות האוניברסיטאות, מה שעשוי לבוא לכדי ביטוי גם ברמת הלימודים בסופו של דבר.

לכן, שאלה זו תישאר פתוחה בינתיים. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לבדוק כל מקרה לגופו – עבור מסלול הלימודים בו אתם מעוניינים כדאי לבצע בדיקה מעמיקה, אשר תכלול את סטטיסטיקות המועסקים בתחום זה אשר סיימו תואר ראשון במכללה, מול אלו שסיימו אותו באוניברסיטה.
 

אודות אדווה בללי

אדווה בללי - שיעורים פרטיים והכוונה

אדווה בללי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר