סאמר סקול כהכנה ללימודים בחו"ל | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


סאמר סקול כהכנה ללימודים בחו"ל

פורסם בתאריך 06/14/2011 ע"י אדווה בללי בקטגוריה לימודים בחו"ל | צפיות: 649 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: סאמר סקול

"סאמר סקול" הוא משהו שכולנו מכירים כמכנה לימודים ונופש לחודשי הקיץ עבור ילדים בגילאי בית הספר, מחנה אשר אמור לשפר אמנם את השליטה של הילדים בשפה האנגלית, אך מיועד לא פחות להנאה וכיף, הכרת חברים חדשים והכרת מדינה חדשה ומרגשת.

אך עבור ילדים מסוימים, היציאה לסאמר סקול אינה רק בגדר חופשה להכרת חברים חדשים ושיפור האנגלית. עבור ילדים מסוימים, סאמר סקול משמש בדיעבד כהכנה ללימודים בחו"ל. אמנם מרבית הילדים היוצאים לסאמר סקול עושים זאת בגילאים צעירים יחסית, בהם עדיין כלל לא חושבים על הלימודים האקדמאיים שיבואו רק כעשר שנים מאוחר יותר (אך אולי ההורים שלהם חושבים על זה...), אך הרבה ילדים אשר השתתפו בצעירותם בסאמר סקול העידו כי מחנה הקיץ הזה היה מהגורמים העיקריים אשר גרמו להם לצאת מאוחר יותר ללימודים בחו"ל.

למעשה, הורים רבים כאמור שולחים את הילדים שלהם לסאמר סקול לא רק מפני שהם רוצים שהילד ישפר את רמת האנגלית שלו, אלא גם מפני שהם מעוניינים שהוא יתחיל לחוות כמה שיותר מוקדם את הריגוש והיתרונות שבשהייה ממושכת בחו"ל לצורך לימודים (חוויה מעניינת, מרגשת וחדשה, אפשרות להכרת תרבות חדשה וליצירת חברויות עם אנשים מתרבויות אחרות וכד'...), אולי מתקווה כי בעתיד זה יגרום לו לרצות לצאת ללימודים אקדמאיים בחו"ל. ואכן, כפי שציינו, בקרב רבים מאותם תלמידים, חוויית הסאמר סקול בשנות צעירותם אכן מעצבת אותם בכיוון, כך שבשנות העשרים או השלושים לחייהם הם מרגישים ברצון לצאת ללימודים בחו"ל.

האם זה אומר כי כל הורה יכול להבטיח כי הילדים שלו ירצו ויחזיקו במוטיבציה לצאת ללימודים בחו"ל על ידי כך שישלח אותם לסאמר סקול בשנות צעירותם? כמובן שלא. שום דבר בחיים אינו בטוח... אבל סביר מאוד להניח שחוויה כמו סאמר סקול תורמת המון לילדים, מעשירה את עולמם וגם פותחת את אופקיהם בנוגע לאפשרויות של לימודים בחו"ל, אפשרויות אשר הופכות מציאותיות ורלבנטיות הרבה יותר רק לאחר עשר שנים או יותר. אם הם אוהבים את הרעיון של לימודים בחו"ל או לא – את זה הם לבטח יוכלו לדעת אחרי יציאה לאיזה סאמר סקול או שניים...

אודות אדווה בללי

אדווה בללי - שיעורים פרטיים והכוונה

אדווה בללי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר