איך לבחון את בטיחות הפרקטים שלכם | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


איך לבחון את בטיחות הפרקטים שלכם

פורסם בתאריך 06/09/2011 ע"י יורם פרקט בקטגוריה בית | צפיות: 914 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: פרקטים, פרקט, פרקט סינטטי, פרקט למינציה, פרקטים זולים, פרקט זול, פרקטים למינציה, פרקט בזול, פרקטים בזול, תו תקן, אחריות, פרקט חסין אש, פרקטים חסיני אש, התקנת פרקט, התקנת פרקטים, פרקט טוב, פרקט בטיחותי, חנויות פרקטים, חנויות פרקט,

איך לבחון את בטיחות הפרקטים שלכם ?

מאת יורם פרקט

חשבת לרצף את הדירה בפרקטים, שקלת להתחדש בפרקטים לרצפת המשרד או פרקט לעסק ?

 

מכאן מתחיל תהליך מייגע של חיפוש אחרי פרקטים למינציה מתאימים ובירור מידע על פרקטים, סוגי פרקטים, מחירי פרקטים וטיפים חשובים.

בתהליך בחירת פרקטים אל תשכחו את מרכיב הבטיחות אחריות וביטחון ותדאגו לברר האם לפרקטים החדשים שלכם יש את כל תווי התקן הנדרשים מפרקטים על מנת שיהיה לכם ביטחון.


ובכן, נשאלת השאלה באמת איזה תווי תקן צריכים להיות לפרקטים השונים ? האם יש הבדל בין תו תקן לפרקט עץ ובין תו תקן לפרקטים למינציה ? האם אפשר להתפשר על פרקטים זולים במקרים מסויימים אבל גם פרקטים שאינם בטיחותיים מספיק ?


על נושא חשוב מאד זה של בטיחות אחריות וביטחון בפרקטים קשה מאד למצוא מידע צרכני אמיתי ואנו נביא לכם כאן ריכוז מפורט של כל התקנים שצריכים להיות לפרקטים.


בעקרון ידוע כי מרבית הציבור בוחר דווקא בפרקטים למינציה באופן ניכר הרבה יותר מאשר בפרקטים מעץ טבעי ותלת שכבתי כזה או אחר ולכם נתרכז במאמר זה בפרקטים למינציה ובכל תווי התקן הנדרשים לפרקטים למינציה.
איך נוכל להבטיח שהפרקטים למינציה החדשים שלכם יהיה מספיק אמינים ובטיחותיים.

די לזכור שפרקטים עשויים או מפרקט עץ או מפרקט סינטטי שהוא הפרקט למינציה שמורכב מ HDF חומר תעשייתי שהוא למעשה קרטון דחוס. (קרטון אתם אומרים, כן קרטון דחוס עם תמונה של פרקט דמוי עץ עליו ואיתו מרצפים את הבית או העסק - זה הפרקט למינציה במילים פשוטות).


פרקטים למינציה נחתכים ונארזים בחבילות לוחות לוחות. עובי הפרקטים למינציה מהווה נתון מכריע באשר לאיכותם של הפרקטים למינציה, העובי מתחיל מ 6 mm לפרקט למינציה הכי פשוט ועד 12 mm לפרקטים יוקרתיים מאד. עובי רגיל מומלץ לפרקטים למינציה לריצוף הבית או העסק הוא לפחות 8 mm.


פרקטים למינציה אמינים שיבטיחו לכם גם ביטחון חייבים להיות בעלי תו תקן בעניין זה אסור להתפשר. גם אם אתם גרים בדירה שכורה ורוצים לעשות פרקטים או שאתם משכירים דירה ורוצים לשפץ את הדירה ולרצף בפרקטים למינציה אל תזלזלו במרכיב האחריות והבטיחות הנדרשים תמורת פרוטות שיוזילו אולי את מחיר הפרקטים למינציה. זיכרו כאן מדובר במפורש על דיני נפשות וריצוף פרקטים בעלי תו תקן הוא מרכיב חשוב מאד.


בארץ כמו בכל העולם קיימים כמה וכמה תקני בטיחות לפרקטים למינציה. יש להקפיד שלפרקטים למינציה העתידיים שלכם יהיה תו תקן של מכון התקנים הישראלי - חובה לברר בפרקטים על התקן מס 1481 הוא התקן של מכון התקנים הישראלי אשר נוגע ללוחות סיביים שמיוצרים בייבוש מכיל בתוכו גם את לוחות הפרקטים למינציה.


דבר נוסף חשוב מעין כמוהו הוא שיהיה לפרקטים למינציה שמצאו חן בעיניכם גם תו תקן חסינות כנגד אש ועשן תקן 921. בנוסף לכך לפרקטים למינציה יש גם תקן אירופי המסומן ב E1 אשר את סימונו ניתן לראות על גבי אריזות הפרקטים למינציה.


תו תקן חשוב בעניין פרקטים למינציה הוא תקן שקובע את אחוז ההתנפחות המרבי המותר (עד 15%) – תקן אירופי זה מצויין ב- CELQ חשוב להבין בעניין זה כי ככל שמידת ההתנפחות של הפרקטים למינציה קטן יותר והם מתנפחים פחות כך הפרקטים איכותיים יותר. יש פרקטים למינציה שמידת ההתנפחות קטנה מהתקן והם יוקרתיים יותר.


בשולי הדברים, זיכרו כי בתהליך בחירת פרקטים למינציה חשוב לברר ולבדוק את עניין הבטיחות של הפרקטים למינציה העתידיים שלכם ולבחור רק בפרקטים למינציה שיש להם תו תקן, עמידות ואמינות כמתואר לעיל דברים אשר יבטיחו לכם ביטחון חשוב.


מאת: יורם פרקט מכירה והתקנה טל: 050-9911998

מומחה לפרקטים מבין ראשוני העוסקים בפרקטים בישראל

שירות פרקטים לבית הלקוח ללא התחייבות

אתר:  http://yoramparket.coi.co.il

© כל הזכויות שמורות ליורם פרקט

 

אודות יורם פרקט

יורם פרקט מכירה והתקנה נגר מוסמך מומחה לפרקטים וריצוף ומראשוני העוסקים בענף בארץ מאז שנת 1994 ביקור יעוץ מקצועי ודוגמאות פרקטים עד הבית חינם 24 שעות אתר: http://www.webix.me/yoramparcet טל: 050-9911998

יורם פרקט

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר