החלפת גגות אסבסט | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


החלפת גגות אסבסט

פורסם בתאריך 05/24/2011 ע"י אלירן שחר בקטגוריה שיפוצים | צפיות: 779 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: אסבסט, גגות אסבסט, החלפת גגות אסבסט

החלפת גגות אסבסט

בשוק העכשווי קיים ביקוש הולך וגדל בצורך החלפת גגות אסבסט. מאחר וגילו כי, במידה ומתיישן חומר האסבסט ומתפרק לחלקיקי אבק, הוא פולט סיבים שיכולים לגרום לסכנות בריאותיות בעת שאיפתו לריאות. למרות זאת חומר האסבסט הוכח כחומר יעיל במיוחד בתור חומר מבודד חשמלי , אוטם, אקוסטי ומונע התפשטות שריפות.

כל התכונות הללו בנוסף למחירו הזול יחסית לחומרי בנייה אחרים, הביאו לצורך גובר למצוא פתרונות להחלפת גגות אסבסט בצורה יעילה, שתביא לשיפורים שימצו את תכונותיו אך לא יהוו סיכון בריאותי. הפתרונות האלטרנטיביים שנמצאו, גורמים לכך שחומר האסבסט נאטם ואינו פולט את סיביו לאוויר, ולכן אינו מהווה סיכון.

החלפת גגות אסבסט - יתרונות ופתרונות

גגות אסבסט הוכחו כיעילים מאוד לעומת חומרי בנייה אחרים וחלופיים. פתרונות החלפת גגות אסבסט מהוות אלטרנטיבה יעילה ובטוחה, אשר מחייבת קבלנים מורשים להתעסק עם חומר האסבסט. אין לעשות זאת באופן פרטי מאחר וההתעסקות בחומר יכולה להיות מסוכנת.

עד שנת 2003 הגישה לטיפול הייתה החלפת חומר האסבסט בחומר אחר ואורגני שניסה לחקות את תכונותיו של האסבסט.מאותה שנה הוחלט על ידי האיחוד האירופאי, שהסרתו והחלפתו צריכה להיות הפתרון האחרון לטיפול, מאחר ותכונותיו ויתרונותיו הרבים עולים על רוב חומרי הבנייה החלופיים שמחירם גם מכופל. האסבסט הוכח כחומר היעיל ביותר לבנייה לשם בידוד ואיטום.

תהליך החלפת האסבסט

אופן הטיפול בהחלפת גגות אסבסט נעשית על ידי ציפוי עליון ועמיד ולאחר מכן איטומו. את הציפוי מורחים כמקשה אחת ללא חורים או תפרים באמצע, וכך האיטום מונע התפוררות והתפרקות החומר לכדי פליטת הסיבים לאוויר. יש לציין שהציפוי המדובר עמיד לכ- 10 שנים.

לאחר החלפת גגות אסבסט אפשר להיות עם ראש שקט שהגג מונע התפשטות שריפות, מבודד מתנאי אקלים קיצוניים, אטום מפני דליפות ומהווה חומר בטוח על פי כל התקנות ,כולל תקנות ידידותיות לסביבה ((voc-free, non toxic. לאחר 10 שנים מיום ההחלפה צריך להזמין קבלנים מורשים לבדוק את מצב הגג ולצפותו בשכבה נוספת. בנוסף לכל יתרונות אלו, החלפת גגות אסבסט או ציפויו ואטימתו לצורך שימור ,מהווה חסכון משמעותי ביותר בעלויות כספיות.

אודות אלירן שחר

אלירן שחר

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר