לימודים בחו"ל – מה צריך בשביל להתקבל? | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודים בחו"ל – מה צריך בשביל להתקבל?

פורסם בתאריך 05/17/2011 ע"י אדווה בללי בקטגוריה לימודים בחו"ל | צפיות: 956 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודים בחו"ל, לימודים בחול, לימודים

 

עבור הרבה מאוד ישראלים וישראליות, לימודים בחו"ל הם אופציה מעניינת ואטרקטיבית ביותר, אשר מושכת אותם לנסות ולהגשימה מסיבות שונות. עבור צעירים מסוימים מדובר פשוט בחוויה תרבותית מסעירה ומרגשת, עבור אחרים מדובר בברירת מחדל שכן תחום הלימודים בו הם מעוניינים אינו זמין בארץ, או שהם אינם מצליחים להתקבל בארץ, אבל כן מתקבלים בחו"ל (דוגמאות נפוצות לכך הן לימודי רפואה ווטרינריה במזרח אירופה ואיטליה..).

במידה ומדובר בסטודנטים היוצאים ללמוד רפואה במזרח אירופה, הם כנראה יודעים בדיוק מהם תנאי הקבלה הנדרשים מהם. אך במקרה של צעירים וצעירות רבים המעוניינים לצאת ללימודים בחו"ל של מגוון מקצועות שונים ואינם יודעים בדיוק את כל הפרטים הרלבנטיים – מה עליהם לעשות על מנת לברר מהם תנאי הקבלה ולוודא כי הם עומדים בהם?

ובכן, הדבר הראשון כמובן שיש לעשות, לאחר שהחלטתם פחות או יותר איזה תחום אתם מעוניינים ללמוד ואיפה בדיוק בחו"ל, הוא לפנות לאותו מוסד לימודים בו אתם מעוניינים ללמוד ולברר עמו את תנאי הקבלה הספציפיים שלו עבור מסלול הלימודים בו אתם מעוניינים. כדאי שתהיו מוכנים מראש – במרבית המקרים החיפושים אחר מסלול לימודים מתאים בחו"ל אינם כל כך קצרים ומהירים, והרבה סטודנטים אשר יצאו בסופו של דבר ללימודים בחו"ל עשו זאת לאחר שניסו להתקבל לכמה מוסדות לימודים שונים.

באופן כללי, ניתן לומר כי עבור הרוב המכריע של המקצועות ומוסדות הלימודים בחו"ל, סביר להניח שתצטרכו לעשות כמה דברים בסיסיים – הראשון הוא כמובן לתרגם את תעודת הבגרות שלכם לאנגלית באופן רשמי, כמו גם מסמכים אחרים אשר עשויים להעיד על השכלה רלבנטית לתחום (למשל – תעודת תואר ראשון, במידה ויש לכם..). בנוסף, מבחן ה -GMAT הוא המקביל לפסיכומטרי בכל הנוגע ללימודים בחו"ל, ולכן קיים סיכוי טוב שתצטרכו להיבחן ולהשיג מציון כזה או אחר. לכן, מיד לאחר שהחלטתם על תחום הלימודים שמעניין אתכם, בררו האם עבור לימודים אלו דרוש ציון GMAT. במידה והתשובה היא חיובית, אתם יכולים להתחיל ללמוד מידית לקראת המבחן (לבד או להירשם לקורס הכנה), שכן סביר להניח שבכל מוסד לימודים אליו תפנו ידרשו ציון זה.
 

אודות אדווה בללי

אדווה בללי - שיעוריפ פרטיים והכוונה

אדווה בללי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר