משחקי חשיבה למבוגרים | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


משחקי חשיבה למבוגרים

פורסם בתאריך 04/20/2011 ע"י אלעד כהן בקטגוריה אינטרנט ומחשבים | צפיות: 1507 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: משחקי חשיבה, משחקי חשיבה לילדים, משחקי חשיבה למבוגרים, משחקי חשיבה חינם

משחקי חשיבה למבוגרים

אל תרגישו לא בנוח אם אתם מבלים כמעט כל יום באתרי משחקים. גם אנחנו, כמבוגרים, ממש כמו ילדים, אוהבים לשחק ולהעביר את שעות הפנאי שלנו. בדיוק לשם כך ישנם אלפי משחקי חשיבה למבוגרים ברחבי הרשת. משחקי חשיבה למבוגרים נפוצים מאוד ויש אף משחקים שמופיעים כחלק ממערכות ההפעלה במחשב שלנו. הדרך היעילה ביותר למצוא משחקי חשיבה למבוגרים היא באמצעות חיפוש בגוגל או בכניסה ישירה לאתרי משחקים. ישנם אתרים המוקדשים למשחקים מסוימים, אלה נחשבים למקצועיים יותר.

משחקי חשיבה למבוגרים: קלפים

אחד הסוגים הפופולאריים ביותר בתחום משחקי חשיבה למבוגרים הוא סוג משחקי הקלפים. ממש כמו בעולם האמיתי, גם ברשת האינטרנט משחקי הקלפים מבוקשים ביותר. משחקים אלה בנויים על חשיבה, תכנון מדויק והקפדה על מהלכי המשחק. בין המשחקים האלו תוכלו למצוא את סוליטייר, פריסל, רמי, ספיידר, פירמידה ועוד משחקים רבים. בכל אתר משחקים תמצאו גרסה מעט שונה של המשחק, כשהשוני בא לידי ביטוי בגרפיקה, בעיצוב, במהירות המשחק ולעיתים גם בחוקים ובאופן הניקוד.

משחקי חשיבה למבוגרים: אסטרטגיה

רבים חושבים שמשחקי אסטרטגיה הם בעצם משחקי חשיבה לילדים, אך אין זו אמת מוחלטת. משחקי אסטרטגיה הם כינוי לכל אותם המשחקים הדורשים מיומנות מחשבתית, משחק מושכל וחשיבה אסטרטגית. לצורך העניין ולשם ההדגמה, גם משחק השחמט נחשב באתרים רבים כמשחק אסטרטגיה. אתרי המשחקים מציעים משחקי בנייה, התאמה, משחקי מספרים, משחקי אותיות ועוד. ברוב המקרים משחקים אלה בנויים משלב אחד, כלומר משחק שמתחיל ומסתיים ואין בו מעבר בין שלבים והתקדמות כמו במשחקי ההרפתקאות. חשוב שתדעו כי משחקי חשיבה למבוגרים מהסוג הזה מתאפשרים בין היתר כמשחק בין גולשים אקראיים שנמצאים באתר בו-זמנית. במקרים מסוימים אף תמצאו תחרויות וטורנירים באתרים המקצועיים יותר.

משחקי חשיבה לילדים

אם אתם נמנים עם אוהבי המשחקים, אתם ודאי יכולים להבין מדוע ילדים יכולים לבלות שעות על גבי שעות מול מסכי המחשב. כדי לנסות ולשלב תכנים חינוכיים, אל תהססו להפנות אותם למשחקי חשיבה לילדים. אתרים רבים מאפשרים לשחק במשחקי חשיבה שמשלבים בין פיתוח מחשבתי לבין הנאה, מבלי שהילדים ירגישו בהבדל. העיצוב, הצבעים והאפקטים המיוחדים מעשירים את החוויה הלימודית כך שהרווחנו מכאן ומכאן. משחקי מחשבה חינם הם דרך מצוינת להעשיר את עולמם ולהעניק להם מיומנויות שיסייעו להם בלימודים ובהתפתחות הקוגניטיבית.

אודות אלעד כהן

המאמר נכתב על ידי אלעד כהן - מתכנת פלאש בחברת GAME DEV LTD.

אלעד כהן

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר