כאבי גב תחתון - טיפול באמצעות דיקור סיני - רפואה סינית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


כאבי גב תחתון - טיפול באמצעות דיקור סיני - רפואה סינית

פורסם בתאריך 04/16/2011 ע"י תמר טובי בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 722 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: דיקור סיני, אקופונקטורה, רפואה סינית, גב תחתון, כאב גב, כאבי גב תחתון, טיפול במחטים, דיקור

עדי בן ה-42 היה ספורטאי אתלטי וגמיש במשך רוב חייו, הוא שיחק בקבוצת כדורסל בילדותו והמשיך לעשות זאת כתחביב בשלבים מאוחרים יותר. עדי נהג לרוץ, ולהתעמל, לרכב על אופניים וללכת ברגל להנאתו. בשנים האחרונות הלכה ופחתה כמות הפעילות הגופנית בה עסק ואת מקומה החליפו לחצים בעבודה, מתח ועייפות ורביצה לילית מול מסך הטלוויזיה. השינויים הגופניים לא אחרו להגיע ועדי העלה חיש מהר במשקלו ובהיקפיו.

עדי היה אדיש למדי למצבו ההולך ומדרדר עד אשר החל לסבול מכאבים בלתי סבירים בגב העליון ובגב התחתון. לכאבים כרוניים אלו עדי לא יכול היה להישאר אדיש, כאבים דמויי דקירה ושרירים תפוסים בגב ובצוואר, הפריעו לו בפעולות יום יומיות פשוטות והקשו עליו את ההירדמות בלילה.

עדי פנה לרופא המשפחה שהפנה אותו לאורתופד במסגרת קופת החולים, אחרי בדיקות ובירורים שונים נרשמו לעדי תרופות שונות ומשחות לשיכוך כאב שתועלתם הורגשה רק לפרקי זמן קצובים. עדי החליף כדורים ומשחות ואפילו זכה לזריקה מקומית שהשפעתה פגה אחרי שלושה שבועות, הוא הבין שטיפול בשיכוך כאבי גב תחתון אינו פתרון אלא הקלה בלבד. בנוסף החל עדי לסבול מכאבי בטן ושילשולים, כאשר הוסבר לו על ידי רופא המשפחה כי יתכן והדבר נובע מהשימוש המוגבר במשככי הכאב, אך אל לו לדאוג מאחר וזו תופעת לוואי מוכרת בקרב אנשים אשר נוטלים כדורים אלו באופן קבוע. רופא המשפחה צייד את עדי בכדור נוסף אשר מיועד למנוע את תופעות הלוואי הללו במערכת העיכול.

מאמר שהתפרסם בעיתון מקומי,צד את עיניו של עדי. המאמר סיפר אודות מחקר שנערך בבריטניה על ידי חוקרים מאוניברסיטת יורק.החוקרים בדקו 241 מטופלים סך הכל. כשני שליש מן המטופלים הופנו לטיפול דיקור סיני והשליש הנוסף הופנה לטיפולים אחרים, קונבנציונאליים יותר,הכוללים עיסוי, ותרופות. כל המטופלים סבלו מכאבי גב כרוניים למעלה מחצי שנה.

המטופלים קיבלו שאלון מפורט ובו נתנו דירוג לרמת הכאב והתחושה לפני הטיפול במהלכו וכעבור שנתיים. מסקנתם של החוקרים הייתה ברורה, המטופלים שהופנו לטיפולי אקופונקטורה, דיקור סיני בעזרת מחטים, דווחו על רמת כאב נמוכה בהרבה לאחר שנתיים.

בשלבים מוקדמים יותר הדיקור הואיל במידה מוגבלת, אך ככל שחלפו החודשים והאפקט הטיפולי הצטבר, חשו המטופלים הקלה הדרגתית. תוצאותיו של טיפול בדיקור סיני, על פי המחקר היו טובות יותר בהשוואה לכל שיטה טיפולית אחרת שנבדקה. המחקר אשר פורסם בכתב העת BMJ היוקרתי והכה גלים בעיתונות הרפואית, גרמו לעדי לפנות לטיפולי רפואה סינית - תוך התמקדות בדיקור. הוא בחר מטפלת ברפואה סינית לאחר שבדק במקומות שונים וכשהיה משוכנעכי הגיע לאדם הנכון החל לעבור טיפול בדיקור. עדי עבר תשאול מקיף ואבחנה מבדלת אשר גרמו לו לחוש כי המטפלת לא מתייחסת לכאבי הגב שלו בצורה גנרית, אלא מתאימה לו פרוטוקול טיפולי שמתאים לאורחות חייו וללוח הזמנים שלו. הדיקור החל לתת אותותיו כבר בחודש הראשון, הוא חש הקלה ברמת הכאב ולא נזקק בכל לילה למשככי כאבים בכדי להירדם. הדיקור הסיני אשר הותאם לו, נועד לשפר ולתקן את המקור לכאבי הגב ולהניע את אברי הגוף לפעילות משופרת.

עדי שהתלונן בפגישה הראשונה גם על רמת מתח גבוהה ועל הפרעות עיכול טורדניות בנוסף, חש במהלך ולאחר כל טיפול רגוע יותר ונינוח.כשנה לאחר הטיפול, כאבי הגב הכרוניים שכחו כמעט לחלוטין, עדי חזר לעשות פעילות גופנית מתונה אשר חזקה את שרירי הגב, הוא הצליח להשיל מספר קילוגרמים עודפים ללא מאמץ מיוחד והרגיש כי עלה על מסלול חיובי באשר לבריאותו.

אודות תמר טובי

תמר טובי

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר