טיפול בכאב ראש ע"י אקופונקטורה בגישת הרפואה הסינית | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


טיפול בכאב ראש ע"י אקופונקטורה בגישת הרפואה הסינית

פורסם בתאריך 04/16/2011 ע"י תמר טובי בקטגוריה בריאות וכושר | צפיות: 751 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: רפואה סינית, דיקור סיני, אקופונקטורה, טיפול בכאבי ראש, כאבי ראש, טיפול במחטים, דיקור

קחי כדור סגרי את כל האורות וכנסי למיטה. זהו הפרוטוקול הקבוע אשר מלווה כל אישה או גבר אשר סובלים ממיגרנות באופן קבוע. כאב ראש, הינו בסיס לתלונה אשר מופיע בחייו של כל אדם מפעם לפעם, קיימות סיבות רבות ומגוונות לכאבי ראש וקיימים סוגים רבים ומאפיינים שונים.

בישראל סובלים כ-85000 איש מכאבי ראש כרוניים ובעיקר ממיגרנה שהיא כאב ראש מהדהד ולא ממוקד.

כמות הטיפולים וההיצע התרופתי לטיפול בכאבי ראש הוא עצום, ניתן לבחור בדרכים שונות על מנת להפחית את הכאב ובעיקר להקטין את שכיחות התופעה. בזמן מיגרנה אנשים רבים אינם מסוגלים להמשיך ולתפקד, אור חזק מעצים את תחושת הכאב ותחושת פעימות הכאב באזורי הראש השונים וגורמות לחזקים שבאנשים "ליפול" למשכב, עד יחלוף זעם. אצל אנשים רבים התופעה מתרחשת מספר פעמים בחודש ובמקרים חמורים גם פעם או פעמיים בשבוע, מה שמהווה פגיעה חמורה באיכות החיים.

לרפואה הסינית, גישה ייחודית לטיפול בכאבי ראש והצלחות טיפוליות בלתי מבוטלות.

הגישה הסינית אומרת כי מרבית המחלות והסימפטומים מקורם בעודף של חומרים מסוימים או בחוסר של חומרים מזינים. לפי כך מה שנותר לברר באופן אינדיבידואלי עבור כל מטופל, מהו הסינדרום או המאפיינים אשר מובילים לעודף או לחוסר המובילים לכאב הראש.

המטפל הסיני, מביט על המטופל כמכלול והולך מהכאב הנקודתי אל התמונה הגדולה על מנת לאפיין היטב את הכאב, מיקומו בראש, עוצמתו וכמובן טריגרים אשר מובילים להתפרצותו. בכדי להשלים את התמונה הגדולה נעזר המטפל הסיני בתשאול מקיף אודות אורח חייו והרגליו התזונתיים של המטופל וזאת על מנת ליצור אבחנה מבדלת בין סוגי הכאב השונים.

כשנשלמת התמונה יכול המטפל לקבוע אילו איברים פנימיים נמצאים בחולשה ומשפיעים על זרימת דם וערוצי אנרגיה המובילים לראש. לחילופין, ייתכן והסיבות לכאב נובעות מעודף של חומרי הזנה, דם ואנרגיה בשל סטגנציה (תקיעות) באזור הראש או באזורים קרובים. סטגנציה שכזאת עשויה לפגוע בסירקולצית הדם וזרימת האנרגיה (צ'י) במרדיאנים, אשר מהווים ערוצי הזרימה האנרגטיים על פי הראיה של רפואה סינית ומטפלים בתחום זה.

הגישה הטיפולית הסינית מייחסת משמעות רבה לרגשות בלתי מאוזנים, בייחוד בכל הקשור לכאבי ראש.

טיפול בכאבי ראש בעזרת דיקור סיני במחטים, דורש מן המטפל להכיר היטב את כל הסינדרומים אשר מאפיינים כאבי ראש ולשלוט בסיבות להופעתם על מנת לחבר תכנית טיפולים. מערך הטיפולים חשוב שייבנה כך שהמטופל יוכל לעמוד בו מצד אחד ויהיה אפקטיבי במידה רבה, מן הצד השני.מרבית כאבי הראש מיוחסים על פי הרפואה הסינית לאיבר הכבד, אשר מבחינת הרפואה הסינית העתיקה , תפקידיו שונים מן המיוחס לכבד על פי המדע והרפואה המערבית.

גם איבר הקיבה, כאשר נמצא בעודף חום, עשוי להוות גורם לכאבי ראש. שיטה טיפולית יעילה לאבחון הכאב ולטיפול בו בעזרת אקופונקטורה היא אבחון על פי אזור הכאב וזיהוי ערוץ האנרגיה אשר מוביל אליו. בחירת נקודות דיקור אסטרטגיות לאורך המרידיאן, עשויות להפחית את רמת הכאב באופן מיידי ולהוות עזרה מיידית למטופל.

במקרים רבים, נדרש מן המטפל הסיני להשיב את גופו של המטופל לאיזון. השאיפה של המטפל היא להשיב איזון ברמה הגופנית, ולרכז מאמצים עד כמה שניתן, גם ברמה הרגשית.האיזון הראשוני, חשוב מאין כמוהו ועשוי לשפר את יכולתו של הגוף להתאושש ולהתגבר על החולשות באופן טבעי. כשהמטופל והמטפל מצליחים יחד להשיב את האיזון הבסיסי וההרמוניה, ניתן לצפות לתוצאות טיפוליות משופרות הן בהפחתת כאבי הראש והן בהיבטים טיפוליים נוספים.

אודות תמר טובי

קנדידה סנטר ישראל – המרכז הישראלי הראשון המוסמך לטיפול בקנדידה המאחד רופאים קונבנציונלים יחד עם מרפאים טיבעיים תחת קורת גג אחת. מרכז קנדידה סנטר פועל לאבחון מעבדתי ומרכז שיטות טיפול בקנדידה מתחום הרפואה הקונבנציונלית והמשלימה לאנשים הסובלים מתופעות קלות עד קשות מזיהום פטרייתי אקוטי או כרוני

תמר טובי

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר