לימודי סיעוד בישראל | Publisher
מאמרים ותוכן איכותי להפצה חופשית ברשת

שלום, אורח

זכור אותי

שחזור סיסמא

קטגוריות


לימודי סיעוד בישראל

פורסם בתאריך 03/08/2009 ע"י אורן שץ בקטגוריה מכללות ואוניברסיטה | צפיות: 765 | התחבר לדירוג המאמר

תגיות המאמר: לימודים, סיעוד, לימודי סיעוד

לימודי סיעוד בישראל

מטרת לימודי סיעוד היא להכשיר עובדים סיעודיים, אחיות ואחים לטפל באנשים הזקוקים לטיפול סיעודי ולדאוג לכל צרכיהם. המטפל צריך לדאוג לצרכיו הבסיסיים של המטופל: לדאוג לכך שיהיה נקי, לאבחן אצלו מחלות , להגיש לו עזרה ראשונה, לטפל בו בכל מצב (גם כאשר לא עומדים לפניו כל המשאבים לשם כך), והכי חשוב - להיות אנושי ואדיב כלפי המטופל ולהיות לו לאוזן קשבת ונחמה.

מגע עם אנשים ומתן עזרה הוא שם המפתח כאשר חושבים על לימודי סיעוד ונראה כי מסלול זה מתאים במיוחד לאנשים שאוהבים לסייע לזולת, לנוע ממקום למקום ולהתנסות במגוון רחב של תחומים.

באיזה עבודות משתלבים בוגרי לימודי סיעוד ?

בוגרי לימודי סיעוד מתמחים בעבודה עם חולים סיעודיים אך בפועל הם משתלבים כאחים ואחיות בקופות חולים, בתי אבות, מרפאות פרטיות ובתי חולים.
יותר ויותר חולים מועברים מבתי החולים לטיפול בבתיהם ולכן הדרישה למטפלים סיעודיים עולה בשנים האחרונות. העבודה מתבצעת כיום בעיקר על ידי עובדים זרים, אך בשל ירידה בכמות העובדים הזרים המורשים להיכנס למדינת ישראל ובשל מקרים קשים של התעללות והזנחה - צפויה עלייה בביקוש לעובדים סיעודיים מקצועיים.

נושאי הלימוד של לימודי סיעוד

לימודי סיעוד כוללים בין היתר את מדעי ההתנהגות, מדעי הסיעוד, מדעי הבריאות, מדעי החיים, קידום בריאות, פיזיקה, שיטות מחקר, התנהגות ארגונית, כלכלה, פיזיולוגיה, מדעי הטבע, אימונולוגיה, כלכלה, מתמטיקה, ביוכימיה וכימיה, מבוא לפסיכולוגיה, אנטומיה, מנהל ועוד.

מסלולי לימודי סיעוד

כיום יש מסלול לימודי סיעוד לתואר ראשון, תואר שני וגם דוקטורט. הלימודים נחשבים ללימודים קשים ומאתגרים משום שהם כוללים גם נושאים מלימודי הרפואה. לימודי סיעוד לתואר ראשון אורכים כ- 4 שנים בממוצע והם כוללים לימודים מעשיים ותיאורטיים, לימודים עיוניים והתנסויות מעשיות.

יש מסלול לימודי סיעוד לתואר ראשון המיועד לחובשים צבאיים, מסלול לימוד תואר ראשון בסיעוד או תואר ראשון בחינוך וסיעוד ומסלול לימודי השלמה לתואר ראשון בסיעוד לאחיות מוסמכות ואחים מוסמכים.
יש בנמצא גם הרבה קורסים ולימודי העשרה שכוללים קורסי השלמה : קורס אחיות מוסמכות, קורס השלמה לאחיות מעשיות שהן עולות חדשות לאחיות מוסמכות, קורסים להשלמה מאחות מעשית לאחות מוסמכת ועוד.
בוגרי תואר ראשון שסיימו לימודי סיעוד בהצלחה מקבלים תואר B.SN בסיעוד ותעודת אחות מוסמכת או אח מוסמך.


לימודי סיעוד ואפשרויות תעסוקה

תוחלת החיים עולה כיום והטכנולוגיה מאפשרת לנו לתת מענה רפואי איכותי לאנשים מבוגרים וחולים. קיים צורך הולך וגובר בכוח אדם מקצועי ומיומן בתחום הסיעוד ואפשרויות ההשתלבות בעבודה עבור סטודנטים שסיימו בהצלחה לימודי סיעוד - הם רבות ומגוונות.

כך למשל, על מנת להפוך אחות או אח מוסמכים יש לבחור באחד ממסלולי לימודי סיעוד הקיימים כיום ואז לשמש בתפקידים אלו במקומות כגון : בתי אבות, בתי חולים, קליניקות ציבוריות, קליניקות פרטיות ובמרכזי החירום.

אודות אורן שץ

אורן שץ

התחבר לשליחת תגובה

לא פורסמו עדיין תגובות למאמר זה

RSS | הנחיות כתיבה | שאלות נפוצות | מאמרים מובילים | מאמרים אחרונים | הכותבים המובילים | צור קשר